Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak a fiammal? A...

Mit csináljak a fiammal? A fiam 9 éves lesz. Ma találtam a szobájában egy cetlit, amire az volt írva" hülye anyám van". Persze pontos j-vel. Mit tegyek vele? Már úgy érzem gyereknevelés terén csődöt mondtam...

Figyelt kérdés

Jól tanul. Én minden nap kikérdezem a leckét. Ha nem tudja visszaadom neki, hogy tanulja meg. Sajnos nem érek rá vele tanulni. Sokszor a szobájában tanulás helyett ceruzát hegyez, meg játszik.Ilyenkor csodálkozik hogy 10 órakor is a német szavakat tanulja.

Nem tudom, miért nem ossza be az idejét. Ha nehezebb tantárgyak lesznek, mit fog csinálni????!!!!


2008. dec. 19. 14:43
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
66%

Lányok! Elolvastam az összes hozzászólást.

Az én lányom 10 éves. Ő nem írogat cetlit, nincs semmi kivetnivaló a viselkedésében, sajnos nem is túl jó tanuló, inkább közepes. Ő is képes órákat ülni egy feladaton.

Olyan egyszerű elolvasni ezeket a tanácsokat, tudom én is mit kellene tenni és hogyan. De annyira változik a gyerek...annyira...annyira kamaszodik. Néha úgy tűnik nem is én neveltem fel. Mikor megkérem valamire, már el szokta húzni a száját, visszafelesel. Én pedig csak nézek bután rá és olyan fura.

Én is aggódom, hogy mi lesz a nehezebb tárgyakkal, ha most ez ilyen eredménnyel és ennyire nehezen megy.

Viszont amit én tudok tanácsolni: bevezettem, hogy ha hazaér suliból és ebédelt (itthon vagyok a kicsivel), akkor adok egy órát a lecke megírására. A tanárnőt kérdeztem meg az intervallumról, mennyi idő alatt lehet kényelmesen befejezni a leckét. Azután átnézem és kikérdezem. Ez tavaly egész jól működött.

Sajnos idén már nem érdekli ha kicsúszik. Néha én is olyan tehetetlen vagyok. Néha rá sem ismerek.

És nehéz nyugodtnak lenni, ha hazajön a matek 1/2-el vagy elfelejtette, hogy másnap környezet dolgozat lesz. Ezek elméletben jó tanácsok, na de gyakorlatban....

Tudom nem tudtam segíteni a hozzászólásommal, talán csak annyit, hogy nem vagy egyedül és nem gondolom, hogy mi mondtunk volna csődöt. Csak még új a szitu, én is először vagyok szülő, első gyerekem.

Csak úgy fél az ember, hogy ha most valamit elszúr, akkor már nagy a tét. Tanulás terén, bizalom terén. Ez nem olyan mint mikor a kis kétéves elesik és azon gondolkodunk felsegítsük-e vagy hagyjuk, hogy magától porolja le magát.

Tudom mit érzel, sokan vagyunk így.

Boldog Karácsonyt!

2008. dec. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem lehet hogy egy kicsit hagyd békén!!! A gyerekeknek kicsit ciki hogy az anyjuk így tanulgat vele, meg felkérdezi a leckét (főleg ha fiúról van szó). Velem nagyon ilyen téren nem törődtek a szüeim és mindenki engem irigyelt. Elég ha csak annyit megkérdezel tőle, hogy tanult-e. Ha nem ne verd meg, és ne szidd le, de adj neki valami büntit. Pl: egy hétig nincs számítógép, vagy tv, vagy bicikli, vagy valami ilyesmi. Nem biztos, hogy egyetértesz a véleményemmel, de... Én így gondolom
2008. dec. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak:


Én is meg szoktam büntetni, de nem érdekli. Már se számítógép, se mese, se semmi nincs. Egyik büntetésének vége sincs, már jön a másik.

Ha megfenyegetem, hogy ma nem gépezhetsz, azt mondja, nem baj, majd gépezek holnap.


Van ennek így értelme? Szerintem nem sok....

2008. dec. 26. 12:38
 14/31 anonim ***** válasza:
87%
sztem sincs értelme. talán valamilyen hozzáállás-hangvétel váltásra lenne szükség.
2008. dec. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
95%
Egy nap az semmi. Sokszor beválik az, hogy ha osszat csinál akkor igenis lemlje fel rá a hangját, mert közben gyerek is tudja belül, hogy attól még szereti, de megérdemli. Viszont ha jót csinál, akkor meg igenis megkell dícsérni, és puszilgatni, ha erre kapós. Vagy elvinni valami oyan helyre amit nagyon szeret...
2008. dec. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
52%
szerintem igaza van a gyereknek, tényleg hülye vagy. 9 évesen még tényleg gyerek, kedvet kell neki csinálni a tanuláshoz, foglalkozni vele minél többet, nem pedig náci módszerrel kényszeríteni ennyi idősen a tanulásra. ilyen idős korban még inkább játszanának vagy max játékosan tanulnának de nem így! biztos hogy szeret de gondolkodj el kicsit ezen, vedd jelzésnek és ne gondold, hogy biztosan te csinálod jól és ő rosszul, csak azért mert te idősebb vagy.
2009. jan. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
43%
Még valami, hogy ne csak hülyézzek. Va a nők lapja újságban egy pszihológus, valami zsidó csávó de roppant intelligens és kiváló tanácsokat ad ilyen és ehhez hasonló ügyekben. meg kéne venni pár könyvét, tényleg fantasztikus a fickó:) mindjárt megnézem a nevét
2009. jan. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
62%
VEKERDY TAMÁS
2009. jan. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hol volt ebben a náci módszer! Az náci módszer lenne, hogy nem nézhet mesét, vagy nem számítógépezhet? Az lenne náci módszer, ha nem adnék neki enni ezért, vagy fakanállal verném! Nemigaz????!!!!


Egyébként meg nem az volt a kérdés, hogy tényleg hülye vagyok-e! Vagyok olyan intelligens, hogy ezt el tudjam dönteni magamról. Én például nem hülyézek le ismeretlen embereket, mint egyesek!!!!

2009. jan. 4. 15:02
 20/31 anonim ***** válasza:
73%
Na most képzeld el, mennyire vagy rugalmas, mennyire vagy képes átgondolni a tiéddel ellentétes véleményt, vagy megérteni, hogy egy másik ember mit miért mond. Ezek után gondolj bele, hogy a gyereked felett gyakorlatilag korlátlan hatalmad van. Ne lázadozz, hanem gondold át, hogy miképp tudnál megfelelően bánni a gyerekkel.
2009. jan. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!