Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kontaktlencse hány évessen?

Kontaktlencse hány évessen?

Figyelt kérdés

Kislányom szeműveges megszokta már de sokszor mondja hogy jó lenne ha nem lenne szemüvege illetve a kistestvérének is sokszor mondja hogy milyen jó hogy neki nincs szemüvege mert nem jó a szemüveg megkérdeztem miért nem jó erre azt a választ adta azért mert mindig koszos lesz játék közben le kell vennie hogy megtörölje ezzel abba kell hagynia a játékot meg nem bukfencezhet vele a medecébe is le kell vennie akkor meg nem lát jól. Tudom hogy zavarja sokmindenben és sajnálom is szegényt. De tudom hogy muszáj neki és egyenlő más megoldás nincs.

Mondtam neki ha nagy lesz lehet kontaktlencséje ha szeretné majd. Még csak 5éves tisztában vagyok vele hogy nem 1-2éves intervallumban fog bekövetkezni a váltás de érdekel hogy akinek szemüveges a gyereke majd kontaktlencsére váltott hány évessen tette?



jún. 18. 14:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen lett kontaklencsém. A szemüvegessé váláson után kb. fél évvel.

20 évig hordtam, semmi bajom nem volt vele.

Fiamnak 18 éves kort mondott most a szemorvos, hogy akkor kaphat kontaktlencsét.

jún. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
72%

Itt nem azon van a hangsúly, hogy kinek mikor lehet kontaklencséje az embernek (egyébként 14-16 az alsó korhatár, de néhány optikában 18, amit meg is értek) Inkább, hogy elég érett-e fejben az ember. Komoly higiénia előírások be kell tartani, amiket nem szabad félvállról venni, mert okozhat magának súlyos bajokat is akár. Én 17 évesen kaptam lencsét először egyébként, viszont hallottam már olyanról is, hogy valaki 20+ évesen annyira nem törődött vele, hogy nem tisztította rendesen, koszos kézzel nyúlt hozzá...


Nem szeretnék személyeskedni tényleg, mert itt nem ismerünk senkit se, de szerintem akkor gondolkodjatok ezen a témán, amikor e is látod, hogy a gyereked érett és fel tudja fogni ennek a súlyát.


Egyébként a medencébe nem is mehet be kontaktlencsével, mert nem érheti víz. Nyilván ezt is meg lehet oldani egy napi lencsével, de ezt a gyerekeknek nem kell tudnia szerintem még. :D

jún. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
47%

"Egyébként a medencébe nem is mehet be kontaktlencsével, mert nem érheti víz. "


Egyrészt nincs ilyen előírás, másrészt köszi, én kontaktlencsében szoktam úszni. Nem megy az ember a víz alá és nem nyitja ki ott a szemét- vagy hasznal úszó szemüveget. Szerinted egyetlen úszó sincs, aki rosszul lat? Hányat láttál már szemüvegben uszni?

jún. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
20%
12-es! Azt honnan tudja a szemorvos,aki évente egyszer látja, hogy ő milyen érett fejben? 😀
jún. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
14 ezt a szülőnek kell látnia
jún. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 babyboom567 ***** válasza:
93%

És mondjuk azt sem kellene elfelejteni, hogy "csak" átlagos szemüvege van,vagy valami komolyabb?mert pl apámnak olyan szemüvege van, hogy nem is tudnának neki kontaktlencsét csináltatni, és a lézeres műtét sem opció.

Szóval én most is azon vagyok, hogy a szemüveg viselésben kell erősíteni,és motiválni, és nem adni alá a lovat hogy lehet másképp.Mert nem biztos hogy lehet,illetve bőven egy évtized de inkább több.

jún. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Ha a szemész azt mondja lehet. Ha én mint szülő kéne döntsek akkortól ha képes rá figyelni ne kapkodjon berakáskor (óvatosan és tisztán tegye).
jún. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Milyen gyenge a szeme? Ismerek olyat aki nagyrészt nem hordja mert lát csak olyan 10méternél távolabb nem, így nem nagyon hordja a szemüvegét.
jún. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
73%

13-as: Ajánlott tovább is olvasni a választ nem csak a felét. Na, meg értelmezni se ártana. :D A gyerek lehet, most azt gondolja, hogy lehet kontaktlencséje pár éven belül (ami nyilván nem igaz), és akkor be tud menni a medencébe. Szerinted egy 5-10 éves csak ott fog ülni a medencébe és nem mozdul? (Még egyszer megemlítem, tudom, hogy nem lehet neki ilyen idősen lencséje) 1000%, hogy víz fogja érni, ami nem jó a lencsének. És de nem érheti víz a lencsét, mert hullámos lesz és akkor már nem használható. És mint azt is írtam, hogy napi lencsével ezt meg lehet oldani, de én kérek elnézést, hogy nem fogom kockáztatni strandon a havi lencsémet.


14-es: Neked se ártana értelmezni a válaszomat. Mint mondtam a szülőnek kell ezt látni nem az orvosnak. Mert bocsánat, de akarva-akaratlanul is látja a szülő, hogy a gyereke elég érett hozzá vagy még várjanak vele egy kicsit.

jún. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
52%

19-es! Igen,érett. Csak senki nem kérdezte ezt. Apukámmal volt, rákérdeztek, azt a választ kapta, hogy várjon 18 éves koráig. ha csak a komolyságról lenne szó, simán használhatna.

14-es voltam.

jún. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!