Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Csak szerintem panaszkodás,...

Csak szerintem panaszkodás, hogy a gyerekek alsó tagozaton túl vannak terhelve?

Figyelt kérdés

Elsőben valóban minden nap 6 órájuk van a gyerekeknek, viszont a tanórákat legtöbb esetben sok mozgással, játékkal oldják a tanítók + a 6. óra rajz/tesi/ének ami szintén a feltöltődésről szól, még ha nem is szabad játék.


1-2. osztályban a házi feladat is kevés, otthon szerintem tényleg keveset vagy nem kell tanulniuk a gyerekeknek.


3-4. osztályban nehezebb, több otthoni tanulnivaló is van, de úgy gondolom napi 1-1,5 órás otthoni tanulástól nem indokolt a fáradság.


Úgy gondolom, hogy inkább ezek a fáradság okai:


-szülői nemtörődömség: akkor fekszik le a gyerek amikor akar (álmos lesz), sok gépezés (napi 1 óránál több)

-nem tudja a szülő kezelni a gyereket és inkább a fáradságára fogja és ezt hangoztatja is, ami aztán persze, hogy megjelenik a mindennapjaiban.



Rendben, hogy itt van az év végi felmérők ideje, de ez csak ismétlés, nem indokolt, hogy fáradság miatt ne sikerüljön neki. Egy kiegyensúlyozott, egészséges gyerekek szerintem nem szabadna, hogy gondot okozzon napi 2 felmérő.



2018. máj. 25. 21:01
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"A fiam tanítói sosem „oldották” a tanórákat semmivel, az első perctől iskolásnak tekintették a gyerekeket, akik képesek 45 percet némán végigülni"

én még a második félév elején is azt hallgattam a tanítónéninktől, hogy "de hiszen még óvodások".

Szerencsére nálunk is van mozgás, ha fáradtak, játékos tanulás, vagy szimplán 1-1 óra terhére inkább játszóterezés.

2018. máj. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
54%

21-es: igen, erről beszélek pont, hogy mennyire mások a körülmények.

Mindenki azt gondolja, amit ő tapasztal az iskolában, az az általános mindenhol. De nem.

Ahogy egy csendes-rendes kislány szülője sokszor vörös posztóként néz egy elvenebb fiúgyermekre, úgy egy jobb iskolába/tanárhoz járó gyerek szülője is értetlenkedik, hogy mit „nyafognak” mások az oktatás miatt, hiszen szerinte minden szipiszupi.

2018. máj. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
90%

Sziasztok!


Különbözőek a gyerekek, különbözőek a szülők (és a szülők tapasztalatai) és különbözőek az iskolák és a tanítók is.


Emlékszem, hogy amikor én voltam alsós (kb 7 éve) én napközis voltam, ott megírtam minden házit, otthon már nem kellett tanulnom (vagy csak valami nagyon minimálisát). Este pedig játszottam a szomszéd gyerekkel vagy anyával voltam. Sosem éreztem, hogy le lennék terhelve, sőt nagyon nehezen sikerült ágyba tenni, mindig sokáig tartott, amíg elaludtam.

Egyszer volt, hogy az egyik osztálytársam anyukája elvitt engem is napközi helyett (az osztálytársam nem volt napközis), mivel anyukámnak valamit el kellett intéznie és nem tudott volna értem menni. Ez már nem elsős koromban volt, minimum 3.os voltam. Verset kellett délután tanulni, és emlékszem, hogy kb. 3-szor elolvastam a verset, és megtanultam. Az osztálytársam pedig ott szenvedett fölötte az anyukájával. Szóval nem egyformák a gyerekek, az osztálytársam és a családja nem biztos, hogy szórakozásnak fogta fel a sulit.


3-4. osztályban 1-1,5 órát tanulnak a gyerekek? nem hinném...vagy ha igen az elég szomorú, mert én középiskolásként nem tanulok ennyi, mégis kitűnő vagyok (egy budapesti erős nyolcosztályos gimiben, nehogy valaki azt gondolja, hogy egy piripócsi szakiskolában lógatom a lábamat.

Szerintem nagyon nem igaz, hogy 2 felmérő meg sem kottyan. Ha kicsit nehezebben megy valakinek a tanulás, vagy nem érti azt a részt annyira, akkor igenis többet kell gyakorolnia, készülnie kell a dolgozatra. Ráadásul akármilyen kiegyensúlyozott egy gyerek, érzi, hogy ez egy felmérő, a legjobbat szeretné nyújtani, stb.


Ez persze az én véleményem...


17/L

2018. máj. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!