Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért cikiznek az osztálytársa...

Miért cikiznek az osztálytársaim mert teljesen más a gondolkodásom?

Figyelt kérdés

Pl.: Egy lány megmondta, hogy nem tanul meg kötni mert hülyeség. Én meg mondtam neki hogy mi van, ha nem lesz pénze a gyerekének ruhára és neki kell varrnia/kötnie. Erre ő azt mondta hogy ő nem lesz akkora csóró. Csakhogy nekünk sem volt kisgyerek koromban pénzünk ruhákra és anyukám csinálta nekem -.-" És kicsit sem szégyellte el magát.


Még egy példa:

Az a nagy életcéljuk hogy gazdagok legyenek. Egyszer osztályfőnöki órán el kellett mesélni hogyan képzeljük el a jövőnket én meg szépen elmondtam amit szeretnék: Egy felújított parasztházat egy falun valahol a közelben és boldogan élni ezen a kis önellátó tanyán a férjemmel és a gyerekeimmel. Úgy röhögtek mintha valami akkora vicceset mondtam volna sűrű b*zmegezés között.


Na meg az is gáz nekik hogy jó cuccaim vannak (ZARA, H&M, Tally Weil, stb..) de turkálóból. És hogy nem káromkodok és nem kezdek ki fűvel fával és nem hárommillió kamubarátom van hanem három igazi. Ti mit gondoltok?


12,5/L


2010. okt. 26. 11:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Szánalmasak azok a csajok azt gondolom.

És nagyon aranyos hogy így képzeled el a jővődet én is így szeretném valahogy ahogy te..

Én sem tudok se kötni se varrni,de remélem egyszer én is megtanulok.. Maradj is ilyen ne vegyél róluk példát..

Aranyos vagy így..

13L

2010. okt. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
41%

na jó, kicsit bővebben. első példa: azért akarsz megtanulni kötni, hogy több évtized múlva tudjál kötni a gyerekeidnek ruhát. Ilyen tudatosan készülsz a szegénységre? az, hogy ti most ebben a pillanatban szegények vagytok, egyáltalán nem jelenti azt, hogy felnőttkorodban te nem élhetsz normálisan vagy színvonal felett. A másik, hogy akkor már nem is fogsz emlékezni arra, amit most megtanultál.

példa 2.: az az életcéljuk, hogy gazdagok legyenek. most mondd meg őszintén: kinek nem? te ott akarsz tengődni egy parasztházban egy tanyán? a gyerekeid hogy járnának iskolába? őket nem röhögné ki akárki? például. ez a gondolkodásmód tényleg eléggé abszurd, és ez az "életcél" semmivel se átgondoltabb annál, hogy ők gazdagok akarnak lenni.

a turkálós cuccokkal semmi gond nincs, tényleg ne kezdj ki fűvel-fával, a kamubarátos megjegyzéseddel is egyetértek.

nem vagy te egy kicsit antiszoc?

2010. okt. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
már miért lenne ez gáz? az normális hogy valaki azt mondja hogy inkább hozzámegy egy gazdag s*ggfejhez és majd megcsalja max. a rendes szegénnyel? -.-
2010. okt. 26. 11:32
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Aki köt a gyerekének,és parasztházban lakik,az miért egyértelműen szegény? Inkább más az értékítélete.És szerintem jobb.
2010. okt. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem akarok kinn lakni a francban Isten háta mögött, már nem is vagyunk szegények, de nem akarok így élni mint ők :P Abból áll egy napjuk hogy a falu másik végén lévő iskolába elviszik őket suliba onnan shopping és haza, bezárkózni a szobába. Ja és simán lehülyézik az anyjukat
2010. okt. 26. 11:35
 6/22 A kérdező kommentje:
A családunk egy barátja is így él a családjával és nagyon jól élnek, nem szegények, csak már alig emlékeznek mikor voltak utoljára élelmiszerboltban, mert ellátják magukat. Én is ezt szeretném csinálni ha felnövök mert sokkal elégedettebb lennék ha az egész életem a két kezem munkája lenne
2010. okt. 26. 11:39
 7/22 anonim ***** válasza:
50%

már miért lenne ez gáz? az normális hogy valaki azt mondja hogy inkább hozzámegy egy gazdag s*ggfejhez és majd megcsalja max. a rendes szegénnyel? -.-


mondtam én olyat, hogy normális?

2010. okt. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

11.35 vagyok.Tök igazad van,csak sajnos a többség nem ilyen,mindig kicsit különcnek fogod érezni magad.Hacsak nem változtatsz a hozzáállásodon.De remélem nem :)

Az a durva,hogy nem is értik,mit írtál.

2010. okt. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos Te nem tudsz mit csinálni velük! Te maradj olyan okos és megfontolt, szeretetre, tiszteletre méltó amilyen vagy! Minden elképzelhető jót kívánok Neked egész életedre!!!!!
2010. okt. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm tényleg sokat segítettetek!
2010. okt. 26. 13:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!