Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kiskamasz gyerkőcnél, hogy...

Kiskamasz gyerkőcnél, hogy kezelitek azt amikor valamiért 5ször kell szólni és még akkor is majdnem neki ál feljebb?

Figyelt kérdés
Gondolok olyanra, hogy tegye le a telefont vagy száljon ki a PS-ből, vagy a számítógépből. Vagy menjen fürödni vagy hasonlók.
2022. febr. 13. 20:11
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
30%
Nem magával a játékkal van a baj, hanem a függőséggel és az egyéb feladatok elhanyagolásával. Ha te hazamész, megtanulsz, kitakarítod a szobádat és utána játszol egy-két órát, senki nem fog szólni.
2022. febr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
34%
Már rég nem vagyok kamasz, de a mai napig nem értem ezt. Anyám is egyfolytában idegbeteg volt, mert nem ugrottam azonnal, amint ő kitalált valamit. Folyton üvöltözött, aztán csodálkozott, mikor visszaüvöltöttem.
2022. febr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Fortnite-ozik, és ahogy az előbb említették, tiszta idegbeteg kesz tőle. Ott beszélget másokkal, de nem igazán építő jellegű és sikerorientált beszélgetés zajlik. Hacsak azt nem vesszük annak, hogy rohadt nagyképűen és bunkó módon tud utána megnyílvánulni a szüleivel és a testvérével szemben. Tudom, hogy a mi felelősségünk de sajnos olyan hisztit és patáliát csap, hogy ha nem akarjuk sokáig hallgatni akkor inkább megengedjük. Csak sajnos ennek a felfokozott idegállapot a vonzata.
2022. febr. 14. 11:55
 24/33 anonim ***** válasza:
35%

Ezért nem engedem a gyereket egy ideje Fortnite-ozni, mert elmegy tőle a maradék józan eszük. Nemcsak az enyémnek, ahogy hallom, a többieké is. Nincs erre szükség. Akkor marad a PS a szekrényemben. Nehogy már a nulla segítség mellett még az őrjöngését hallgassam, mert ő idegállapotban van nonstop a hülye játéktól, csak mert "nem ön- és közveszélyes".

Azért hülyének nem kell lenni.

2022. febr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
15%
A Stephen King - módszert alkalmazom. Legalábbis én így hívom. A babysittere odatartotta a seggét a gyerek fejéhez és izomból lefingta. Vagy leégetem a haverjai előtt. Mindkettő extrém hatásos és emlékezetes.
2022. febr. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
74%

Ha szemtelen vagy tombol miatta, akkor nem engedném játszani azzal a játékkal. Szerintem pl. semmi szüksége egy 10-12 évesnek Fortnite-ra, főleg ha el is megy tőle az esze. Azzal viszont egyetértek, hogy ne a semmiből találja ki a szülő, hogy akkor most rögtön ugrani kell.

Egy kis rugalmasság belefér. Az 5-ször szólok és 2 óra múlva még mindig játszik, nem ez a kategória. Ott már hamarabb be kellett volna avatkozni, kb a második szólásnál.


Én magam is szeretek néha játszani (nagyon ritkán). A legtöbb gyerek manapság online játszik, amit nem lehet megállítani. Tehát előre meg kell szabni az időt, amikor abbahagyja vagy még azt a menetet befejezheti, ha nem túl hosszú. Ha ezt normálisan meg lehet vele beszélni, akkor nincs gond. Ha üvöltözik, akkor nincs engedmény.

Azt meg nem is értem, hogy a kérdező miért engedi ezt a játékot a gyereknek. Ha már előtte üvöltözne velem, ha nem engedem játszani, akkor az egész játék menne a kukába, nemhogy még meg is engedném, mert akkor csend van.

2022. febr. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
46%
A "probléma" forrása az, hogy a "Csináld ezt meg azt"-ra a "Mindjárt" az a válasz, amit a szülő vár, akár egyetért vele a gyerek, akár nem. Nem a gyereknek kellene változnia
2022. febr. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
60%

"A legtöbb gyerek manapság online játszik, amit nem lehet megállítani."


Dehogynem. Képernyőidőkorlátozás, netkapcsolat korlátozás. Van erre elég sok célszoftver, én használom is előre lefektetett szabályok alapján.

2022. febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
30%
Épp ma reggel jutott eszembe, mikor levittem a szemetet - mivel volt itt kamasz nem viszi le a szemetet jellegű probléma, ráér x nap múlva:) - hogy ha én is csak x nap múlva szánnám el magam, hogy bekapcsoljam a mosógépet, mert annyira olvasom a Nők lapját, hogy nem tudom letenni holnaputánig, azért nagy bajban lennénk.
2022. febr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
78%
ez nagyon egyszerű. cseréljetek. te ülj neki Fortnite-ozni, a gyerek jöjjön be fél óra múlva hogy menj fürödni. te meg reagálj úgy ahogy a gyerek szokott, ő meg ahogy te. így mind a kettőtök látja mi a másikban a szerinte idegesítő.
2022. febr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!