Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves kortól engednétek a...

Hány éves kortól engednétek a tisztasági betétet lányotoknak?

Figyelt kérdés

Az enyém most 7 éves (értelemszerűen ennyi idősen még nincs semmi). Viszont eléggé hamar érnek a mai gyerekek ahogy hallani, valamelyik nap is írt ki valaki kérdést a már 9 évesen menstruálókról. És ugye a fehér folyás már a menstruáció előtt jelentkezik évekkel - ahogy beindul a szőrösödés, mellnövekedés, stb.

Ti engednétek, hogy az első menstruáció megjötte előtt már használjon tisztasági betétet? Mennyi idősen kellhet?

Akinek már idősebb a lánya, hány évesen kezdett használni?

Illetve a kérdés, hogy engedtétek mindennap használni, vagy csak erősebb folyás esetén? Csak mert ugye megoszlanak a vélemények erről is, hogy egészséges-e naponta használni. Felnőtt nők sokan használnak tisztasági betétet naponta, de vajon egy kiskamasz is használhat-e naponta, nem káros-e?

(Nekem szerencsére nem volt sok anno, nem használtam, de ez ugye közel sem biztos, hogy mindenkinél így van).



jún. 18. 19:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
36%
Megbeszélném vele. Akárhány évesen kipróbálhatja, hogy ne legyen misztikum. Ha használni szeretné, de szerintem nem indokolt, nincs annyi folyása, akkor megpróbálnám lebeszélni. Ha nem megy, akkor egy darabig engedném, ha utána is akarja, oké, de vegye a zsebpénzéből. De nem gondolom, hogy egy ilyen intim kérdésben hatalmi szóval kéne döntenem helyette.
jún. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%
Nem hinném, hogy káros. Azonban ha nem túl erős és még menstruáció sincs, szerintem ilyen fiatalon felesleges. Én lányomnak 10 évesen jött meg először és azelőtt nem használt semmit. Én mindent is tartok itthon, szóval, ha szüksége van rá csak elveszi, bár már lassan 17 éves.
jún. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
90%
Ha szeretne, természetesen igen. Én nem használtam, de mostmár nem bírom nélküle. Ha csak ki akarja próbálni, akkor is.
jún. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
30%
Vennék neki esetleg vékony, moshatót, amit használhat.
jún. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
27%
Az enyém 10 éves, fehér folyása már van, de őszintén szólva eszembe sem jutott a betét, iszonyatosan nagy is lenne, nagyon pici lány
jún. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
5ös, sürgősen nézz utána dolgoknak, mert nagyon le vagy maradva. Te úgy érzem kevered, az egészségügyi betét olyan nagy. Tisztasági pedig van nagyon pici és ezek amúgy elég vékonyak.
jún. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
91%

Mit kell külön engedni azon, aminek konkrét funkciója van, és jóformán csak arra jó? (más esetben felesleges pénzkidobás, és felesleges foglalkozás) Ha kell, akkor kell, ha nem, akkor nem.


Amúgy meg mi az a "megoszlanak a vélemények erről is, hogy egészséges-e naponta használni"?

Vagy miben különbözik a témában egy kiskamasz vagy egy felnőtt?

jún. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
91%
1# elég gáz, ha azt mondod a gyerekednek, hogy vegye magának a zsebpénzéből. Ha szükségesnek érzi a gyerek, akkor a szülőnek megkell vennie neki. Nem 10 ezres tételről beszélgetünk. Majd ha lesz saját keresete, akkor jogos, hogy vegye magának. A folyást meg neki kell éreznie, hogy mi az ami kellemetlen számára.
jún. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
23%
#6 nem keverem. Max a micro lenne jó neki, bár lehet az is túl széles
jún. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
93%

Én rábíznám, ha már van folyása. Hadd ne én döntsem el, hogy neki mennyi folyás ami elviselhető betét nélkül. Nem is értem, egyesek ezt hogy döntenék el a gyerek helyett? Megnéznék a bugyiját és aztán ítéletet mondanának? Megalázó.

Ha meg még nincs, akkor elmagyaráznám, hogy mire való a tisztasági betét és mondanám, hogy szóljon, ha szükségesnek érzi és akkor veszek neki. Vagy tartanék otthon, mert sokszor a kamaszok szégyenlősek a témában és nem szólnak.

jún. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!