Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek az rendben van,...

GyurMaGyuri kérdése:

Szerintetek az rendben van, ha a szülő személyeskedik és cinikusan, szarkasztikusan beszél a gyerekével?

Figyelt kérdés

máj. 3. 22:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
48%
10es a szent haverok...merthogy 9 éves kir után a szülő a fején is állhat
máj. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
58%
De arra nem az a megoldás hogy hazaviszi a rossz mintát hogy utána a gyereket kezdi el szapulni, hanem visszatéríteni a jó útra ami nem megy egyik percről a másikra, ha ez megtörténik...
máj. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
79%

10es zsenike.


Húgom ugyan azt a nevelést kapta mint én. 13 évesen felcsinálta 30 éves kanja, végig pofázott anyáéknak, szerinte neki minden jár, 12 éves volt az első részegségnél, 16 évesen már detoxikálóban volt, 23 évesen 4 abortusz 1 válás, 20nál több pasi, drog stb..


Én ugyan ezzel a neveléssel 3 párkapcsolat ebből 21 évesen 1 házasság (már 10 éve tart) 1 gyerek, saját ingatlan 2 diploma, 600 ezer nettó.. pedig ugyan azok a szülők ugyan az a nevelés. Nos, hol is hibáztak a szülők húgomnál? Magyarázd meg kérlek. Ne mindig a szülőket hibáztassuk. Húgom is ezt tette mikor 19 évesen reptették otthonról.

máj. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
9%
Aha tehát egy 12 evést nem kell nevelni. Ahj inkább ne menjünk bele mert úgy érzem nem fogod megérteni a lényeget. Kb mintha a falnak beszélnék. Majd talán rájössz a dolgokra.
máj. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
74%
14es vagy te jössz rá. Neveltek, mind a kettőnket ugyan úgy. Nekem mégis 17 évesen lett az első barátom, húgomnak 12. Én 21 évesen lettem terhes ő 13. Pedig ugyan azok a szülők, ugyan azzal a neveléssel. És mielőtt azzal jönnél, nem, nem vagyok csúnya, csak addig más volt nekem a fontos. 2 év van közöttünk tehát nem is nagy korkülönbség.
máj. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

10. Tényleg nem lehet mindenért a szülőket hibáztatni.

Mi hárman vagyunk testvérek, ugyanúgy lettünk nevelve, mégis én lányként voltam a legproblémásabb, leglázadóbb, és simán megtettem olyat is, amiről tudtam, hogy nem jó, csak mert a haverok viccesnek találták.

És ahogy előttem is írták, 10-12 éves kortól a szülő fejre is állhat, akármilyen jó a kapcsolat a gyerekkel, mert nem fog rá hallgatni.


Megmondom őszintén, hogy én soha nem voltam verve, de így visszagondolva rám fért volna néhány pofon 🫣

máj. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
41%

14.De nyilván kell! Viszont ebben a korban már teljesen más problémák jönnek, mert ott a gyerek nem csak szülőkre hallgat, hanem a barátokra is, akik sokszor fontosabbak nekik, mint a család.

A kamasz/kiskamasz kort túl kell élni, és sokszor csak a szarkazmus, cinizmus segít. Ez a korszak a szülőnek sem egyszerű, főleg ha először megy keresztül rajta.

máj. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
37%

Azért mert nem mindenki egyforma személyiség emiatt nem mindenkinek egyforma nevelés kell. A 12 éves hugit máshogy kellett volna nevelni mint téged. Te voltál a szent és sérthetetlen a hugi még az árnyékod pld, mert most így írod le. Semmi baj nincs azzal ha egy gyerek lázad, ha határokon belül van tartva. Nem idomított kutyák hogy parancsra ugorjanak.

Valakinek kellenek a szabályok, valakit pedig csak elrontanak a szabályok. A szülő meg csak néz, de hát ennél a gyereknél ez jó volt, nála miért nem, aztán az a gyerek lesz a fekete bárány tipikusan. Ritka az amikor egy jó nevelés ellenére egy elcsúszott ember nevelődik.

máj. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

18as nem, a húgom volt a szent gyermek akit akartak. Én csak besikerültem. Persze szerettek de akkor is érződött hogy őt tényleg akarták. Igyekeztek ugyan azt a nevelést adni, de neki már kicsiként is fontosabb volt a haverozás meg s lógás, míg nekem a tanulás. Ő visszabeszélt a szüleinknek, anyát volt hogy meg is ütötte. Én sosem.


És hiába próbálsz mindenkit beállítani húgomat meg ártatlannak, tényleg ugyan úgy foglalkoztak velünk, ugyan oda jártunk, ugyan azt kaptuk stb.

máj. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 librikus ***** válasza:
Ha félvállról kezeled kamasz gyerekedet, biztosan elidegeníted magadtól.
máj. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!