Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom elégedetlenkedik,...

A lányom elégedetlenkedik, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy 16 éves kamasz lányom nem érti meg, hogy nem tudom neki ugyanazt az anyagi szintet nyújtani, amit évekkel ezelőtt megszokott. Régebben sok márkás ruhája (adidas, converse, stb) volt de mióta szegényebbek lettünk, csak kínaiból tudok neki ruhát venni, ezért ő a régi kopott, szakadt ruháit hordja. (vagy néha napján turiból vesz magának valamit) Nem érdekli az sem, ha megszólják, úgy van vele, hogy ő nem akar beolvadni a tömegbe, rosszul érzi magát ilyen ruhákban. Elmondása szerint ő alternatív, és ennek az egyedi feltűnő öltözet a lényege. Jó ez így, hagyjam rá, vagy mit tegyek?
2008. nov. 15. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A lányodnak már elég idősnek kellene lennie ahhoz, hogy megértse, sajnos nem úgy mennek a dolgok, mint régen.

Próbáld neki elmagyarázni, hogy az ő igényeit sajnos most nem tudod kielégíteni, próbáljon abból gazdálkodni, amiből lehet.

Az alternatív öltözködési stílushoz megfelelő ruhákat talál a turiban is (pont úgy ahogy írtad), oda nem kellenek 10ezrek. Ott is talál egyedi, jó minőségű ruhákat.

Sajnos rengeteg mai fiatal ragaszkodik a márkás ruhákhoz, mert látja, hogy mások is abban járnak (akik megtehetik), viszont rengeteg szülő ezt nem adhatja meg gyermekének.

El kellene fogadnia a mostani helyzetet, és segíteni Neked azzal, hogy nem elégedetlenkedik.

Ha pedig minden kötél szakad, menjen el nyári munkára, ahol gyűjthet egy kis pénzt a drága cuccaira.

Te meg ne emészd magad, jó szülő vagy, csak sajna lányod éppen a lázadó korszakát éli.

Kitartást Neked, és ne hagyd rá a lányodra a dolgokat!

2008. nov. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem tudod megvenni, akkor nem tudod megvenni. Ertesd meg vele, hogy a ruhanak nincs erteke. Elhiszem hogy duzzod, altalaban a tinedzserek duzzognak valami miatt.

A nyari szunetben, 2,5 honapig menjen el dolgozni, es akkor megtudja hogy mi az a penz. Megerti hogy a penz az nem az egbol potyog (sajnos). A penzt azt nem a postas hozza a ket szep szemedert. A penzert meg kell dolgozni.

Sorold fel neki, hogy mi minden a kiadasod neked.

Vallaljon munkat, nyaron lehet gyerekfelugyeletet, ujsaghordast, vagy aruljon fagylaltot. Ossza be a penzet, es tudja meg hogy mit jelent megdolgozni a penzert!

De a legfontosabb oneki most az, hogy jol tanuljon az iskolaba,(nem pedig a markas ruhak) es amikor felnott lesz, akkor olyan ruhakat tudjon megvenni maganak, amilyet o szeretne!

2008. nov. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Ha ilyen értetlen, akkor ne vegyél neki a kínaiban sem ruhát, hanem tedd el az árát, és ha összegyűlt a megfelelő összeg akkor vegyétek meg azt az egy alternatív ruhadarabot, amit szeretne.

Értse meg , hogy ennyi pénzed van és kész.

Egyébként kínaiból is jól lehet alternatívan öltözködni, már megérthetné 16 évesen, de én előtte sem követelőztem a szüleimtől és mindig örültem minden darabnak , pedig akkor is sokmindenkinek volt nike,reebok stb, de megelégedtem ritkábban egy nagyobb értékűvel.

Ha ráhagyod, ha nem te keresed a pénzt és te tudod neki adni ruhára.

A tesco-ban mindig lehet cherokee-t jót találni elég alternatív és feltűnő is.

2008. nov. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben egyetértek az előttem szólókkal. Sajnos amikor még volt elkapattad. Nem kellett volna. Én szeretem a turikat nagyon jó dolgok vannak olcsón. A márkák engem sose érdekeltek. Én az iskolával akarok menni Francia országba 80.000 ft-ért. Így dolgozom, mivel nem tud anyukám ennyi pénzt adni és persze nem is várom el. Egyébként mit jelent nála az alternatív öltözködés? Szerintem nem ártana vele erről is beszélni, 16 éves közel a felnőtt léthez és abba nem illik bele az "alternatív" "stílus". Ha nem is akar beilleszkedni a társadalomba, mert még lázad ideje elkezdeni a helyes útra terelni. Ekkor már fontos döntéseket kell hozni, továbbtanulás stb. Remélem segítettem, 16 éves lány vagyok magam is.
2008. nov. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem abban igaza van a lányodnak, hogy próbálkozik a turival. Tényleg lehet márkás, használt, jó állapotú cuccokat is venni ott, csak meg kell találni a megfelelő üzletet. Szerintem ebben segíts neki. Úgy gondolom, hogy éppen ennyi idősen a legnehezebb megszoknia, ha alább kell adni a korábbi viszonylagos jólétből. Beszéld rá, hogy legalább festessétek át a használt ruhákat, ha mindenképpen azokat akarja a kínai helyett. Párszáz forintból megvan, és te is jobban érzed magad, hogy nem szakadt, kopott a gyereked. Lehet, hogy ezt úgy venné,hogy megérted, mi a problémája, és segítesz neki... Amúgy egész jó móka, közös program is tud lenni, ha együtt válogattok a secondhand cuccok között. Még olcsóbb is lehet, mint a kínai, akár a festéssel, javítással együtt is. Szerintem próbálj a partnere lenni ebben, és találjatok olyan megoldást, amivel mindketten elégedettek vagytok.

Vagy esetleg meg lehet próbálni az OUTLET üzleteket. Azokban is lehet néha egész olcsón márkás sportruhához jutni. Remélem, segítettem.

2008. nov. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm, sokat segítettetek, aranyosak vagytok:) ez a turiból vásárlás, átfestés igen jó ötlet, még nekem is tetszik:) a diákmunkával az a helyzet, hogy évközben nem tudja elvállalni, amit meg is értek, mert nagyon sokat tanul, a hétvégéből is rászán minimum fél napot, a másik nap általában pihenésre megy el, nyáron pedig a pénz elment másra is, mivel nem keresett nagyon sokat. köszi mindenkinek!
2008. nov. 16. 15:45
 7/12 anonim ***** válasza:
14%
vágd szájba!
2008. nov. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
28%
Ezért nem kell elkényeztetni kiskorában.
2009. máj. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
jókor mondod :P :)
2009. máj. 11. 20:26
 10/12 anonim ***** válasza:
Morog meg a lanyod???
2009. máj. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!