Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kontaktlencse hány évessen?

Kontaktlencse hány évessen?

Figyelt kérdés

Kislányom szeműveges megszokta már de sokszor mondja hogy jó lenne ha nem lenne szemüvege illetve a kistestvérének is sokszor mondja hogy milyen jó hogy neki nincs szemüvege mert nem jó a szemüveg megkérdeztem miért nem jó erre azt a választ adta azért mert mindig koszos lesz játék közben le kell vennie hogy megtörölje ezzel abba kell hagynia a játékot meg nem bukfencezhet vele a medecébe is le kell vennie akkor meg nem lát jól. Tudom hogy zavarja sokmindenben és sajnálom is szegényt. De tudom hogy muszáj neki és egyenlő más megoldás nincs.

Mondtam neki ha nagy lesz lehet kontaktlencséje ha szeretné majd. Még csak 5éves tisztában vagyok vele hogy nem 1-2éves intervallumban fog bekövetkezni a váltás de érdekel hogy akinek szemüveges a gyereke majd kontaktlencsére váltott hány évessen tette?



jún. 18. 14:10
1 2 3
 1/23 Irdatlan Infláció válasza:
76%

Kérlek tanulj meg normálisan írni, ez egy katasztrófa...


A kérdésre válaszolva: amikor az orvos rábólint.

jún. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Minimum 15, ez nagyon odébb van neki.
jún. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
Nekem a szemészorvos annó 14 évesen engedélyezte, azt mondta ez az alsó korhatár. Viszont a medencés problémát nem oldaná meg, mivel velem többször előfordult már, hogy a víz kimosta a szememből, szóval azt célszerűbb előtte kivenni
jún. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 babyboom567 ***** válasza:
46%
Ne ringasd hiú ábrándokba, és ne adj neki kamaszként kontaktlencsét,mert meg is vakulhat, ha nem nagyon alapos és higiénikus.Osztálytársamnak az utolsó pillanatban tudták megmenteni a szemét,olyan súlyos fertőzést kapott.A kamaszok nem tudják átérezni a helyzet komolyságát.
jún. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%
A lanyom szemuvegrol valtott kontaktlencsere, onnan pedig lezeres szemmutettel megoldodott a problema egy eletre. Nehany perc csak az egesz.
jún. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
14-15 éves koromban lett kontaktlencsém.
jún. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%

5


Szuper. Ez a gyerek 5 éves, a szemműtét minimum korhatara 18 év.


Kerdezo, 14 év körül lesz az átlag gyerek elég érett ahhoz, hogy képes legyen megfelelően használni a lencsét

jún. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%
14 alatt semmiképp
jún. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
14. De majd meglátja hogy bejön e neki. Addig még sok idő van. Én 14 évesen nem lettem volna képes macerálni vele, de a családban volt olyan aki igen, de ő kb 16 évesen lett kontaklencsés. Évekig kontaktlencsét hordott utána vissza váltott szemüvegre. Én mindig szemüveges voltam.
jún. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Én is kb 14éves korra gondoltam vagy késöbb elöbb semmikép tisztában vagyok vele hogy milyen veszélyes és sokmindentől fog függeni hogy mi lesz a késöbbiekben.
jún. 18. 20:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!