Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit lehet csinálni a gátlásos...

Mit lehet csinálni a gátlásos gyerekkel?

Figyelt kérdés
A kérdésem az, hogy aki nem mer az iskolában feleléskor megszólalni, remeg a hangja, elcsuklik, nem jut eszébe semmi, hogy tud segíteni neki a szülő? Otthon megtanulja a szöveget, de elmondani nem meri, sírva fakad.(ált.iskolás, alsós) Egyes, egyes hátán. Eddig, azt hitték, hogy nem tanul, de nem mondta a gyerek, hogy ő csak elmondani nem meri. Hogy lehet ezt a gátlásosságot elmulasztani.

2014. máj. 25. 19:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sikerelmenye kell hogy legyen. A tanarnak kell segitenie. Pl hangos olvasaskor megdicserni - akkor is, ha nem volt olyan jo- kotetlen temarol kikerni a velemenyet az osztalykozossegben. Esetleg ha erdekli, meg lehet probalkozni szinjatszo korrel is.
2014. máj. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Én másik iskolába vinném... lehet hogy egy másik pedagógus mellett kinyílna a gyerek szája.
2014. máj. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem mindenképpen a tanítóval együttműködve tudnál segíteni a helyzetén. A leírásodból úgy látom, nincs sok kommunikáció köztetek, ha eddig azt hitte, nem tanul a gyerek. Menj be fogadóórára, beszélj a tanítóval, mondd el, hogy a gyerekednek ez a gondja, és kérd a segítségét. Neki lehetősége van arra is akár, hogy őt ne feleltesse, csak írásban (ha annál kevésbé stresszel).

Nekem fura, hogy a tanítónő egy alsós gyereknél nem beszél veled arról, hogy már többször egyest kapott. Ahogy igazából az is, hogy te sem foglalkoztál vele eddig, hogy „egyes egyes hátán” volt eddig. Ne haragudj meg, nem azt akarom mondani, hogy felelőtlen szülő vagy! De ha a gyerekem egyest kap, szerintem az elég intő jel, hogy valami nem stimmel, és beszélni kell erről a tanárral.


Másrészt érdemes azon elgondolkodni, vajon miért ilyen ideges a gyerkőc. Alapvetően ennyira gátlásos típus? Vagy túl sok elvárásotok van vele szemben? Otthon neked simán „lefelel” az adott dolgokból? Esetleg volt egy rossz élménye, tudomisén, kiröhögték/csúfolták a többiek, megszégyenült, és nem tud ezen túllépni? A tanítója nem tud elég elfogadó környezetet teremteni az osztályban? Nagyon meg akar felelni a tanítónak, de a folytonos kudarcélmény lebénítja? És ha ti mondjuk nagyon leszidtátok otthon az egyesekért, miattatok is stresszel, és ez lebénítja…


Beszélj az iskolapszichológussal, jó ötleteket adhat, és ő (elvileg) ismeri a tanárokat is, beülhet órára, megnézheti, hogy zajlanak a dolgok.


Végső esetben valóban jó ötlet lehet, ha másik sulit keresel, ha az egész a gyerek személyiségéből adódik, akkor pl. egy Montessori-iskola jó választás lehetne neki, ott kétszemélyes helyzetben van csak feleltetés.

2014. máj. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"égét. Neki lehetősége van arra is akár, hogy őt ne feleltesse, csak írásban (ha annál kevésbé stresszel). "


Erre max tanulási szakértői bizottság szakvéleménye alapján van lehetőség. A gyereknek meg kell tanulnia előszóban is kifejeznie magat. Felső évfolyam, középiskola, érettségi.....

2014. máj. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

(3. vagyok)

Igazad van, bocs, hülyeséget írtam (nemrég olvasgattam erről, és a „gátlásos dadogó” kifejezésből úgy látszik, csak a gátlásos maradt az agyamban a feleltetés alóli felmentés okán).


Viszont azt megteheti a tanár, hogy kétszemélyes helyzetben felelteti a gyereket, ami esetleg segíthet. Persze egy „sima” iskolában nem fognak ebbe belemenni szerintem.

2014. máj. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem, nem teheti meg. Magantanulot is csak ugy kerhet számon, ha jelen van egy masik pedagógus is.

Ráadásul a gyerek szorongásan, felenksegen nem javítana. Nem kikerülni kell a helyzetet, hanem felkészülni ra, gyakorolni. Pl lehet otthon "feleltetni",megkérni a szomszéd nénit, ismerős kisgyereket, hogy legyen jelen. Lehet beszélni a tanárral, hogy ha van beszélgető körük, próbálja jobban bevonni a gyereket.

2014. máj. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem volt ilyen tanítványom. Érdekes módon páros helyzetben, szünetben kettesben hajlandó volt beszámolni nekem.

Mindenképpen a pedagógussal kell felvenned a kapcsolatot, hogy megoldást találjatok.

2014. máj. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológushoz kell fordulni, ilyen fokú szorongást laikusok nem tudnak megoldani. A tanító úgy tűnik, nem is alkalmas rá, mert magától is fel kellett volna ismernie a helyzetet. De ez a gyerek más körülmények között is szorongó lehet, nem hiszem, hogy csak az iskolában. Óvódában nem volt szégyellős? Más tanároknál? Milyen a tanítónő személyisége? Lehet, hogy rideg és agresszív?
2014. máj. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Molnárka Katalintól kérdezem: azt írta itt valaki, hogy nem szabad kétszemélyes helyzetben beszámoltatni a gyereket. Te hogyan tehetted meg ezt?
2014. máj. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
Hogyne lehetne már kétszemélyes helyzetben feleltetni! Vizsgáztatni nem lehet! Nagyon nem ugyanaz!
2014. máj. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!