Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák, 13-14 éves lányotokna...

Anyukák, 13-14 éves lányotoknak milyen ízlése világnézete van?

Figyelt kérdés

2022. jún. 14. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
amilyen az általa követett influencereké
2022. jún. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Öltözködése visszafogott, zenei ízlése nagyon sokszínű, részben az apja hatása lelhető fel benne, részben a sorozatok zenéi hatnak rá, világnézete liberális. Én azt látom az osztálytársain is és rajta is, hogy a szülők hatása abszolút dominál ebben a korban. Olyan dolgokat mondanak a gyerekek az életről, párkapcsolatokról, morális kérdésekről, akármiről, amik valamelyik szülőjük világnézetéből fakadnak. Akkor is, ha ez nem tudatos, hiszen általában észre sem veszik, mert implicite tanulták el. Nyilván nem mindenben, vannak korra jellemzően eltérő dolgok, de a kiindulási alap az a szülő.

Sosem vallanák be, de én azt látom, hogy a legtöbb gyereknek ebben a korban a szülei egyfajta példaképek. Az gyerekorvos gyereke imád gyerekekkel foglalkozni, a mérnök gyereke programozni szeretne, stb. Még kell vagy 2 év, hogy igazán lázadjanak. Most annyiban merül ki a lázadás, hogy éjszakába nyúlóan csetel a barátaival, nem csinál rendet a szobájában és felesel. De valójában nagyon is sokmindenben hasonul hozzánk.

2022. jún. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Nekem ennyi idősen teljesen más volt a személyiségem, mint most :D Pedig csak 5 év telt el.

Valahol ez volt a határ a fejben érés és a plüssel alvásom között. Érdekeltek már komolyabb dolgok, mint a szex (csak érdekelt, nem csináltam és nem is akartam), a munka világa vagy a világ megismerése. Meg valahogy igényem is volt arra, hogy felnőttként kezdjenek el kezelni :)

Zenei ízlésre azt mondanám, hogy death metált hallgattam. Mostmár alig-alig jellemző rám ez a vonal. A hírességek világa nem nagyon érdekelt, igyekeztem az olyan videósokat megtalálni, akik mélyebb dolgokba is bele mertek menni, mint pl Szefi.

Zárkózott voltam, de nem kirekesztett. Mennyiség helyett inkább a minőségre mentem.

Ez volt az az időszak mikor elkezdtem "lázadozni". Gondolok arra, hogy úgy mentem Topjoyt venni, hogy a szüleimnek nem szóltam merre megyek és társai 😄

2022. jún. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Dacos, felgma


Cicakedvelo


Művész lélek


Pontosan mire gondolsz?

2022. jún. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom szeptemberben lesz 13. Nagyon flegma mostanában. Mindig mindenbe beleköt. Nem könnyű vele a kommunikáció. Amúgy a világnézete ilyen: szívén viseli a környezetvédelmet, imádja az állatokat, jó szívű. A dohányzást elítéli. Még nem tudja igazán mi szeretne lenni, ha felnő mivel szeretne foglalkozni. Mindig változik. Sportol, vágyik rá, hogy abban sikeres legyen. Tanulni nem szeret mostanában. Az ízlése nagyon megváltozott. Mindig haspólóban járna, ha hagynám. Sokat foglalkozik a külsejével. Szerencsére hozzám még ragaszkodik.
2022. jún. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

13 éves lány 🙋🏻‍♀️

Ruha : általában fekete farmert veszek fel , valamilyen színes pólóval és sportcipővel

Hobbi : szeretek olvasni könyveket és politika témájú weboldalakat ( baloldalit és jobboldalit is , hogy legyen változatos 😅 ). Utálok ruhákat , cipőket stb. vásárolni . A sport is elég messze áll tőlem ... Állatszeretőnek tartom magam .

Egyik kedvencem a matematika , ilyen típusú versenyekre is járok .

A jövőbeli foglalkozásommal kapcsolatban még nem tudok semmit .

Az 1. válaszolóval pedig nem értek egyet : ha egy olyan influenszer csatornájára bukkanok , akivel abszolút nem értek egyet azt nem kezdem elkövetni . Akiknél pedig nincsenek akkora eltérések az én véleményem és az övé között , azokat hallgatom és egyes esetekben meggyőznek , a többi esetben meg maradnak az eredeti gondolataim .

( az anyukákhoz szólt a kérdés , de leírtam az én szemszögemből is )

2022. jún. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
14 éves lányom imád olvasni, zenét hallgatni, liberális, yt-n nem néz idiótaságokat, sok barátja van, felelősségteljes, ellenben felesel és rendetlen. Egyelőre 5 munkát nézett ki magának, azt mondta szívesen dolgozna a gyamügyön (én is ehhez hasonló helyen dolgozok, így munkámbol adódóan kapcsolatban állok sok gyamügyön dolgozóval), ezen kívül pszichiáter lenne vagy patológus. Ellenben lenne boncmester, de arra kevés az esély, vagy csaladsegitős.
2022. jún. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Apuka:Borzalmas. :)

Leggyakrabban a serdülőkortól az önálló életig csak átvészelhető időszak. :)

Ez az, amikor semmi sem jó úgy, ahogy van/volt, senki sem tudja a tutit a családban, csak a barátok, és ő egészen másképpen fog mindent csinálni az életében, mint az ősök. :)

Aminek jó magyarázata van, de nehéz időszak szokott lenni a családban. Az öregeknek is be kell látni, hogy egy újabb önálló személyiség lett a családban, akire ugyanúgy tekintettel kell lenni, mint a szülőknek egymásra.

Azután, hogy külön életet kezd el élni - és nem rontunk el közösen valamit - egészen jó kapcsolat alakul ki.

2022. jún. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!