Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek az rendben van,...

GyurMaGyuri kérdése:

Szerintetek az rendben van, ha a szülő személyeskedik és cinikusan, szarkasztikusan beszél a gyerekével?

Figyelt kérdés

máj. 3. 22:10
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
51%

19, látod te magad írod hogy még te is érezted a különbséget. Ez egy összetett dolog. De egy gyereket nagy részben lehet nevelni. Személyiség!!! Attól hogy te tanultál, ő pedig nem semmit nem jelent. Sokan akiknek rossz jegyeik voltak igencsak sikeresek lettek az életben, de valóban vannak olyanok akiknek jó jegyeik mellett is sikeresek lettek. Nem a jegyek teszik az embert, de neked mégis a rossz jegy rossz gyerek mentalitásod van. A haverok miért ne lehetnének fontosak.? Ez is az élet része. A kamaszkor része valamilyen szinten a lázadás.

Megütötte anyádat? És? Mikor? Neked miért fáj hogy megutte? Mit csinált amikor megütötte? A helyzeteket kezelni kell.

Sok felelősség van a szülőn, ez nem kérdés. Ez van.

Nekem dühkitörésem is volt amikor bezártak mert épp megakartam szökni egy napra. Azóta is bánom, de már azt is látom hogy a bezártság váltotta ki azt a pánikot. Na mindegy, ez egy összetett dolog, az hogy milyen nevelést kaptok is kérdéses mivel nem vagytok egyformák. Ami neked bevállt nem kell hogy neki is beválljon mert más személyiség.

A szeretet is ilyen. Érezted hogy te egy becsúszott gyerek voltál, a húgod pedig nem.

máj. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Nálunk gyerekkoromtól kezdve a cinizmus ment. Brmilyen eredményt értem el, bármit újságoltam lelkesen, valami szarkasztikus odaszúrás mindig érkezett rá, vagy éppen a személyeskedő lenéző szar.


Annyit értek el vele, hogy 13-14 évesen már semmit nem mondtam magamról vagy az álmaimról. 35 vagyok, semmit nem tudnak rólam azóta sem, és ha kérdeznek elterelem rögtön a szót.


Persze megy a hiszti, hogy miért zárkózok be, meg antiszociális vagyok... nem, nem vagyok az. VELÜK igen, de miért is?

máj. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Leveltetu ***** válasza:

Mindennek megvan a helye es ideje egy szulo gyerek kapcsolatban, a cinizmusnak es a szemelyeskedesnek is. Neha gorbe tukrot kell allitani a gyereknek mert o nem latja hogyan viselkedik.


Amit elottem szoltak paran...hogy a szulo a hibas/felelos a gyerek nevelesere....Valoban o a felelos, de hala a magassagos Ur Istennek, hogy leteznek konyvek amiket egy gyerek elolvashat. Egy gyerek/kamasz, 14-15 eves koratol sajat magat neveli (a tanulas altal), mar el tudja donteni mi a jo es rossz, es olyan lesz amilyen csak akar, ha a szulo gyerek kapcsolat jo akkor fejlodni fog, ha meg rossz akkor az utca fogja nevelni meg a haverok.

máj. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
15-ös: biztos a testvéred sokkal kevésbé volt nevelhető, vagy másként, és ehhez nem tudták a megoldást a szüleid.
máj. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!