Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 2019 től 9 éves általános iskola?

2019 től 9 éves általános iskola?

Figyelt kérdés

Most olvastam a neten, h 2019 től tevezik bevezetni a 9 éves általánost!

Akinek határeset a gyerkőce (életkorilag értem, h "csak" 6 éves vagy kicsit több), őket ez befolyásolja-e a döntésben?

Saját példámat írom le, lányzom tavasszal lesz 6 éves, 2018 ban! Én már most úgy gondlom, h menni fog iskolába jövőre! (tudom, h még sok minden változhat stb., de egyenlőre ezt tevezzük) Így, h hallottam, h 2019-től már 8 helyett 9 év lesz az álatlános még inkább úgy gondolom, h mennie "kell"!

Kiegészítés: nem értek egyet a sok visszatartással, azzal, h sokan csak 7,5 vagy 8 évesen kezdik a sulit, illetve egy amúgy is évvesztes gyerknél még rádobodik 1 év pluszba! ha ehhez jön még egy 5 osztályos középiskola (pl. kéttannyelvű), akkor 21 évesen fog a gyerek érettségizni!

Tegyük fel, h nem veszik fel elsőre, esteleg csúszik egy évet az egyetemen, egy sima alapszakot, mesterrel kiegészítve 28 éves korára fog elvégezni! és itt nem "komolyabb" szakmákról beszélek (orvos, ügyvéd stb.), mert akkor még erre rájön a kisdoktori és a doktori!

Gyerekvállalás előtt persze jó lenne pár évet dolgozni, h kapjon támogatást, és meglegyen a tapasztalata stb. és ott tartunk, ha felelősségteljesen gondolkozik, 32 35 éves kora előtt nem fog tudni gyereket vállalni!

Nem provokatív a kérdés, és nem arra irányul, h hány évesen kezdje a gyerek a sulit, erről légyszi ne legyen vita! Az érdekel, h más is gondolkozik-e hozzám hasonlóan, vagy nagyon egyedileg látom a helyzetet!


2017. márc. 7. 13:26
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy még nem döntötték el, miképp is lesz, valahol azt írják hogy az is lehet, hogy a gimnázium akkor 3 évre csökken, máshol meg azt, hogy az óvóda lesz "preshool"-ként négy éves - de mindkét verzió szerint maradna, hogy 18 évesen érettségiznek.
2017. márc. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
88%

Megtaláltam a kérdést benne: "Az érdekel, h más is gondolkozik-e hozzám hasonlóan, vagy nagyon egyedileg látom a helyzetet!"


Igen, te látod nagyon egyedien a helyzetet.

2017. márc. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
11 es válaszolótól kérdezem, h akkor ha tényleges nem kell több évet járni, 8ezt nem tudtam) akkor mi lenne értelme?hogy jobban széthúzzák a tananyagot?
2017. márc. 7. 14:09
 14/36 anonim ***** válasza:
85%

Mondok ennél még meredekebbet: én 10 osztályos "rendszerben" tanultam.

Csak a 9-10. osztályt már nem az általánosban, hanem a középsuliban tanultuk. És 10. végén kellett eldönteni, hogy szakközépbe, vagy szakmunkásba szeretnénk menni. Én szakmunkásba mentem, ez 2 év volt. És utána nappalin le is érettségiztem, visszaültem a 11. osztályba. 2 év alatt a nappalin az érettségi is megvolt.

Férjem 2 évvel idősebb nálam, ő még 3 évet járt szakmunkásba. (ez 13-15 éve volt)


SZóval a rendszerek összevissza változnak. Hol így, hol úgy nevezik őket.


A gyereked meg akkor szül, amikor akar, és annyit tanul, amennyit akar.

2017. márc. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ennek az a lényege, hogy átmenetet biztosítsanak az óvoda és az iskola között. Sok gyereket benyomnak a szülők csakazértis hatévesen (...) az iskolába, szakamberek tanácsa ellenére, ilyen perdöntő érvekkel, hogy "én is hatévesen kezdtem", aztán a gyerekek megutálják az iskolát, nehezen veszik fel a tempót, elsőben már magántanárhoz járnak, meg szinte összeesnek, amint hazaértek. Az ilyen szülők és gyerekek miatt is megkönnyítené az átmenetet az átmeneti évfolyam. Vannak, akik nagyon is iskolaérettek hatévesen, akár már korábban is, de tudod, nekem elsős a lányom, és vannak olyan picike gyerekek, hogy nagycsoportosnak se néz ki, és nem tud koncentrálni, szinte elalszik órán, téveszt a beszédhanghallásban, gyenge a beszédértése, görcsös a ceruzafogása, utál tanulni, utál leckét írni, egész nap csak rohangálna meg játszana - ami nem baj, ha nem kell szegénynek iskolába járnia. Nem egynek megmondták az "előkészíőn" (inkább ismerkedő foglalkozásnak nevezném), hogy NE hozza még iskolába a gyereket, de ő csakazértis... Visszahúzzák az osztályt, szenved a gyerek is, a tanító is, meg a többi gyerek is miatta kénytelen hetekig rugózni azon a szinten, hogy "a héééét eggyel keveeeebb, mint a haaaaaat"... Na csak hogy a másik szemszögből is lásd a helyzetet. Mindennek van előnye és hátránya, de ismétlem, vannak szerencsére jól képzett szakemberek, keress olyat, akiben megbízol, és kérj tanácsot. A saját gyerekét senki nem tudja objektíven értékelni.
2017. márc. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

nem tudom, h honnan írsz, mi Bp.-iek vagyunk, itt nálunk pont fordított a helyzet, tavaszi, nyári gyerekeknek kapásból mondják, h maradjanak még 1 évet, mert ártani nem árt!

Ha egy gyerek határeset nálunk simán inkább visszatartják kapásból!

2017. márc. 7. 14:20
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Én szlovákiai vagyok,júniusban születtem. 6 évesen már elsős voltam,9 évet jártam általánosba(nálunk már régóta így van),4 évet gimnáziumba és 5 évet egyetemre. Dolgoztam majdnem 3 évet,most babát várok. 28 leszek júniusban. Nem érzem,hogy le lennék maradva sőt ha 1évvel tovább maradok ovis,sem lennék elkésve. Bár én nem támogatom,hogy iskolaérett gyereket visszatartsunk csak azért mert nyáron vagy ősszel született...
2017. márc. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
56%

Nem eszik azt olyan forrón. Kizártnak tartom 2019-ben, bármit írnak is.

2018 szept-ben vezetik be az új NAT-ot (ami tananyagcsökkentéssel jár - elvileg), ezen most dolgoznak, év végégig kell elkészíteni.

2019-ig nem lehet eltolni, a addig viszont nincs idő egy másikat is megcsinálni. + Az új tankönyveket hozzájuk.

2017. márc. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

11. vagyok. Szerintem az a lényege, hogy az iskolákban egyre több a rossz szövegértésű és matematikában is gyenge gyerek, tehát az alapozásra fordítanának több időt. Nem értek egyet azzal, hogy ez azért van, mert sokan benyomják a gyereket 6 évesen, legalábbis elsős gyerek anyjaként én is inkább az ellenkezőjét tapasztaltam (a mi osztályunkban 8 éves is van és legalább a háromnegyede a diákoknak 7 éves volt évkezdéskor).

Szerintem jó ötlet lenne, ha a nagycsoport olyan lenne kicsit, mint a nyugati alternatív (pl. Montessori) óvódáknál, ha már 5 évesen megtanulnának írni-olvasni a gyerekek, de még egyáltalán nem padban ülve vagy őket értékelve, hanem pl. földön kirakózva és köröket rajzolva, ahelyett hogy össze-vissza skatulyázva járnának csoportos fejlesztésre vagy hordanák el a szülők őket az utolsó pillanatig is agyalva, melyik a kisebb rossz döntés.

2017. márc. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

az miért lehet, h annak ellenére, h inkább 7,5 vagy 8 évesen kezdik a sulit, mégis egyre több az a gyerek akinek problémái vannak?

illetve mindenhol azt hallom, h ne tanitgasd otthon a betűkre meg számokra mert uncsizni fog a suliba, és egyáltaéán nem baj, ha még nem tud írni, olvasni, számolni az aki első osztályba megy, amit utolsó válaszoló leírt az meg ennek pont az ellentét?

2017. márc. 7. 14:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!