Ha egy hiperaktiv gyermek súlyos figyelemzavarára a pszichiáter gyógyszert adna, viszont tanítónénije nem szeretné a gyógyszerelést, akkor mi a helyes?
Tanítónéni tapasztalt, határozott, következetes, nekem szigorúnak tűnik, viszont a gyerekek nagyon szeretik és tisztelik. Nem híve az ADHD -s gyermekek gyógyszerelésének, mert szerinte rossz dolog, lenyugszananak tőle a gyerekek és függővé válnak.
Azt elismeri viszont, hogy figyelmi problémák kifejezettek a kisfiamnál.
Pszichiáter azért javasolja a gyógyszert, mert szerinte le
fog maradozni a gyerek a tanulásba, mert képtelen kitartóan figyelni.
Szerinte súlyos fokú a figyelemzavar, épp értelmi képességek mellett.
Konkrét diagnózisunk beiratkozáskor még nem volt, a tanítónő később a lelet birtokában intézkedett .
Fogalmam sincs mi a gyerekemnek a jobb, ha elfogadják ilyennek és nem törekszünk arra, hogy a lehető legjobban tanuljon, vagy ha a tanítónéni véleményére nem hallgatva engedem gyógyszerezni a pszichiáternek és lehetséges, hogy javul a figyelme és teljesítménye.
Én annak hinnék, aki ezzel foglalkozik, ezt tanulta, és nem a tanárnőnek.
Viszont alternatív módszer az, hogy a minimálisra kell lecsökkenteni a fehérlisztet és cukrot a gyerek ételeiben, az már nagyon sokat segít az ADHD kezelésében.
Én egyetértek a tanítónővel.
A pszichiáterek mindenre gyógyszert írnak,ami le szedálja a gyereket,megnyugszik tőle,nincsen vele gond,csak annyi,hogy gyógyszerfüggő lesz és a szervezetét rongálja vele.Nem leszek népszerű,de leírom,én inkább bevállalnám,hogy emiatt gyengébb tanuló legyen a gyerekem,mint gyógyszerfüggő. Ezt az ADHD-t ki fogja nőni,de a gyógyszerek csak újabb,másabb tüneteket produkálnak,és egy életre pszichés beteggé tehetik.A legtöbbnél gyakori mellékhatás az öngyilkossági gondolatok...szóval nem,én nem vállalnám be,pedig én pánikbeteg vagyok,de nem szedek rá semmit.Még mindig jobb bizonyos tünetekkel együtt élni józan aggyal,mint kómás fejjel,nem tisztán kevesebb tünettel (mert el mulasztani a gyógyszer nem fog semmit,csak eltompít) Ha ez a suli nem jönne be nektek,vidd waldorfba.
Félreértesz!
Én is afelé húzok, hogyha szükséges akkor kapja, tanítónő nem híve viszont.
Konfliktust sem szeretnék bevallom, a gyerek érdekében szeretnék jól dönteni.
1. vagyok:
Nem azzal van a probléma, hogy a tanárnő segítőszándékúan elmondja, hogy ő mit tapasztalt eddigi pályafutása alatt, stb, hanem az, hogy konkrétan kaptál egy szakvéleményt egy olyan orvostól, aki szinte mindennap hasonló típusú gyerekekkel/emberekkel foglalkozik.
Nyilván egy pszichiáter nem fogja tudni megtanítani a betegeinek az ABC-t és az olvasást, mert nem ez a dolga/feladata. Így a tanárnő sem fogja kezelni a gyerekedet a maradék 18-20 gyerek mellett mindennap.
Nem azt mondom ezzel, hogy kezd el gyógyszerezni a gyereked, de ha te is belátod, hogy a gyerkőc nem éppen egy "ma született bárány" és igen is nagy problémák vannak vele, akkor tessék elvinni még 2-3 másik orvoshoz is szakvéleményért és utána tessék leülni apukával megbeszélni ezt, hogy mi legyen.
Valamint ott az iskola orvos/védőnő (nem tudom, nálatok melyik van) vagy a gyerek saját védőnője, aki születése óta járt ki hozzátok, és beszéljétek meg, hogy mi lenne a legjobb a gyerekednek.
Nyilván nem kell egyből bedugni őt se speciális iskolába, se agyon gyógyszerezni, de azért egy x éve pályán lévő tanár sem fogja neked "kikezelni" a gyerekedet.
Sajnálom, hogy kétségek között tengődsz, de az nem megoldás, hogy elviszed orvoshoz, elmondja, hogy mit javasol/mivel kéne kezelned és te "lekakilod", mert a tanárnő szava a szent.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!