Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16 éves gyerek mikor megy...

16 éves gyerek mikor megy aludni nálatok?

Figyelt kérdés
Nálunk örökös vita, veszekedés, fél 12 - kor már nagyon kihoz a sodrombol, egyszerűen nem akar elmenni lefekudni, akkor sem amikor másnap 5.40-kor kel mert suliba megy.
máj. 1. 23:43
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
6 órákat alszik.. Gimnazista.
máj. 1. 23:44
 2/32 anonim ***** válasza:
36%

Teljesen mindegy hány éves. A pihentető alváshoz 7,5-8 óra szükséges. És lehetőleg éjfél előtti órákban kell elaludni, mert úgy pihentető igazán.

16 éves, kamasz, a hormonjai tombolnak, felborul ebben a korszakban amúgy is eléggé a szervezete. Ezért egy fix rendszer, menetrend kell neki, mindennap egy 30 perc sporttal beiktatva. A rendszer megtartja az embert, és ha normálisan be van tartva akkor ugyanúgy időben tud feküdni kelni majd. Tudatosítani kell benne is ezeket, hogy értse egyik nyomi osztálytàrs se fontosabb, hogy fent maradjon hajnalig chatelni meg ökörködni.

máj. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Sportol, de az utóbbi időkben nem jár el az edzésekre sem, azt mondta hogy megunta, majd nyáron keres egy új sportot.


Az a baj, hogy hiába beszélek vele szépen, csúnyán, magyarázva, miért kell időben lefekudni aludni, egyik fülén be, a másikon ki... És sajnos ilyenkor tök agresszívnek érzem magam én is, hogy a végén már ordítok vele, meg jó hogy családi házban lakunk és nem hallják a szomszédok.


Amúgy is vitatkozik mindennel ami észszerű, és persze utólag általában belátja, hogy igazunk volt (a szülőknek).

máj. 1. 23:56
 4/32 A kérdező kommentje:
Nem csetel már ilyenkor, hanem zenét hallgat, klipeket néz.
máj. 1. 23:59
 5/32 anonim ***** válasza:
21%

közelebbi suli, kismotorra jogsi nem opció? attól még, hogy te minden este hisztérikus rohamot kapsz, nem fog korábban elaludni, apám is ezt játszotta, hét éve külön élek, néha még így is van idegzete este 11kor rámírni, hogy jóéjszakát... hajnali egy előtt nem alszom el, nekem ilyenkor aktív az agyam, tudok rendesen dolgozni ha kell valamit, tanulni, így jártunk. sose értettem, minek jó, ha fekszem kussban a sötétben és unom magam.

különben is, még van vagy két éve az iskolából, aztán nem kell hajnaloznia, ha nem akar.

máj. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos a nemi szervek hamarabb érnek meg, mint az agysejtek ilyen korban. Van olyan fiatal, aki érettebb már fejben ennyi idősen is, azok hallgatnak a szülőre. És van aki nem. Hagyni kell egy kicsit, ha elkésik és szétcsúszik majd szépen gyors léptékkel, na akkor kell majd újra figyelmeztetni. Hátha akkor változtat. Egyelőre nagyon nagylány/nagyfiú, szóval oldja meg ő. Nem kell segíteni neki. Majd ha kirúgják mert nem jól teljesít, hiszen fáradt és szét van esve, talán saját kárán megtanulja. Anyuka apuka most vonja ki magát szépen egy időre. Nem kell ébreszteni sem reggel, ha elaludt, előbb utóbb megfogja tanulni hogy már saját maga felel ezekért. Ha meg nem megy, akkor az élet bizony kemény lesz vele.
máj. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Egyik sem opció. Suli tökéletes (és ritka tagozatos, nincs közelebbi). Motor nem érdekli csak majd az autó.


Ő nem aktív, tehát nem tanul, ha tanulna, még akkor nem is lennék ideges, de a telefon és a fejhallgató rá van gyógyulva, tiktok, instagram, zene és egyebek... Órákon keresztül!!!

máj. 2. 00:05
 8/32 A kérdező kommentje:

Nem ébresztjuk, önállóan kel. Nem szokott elkesni. Viszont a jegyei repülőrajtot vettek lefelé erősen...


Kilencedikes, úgyhogy még 3 év vár rá, nem 2.

máj. 2. 00:07
 9/32 anonim ***** válasza:
35%
Akkor vázolni kell neki, hogy lehet kukás/takarító a jövője vagy bármi más hasznosabb és jobban fizető karrier. Csak döntse el, hogy mire vágyik. Ha mérnök, orvos, könyvelő, ügyvéd egyéb dolgok vannak a szeme előtt, akkor ne tiktokozzon éjjel 2kor még, hanem feküdjön le aludni a pitsába. Lehet nem késik el, de az agya nem kipihent, nem tud figyelni, koncentrálni a suliban, se otthon a könyv felett. Már ha a kezébe veszi a könyvet. Szerintem nem, mert a tiktok meg insta elviszi minden idejét.
máj. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Jól látod utolsó. Így történik. Kikeszulok, hogy mindig én vagyok a "rossz zsaru" itthon, mert ilyen "rosszfej" vagyok.


Meg nem tudom, hogy fogunk ezen változtatni, de hogy fogunk, az biztos.

máj. 2. 00:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!