Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kiskamasz gyerkőcnél, hogy...

Kiskamasz gyerkőcnél, hogy kezelitek azt amikor valamiért 5ször kell szólni és még akkor is majdnem neki ál feljebb?

Figyelt kérdés
Gondolok olyanra, hogy tegye le a telefont vagy száljon ki a PS-ből, vagy a számítógépből. Vagy menjen fürödni vagy hasonlók.
2022. febr. 13. 20:11
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
38%

Odamegyek kihúzom ennyi. Majd ha normalisan beszél visszakapja. Persze kell a gyereknek kikapcsolódás, de ne legyen függő. Szabd meg neki mennyit jatszhat vele, vagy tudatositsd ha segiteni kell állitsa meg. Van azon Stop gomb, ha megcsinálta a dolgát visszamehet. Én először higgadtan mondanám neki, hogy még 10 p kap és menjen pl: fürödni, mert akkor én fogom lecsapni. Ez korrekt, befejezheti/elmentheti a játékot. Ha visszaszájjal persze ugrik az üzlet, és kihúznám. Egy időután hidd el rá fog jönni, hogy játszhat, de a szabályokat be kell tartani.

Próbáljatok megegyezzni abban mennyit játszhat, mikor mennyit segít, vagy jelöljetek ki mondjuk naponta legyen 1-2 óra segítés, szólsz neki jön, ezért cserébe játszhat. Muszáj lenne határozottan ragaszkodnod ehhez, mert ez függőséggé is válhat, és akkor ki se fog szakadni a gép elől.

2022. febr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
18%
Nálunk nincs gépezés, de ha ilyen lenne, nyilván odamennék, és kivenném a kezéből az okostelefont vagy lekapcsolnám a számítógépet (vagy legalább a monitort).
2022. febr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
69%

Vedd el a mobiltelefon töltőjét és wifi lekapcsol ha szemtelen.

Nagyon utáltam mikor anyám egész álló nap szekált mindig valamivel, nem hagyott pihenni, mindig újabb feladatokat talált ki ha végeztem az előzővel.

Előre beszéljétek meg, írd ki a hűtőre hogy melyik nap mit vársz. Pl: szombat saját szoba porszívózás, mosogatógép bepakolás ebéd után, viráglocsolas, lecke megírása, fürdés este 8ig, max. 3 óra PS stb.

Így tudnám fogja hogy ossza be az idejét, ha nem teljesül az aznapi lista, jön az előre megbeszélt büntetés. Ha egész hónapban pöccre együttműködött, normális zsebpénz, vagy valami pozitív dolog.

2022. febr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
21%
De még mindig nem hidzi el a sok agyhalott hogy a számítógépes játékok mennyire károsak a gyerekekre és tönkre teszik őket!A szülő felelőssége,hogy korlátozza a gyereke játék idejét!
2022. febr. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
10%
Ha fortnite-ot játszik, elmegy tőle a józan eszük. Ordítanak, csapkodnak, idegbetegek tőle. Én fiam per pill el van tiltva tőle. Ps a szekrényemben lapul.
2022. febr. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
44%

Még egy szülő, akinek el kell dobni kapát-kaszát első szóra, mert neki MOST kell minden...


Te hogy reagalnál arra, ha pl nekiállnál vacsozázni, már előszedted volna a szalámival megkezdve a paprikáig mindent, majd valaki bejönne, hogy menj fürödni? Ott hagynál minent s futnal, hogy a másiknak jó legyen (minden úgy történjen, ahogy ő a kis fejében elképzelte), vagy befejeznéd előbb az épp aktuális tevékenységedet, s majd később mennél?

2022. febr. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
65%
Nem arról van szó, hogy a gyerekek egy 10 perccel később csinálják meg amit kérsz tőlük, hanem arról, hogy már ötször bementél szólni, eltelt két óra, és még mindig nyomja azt a szart. :D
2022. febr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
31%

Nehogy már ne férjen bele egy komplett délután-este levinni a büdösödő szemetet, mert szegény fáradt és el van foglalva a telefonjával.

Ha a kedves szülei is így tennének, nagy bajban lenne.

2022. febr. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
79%

#14


Ja, csinál valamit amivel nem ön- és közveszélyes, ami leköti, amiben jutalmazzák, és amiben még flow élménye is lehet, meg egyéb pozitív hatások. Ez nagyon káros...


Mikor én voltam kistini, volt egy Atlantiszos zuhatag játék Facebook-on. Nagyon sokat játszottam vele. S hogy miért? Ott volt a kihívás és az elégedettség érzés, mikor megelőztem egyik ismerősömet. S ami talán a legfontosabb volt: a dícséret. Mikor összejött valami kombó, zenei haghatások mellett egy férfi hang megszólalt, hogy "Awesome", "Fantastic" s hasonlók. Ez meg nekem, mint olyan gyereknek, akit az anyja mindig csak leszólt, ha csinált valamit, tudat alatt (is) nagyon sokat jelentett. Végre csináltam valamit, amiben jó is vagyok...

2022. febr. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
22%
Szülőként is van, amiben jó vagyok és élvezem. Attól még a házimunka nem csinálódik meg magától.
2022. febr. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!