Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak a fiammal? A...

Mit csináljak a fiammal? A fiam 9 éves lesz. Ma találtam a szobájában egy cetlit, amire az volt írva" hülye anyám van". Persze pontos j-vel. Mit tegyek vele? Már úgy érzem gyereknevelés terén csődöt mondtam...

Figyelt kérdés

Jól tanul. Én minden nap kikérdezem a leckét. Ha nem tudja visszaadom neki, hogy tanulja meg. Sajnos nem érek rá vele tanulni. Sokszor a szobájában tanulás helyett ceruzát hegyez, meg játszik.Ilyenkor csodálkozik hogy 10 órakor is a német szavakat tanulja.

Nem tudom, miért nem ossza be az idejét. Ha nehezebb tantárgyak lesznek, mit fog csinálni????!!!!


2008. dec. 19. 14:43
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
2009. jan. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
49%

'valami zsidó csávó de roppant intelligens és kiváló tanácsokat ad'

ez hülye ez?:D

2009. jan. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim válasza:
95%
Ne hagyd 10ig tanulni. Nálunk 8kor volt takarodó, addig be kellett fejezni a tanulást. Amit nem tanultam meg az nem volt megtanulva. Én is szöszmötölős voltam, mégis jó tanuló, mert a következetes 8hoz jöttek a tanulásbeli szigorú elvárások. Mégis normális ember lett belőlem.
2009. jan. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:
100%

Én most leszek 11 éves és egyedül tanültam mindig kivéve elsőbe most 5.-es vagyok és sose kelllett hogy a szüleim velem tanuljanak én egy egész jó tanuló vagyok amikor felmondom a leckét és teljesen nem tudom és vissza adják nekem akoor én mérges leszek mert nem lehet csak úgy bemagolni hanem meg kell érteni és ezért mindig megkérem a szüleimet hogy mondják el a lényegét és így megértem és könnyebb lesz a tanulás.

A tanulásközben kell lenni egy kis pihenő szünet mert ha túl sokáig tanulunk és elfáradunk akkor egy idő után már nem értjük meg mert lelassul az agyunk ezért nem árt a szünet.

2009. jan. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:
23%
Meséld el a fiadnak hogy voltál olyan, khm, "intelligens" és a cetlije miatt beírtál ide. Aztán pedig támogasd a komikusi pályán, a gyereknek van érzéke az iróniához.;)
2009. jan. 22. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Én ugyan 16 vagyok de ha az anyám csak azzal tud nyaggatni hogy tanuljál már tnauljál már akkor biztos nem fogok mert a maradék kedvem is elmegy attól hogy ezzel csesztetnek...
2009. dec. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Ja és a büntetés hülyeség, persze hogy írja a cetliket, ha egy gyerek rosszul tanul nem büntetni kell hanem segíteni neki, ha büntetik csak makacsabb lesz és csaka zért sem tanmul...így működik a gyerek elég egyszerű nem?
2009. dec. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Nem tanul rosszul, de csak azért, mert én minden nap foglalkozom vele, és kikérdezem.
2009. dec. 6. 18:39
 29/31 anonim ***** válasza:
Szegény gyerek... és most ezért nem kell lepontozni!
2009. dec. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
annak csak lehet valami oka.Úgy érezheti,hogy elhanyagolod vagy máshogy bánsz vele.Kiközösítve.Szerintem nem egy 8 éves kisfiú dolga az időt beosztani...csoda,hogy tudja az órát.Nem az ő dolga ennyi idősen a saját időbeosztása.Jól teszed hogy kikérdezed,de mikor visszaküldöd,ha nem tudja néha nézz rá,hogy tényleg azt csinálja-e.
2010. okt. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!