Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szorgalommal, kényszerrel,...

Szorgalommal, kényszerrel, megalázással ki lehet verni a tehetséget? És érdemes?

Figyelt kérdés

Vagy inkább úgy tenném fel a kérdést, hogy tud-e erre valaki jól megfogalmazott cáfolatokat mondani, amiket végre a szüleim pofájába tudnék tolni?


(mielőtt valaki nekimenne, nem általános v. középsulis szintről van itt szó)



2015. máj. 21. 02:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

"Pofájába tudnék tolni " Gratulálok, az alma nem esett messze a fájától.

A tehetség nem tanulható, nem nevelhető, nem kikenyszeritheto, az vagy van, vagy nincs. Mondjuk középiskolai tanulmanyokhoz nincs szükség tehetsegre. Ott szorgalommal lehet haladni - ha z van, akkor nyíl n felesleges a kényszerítes. A megalazas pedig sosem vezet eredményre.

2015. máj. 21. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan mi a kérdésed? Mi a bajod? Mert ez így elég...

Tehetséges voltál de elmúlt mert otthon ütnek? Vagy tehetséges az ember vagy nem, az nem változik időről időre.

2015. máj. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
fejtsd ezt ki jobban, mert igy zavaros.
2015. máj. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom valamiben tehetséges, a szülei meg hajtják. A tehetséghez ész is kell. Az én fiam sportoló. Láttam sokmindent. Láttam tehetséges gyereket, akit iszonyúan nyúztak hajtottak a szülei, mert a gyerek hiába volt tehetséges, kis butuska volt, képtelen volt ésszel felépíteni a dolgot. Pár évig működött, aztán a gyerek otthagyta az egészet a francba. Anyja rájött, nem lehet kikényszeríteni, bármennyire is fáj neki. Hiába vagy tehetséges bármihez, ha nincs az eszed a helyén. Az én fiam nem a legtehetségesebb a sportban amit űz, de az edzője szerint annyira okosan, tudatosan építi a vágyait, hogy akár még viheti is valamire. Az ész az első. A tehetség a második.

Ha nem vagy tehetséges valamiben fölös bármit tenni, ha nem akarod. Ha tehetség és ész valamint akarat hiányzik, akkor nincs értelme az egésznek.

2015. máj. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"belső motiváció" a kulcsszó


Bármibe is hajtanak, - TE MIÉRT akarod csinálni? Minek akarsz jobb lenni benne? Mi neked ebben a jó? Sikerélmény? Örömet okoz? Büszke vagy rá?


A többi szrrrság. Senki nem fog se sportolni, se dolgozni, se tanulni hosszú távon, ha ezekre a kérdésekre nincs válasza. Tessék, ez egy jól megfogalmazott tudományos cáfolat, told a pofájukba :D :D :D

2015. máj. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A szorgalom az a gyerekből jön, a kényszer és megalázás a szülőből. Tehát egy mondatban nem jó együtt.

Szerintem lehet a gyereket motiválni tanulásra, arra, hogy szorgalmasabb legyen, igyekezzen, kényszerítés nélkül is, mivel a cél az, hogy belülről jöjjön a vágy, hogy tanulni akar. Akkor lesz kényszer, ha nem belülről fakad. De a szülőnek az a dolga, hogy elérje ezt, nem szabad hagyni, hogy dagonyázzon a gyerek, mert lusta. A tehetséget nem lehet kiverni, az van, vagy nincs. Fejleszteni lehet gyakorlással.

Akkor most mi a kérdés igazából? :)

Hogyan állítsd le a szüleidet, akik szerinted rossz módszerrel motiválnak, arra szeretnél választ?

2015. máj. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Na, elnézést, szerintem az időpont alapján mindenki látja, hogy miért fogalmaztam ilyen hülyén. A furcsa mondjuk, hogy akkor tök értelmesnek tűnt a kérdés, most már így leírva nekem se lenne tiszta.


Szóval arról van szó, hogy a szüleim nem bírják valószínűleg feldolgozni, hogy a három gyerekük közül a nagyobbik nem tehetséges, és h. valójában OKJ-nél nem tudja többre vinni. Így mindent képesek elß@$zni arra, és semmi se drága nekik arra, h. csak azért is meglegyen az egyetem, ill. a rokonságban a kötelező, elvárt min. 1 diploma.

Részemről nekik az egészségem meg elqrt 4-5 év, ami csak azért is megéri, részükről pedig az esztelen anyagi befektetés, hogy olyan szinten szolgálnak ki anyagilag/materiálisan, mint egy ifjonc hadurat.


Valóban ennyire rohadtul muszáj a nem létező tehetséget csak azért is kierőltetni? =( Nekem itt ez a nagy kérdés...


Nos, kedves szülők?

2015. máj. 21. 22:30
 8/12 anonim válasza:
100%
Mit mondjak te már eldöntötted :D de megértelek, mi családunkba ez a sport erőltetésében nyilvánult meg bátyám nővérem nagy sportolók versenyek nyertek de nővérem aztán térdésérülés miatt abbahagyta és akkor engem akartak predesztinálni rá, és egyszerűen edző se merte mondani, hogy teljesen átlagosan kézilabdázom, úgy élveztem magát a sportot de ahogy nőtt kényszer elkezdtem lógni, mjad nagy vitatkozás után abbahagyhattam egészet, mert csakúgy, hogy jól érezzem magam, mozogjak kicsit nem fognak fizetni...
2015. máj. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Úgy nincs értelme, hogy te ellenállsz. Ha tudnátok kompromisszumot kötni, találhatnátok egy olyan képzést, ami diplomát is ad, de nem kell belehalni a tanulásba. Van ilyen, egész biztos. A szüleid jót akarnak a maguk módján, ezt biztosan megérted. Neked meg kell egy kis szorgalom, kitartás és vége. Aztán azt csinálsz, amit akarsz.

De ebben a helyzetben egyik fél sem tűnik kompromisszumkésznek.

2015. máj. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De ha egyszer nem szeretne főiskolára/egyetemre járni, miért is kéne kényszeríteni? Szerintem próbálj meg elhelyezkedni valahol ezzel a végzettséggel, utána már te is látod, hogy boldogulsz-e, ha nem, még továbbtanulhatsz. A szülőknek nincs joguk kényszeríteni.
2015. máj. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!