Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők, mi a véleményetek a...

Szülők, mi a véleményetek a karácsonyi névhúzogatós ajándékozós mizériáról?

Figyelt kérdés
Mikor a gyerekek kihúzzák egymás nevét, és ajándékot kell a másiknak adni. Szerintem akkora egy ordas baromság mint a ház. Gondolkodni rajta hogy mit szeret az a gyerek, kérdezgetni barátait, szülőjét, de 1000-1200Ft-ból még valami személyes is legyen benne. Aztán meg mikor mindenki átadja mindenkinek, fintorog rá az összes gyerek, hogy a másik jobbat kapott meg mit tudom én. Plusz felesleges pénz kidobás. Nem tudom miért vannak annyira megb*aszva ezzel az osztályfőnökök...
2013. dec. 18. 17:18
1 2 3
 21/24 anonim válasza:

Szerintem szép szokás. Azt elég furcsának találom, hogy osztályon belül annyira nem ismersz meg mást, hogy ne tudj venni valamit. Én valahogy mindig kilógtam a sorból, úgyhogy általában engem is megkeresett aki húzott, és én is megkerestem akit ajándékoznom kellett. Még jó is volt, hogy legalább van miről beszélgetni.

A karácsonyi buli szerintem is jó ötlet.

Ha a gyerek annyira nem találékony, hogy nem tud a többiekkel kommunikálni vagy legalább nevet cserélni, tényleg lehet belőle sértődés. Úgy veszem észre, emberi kapcsolatokat ápolni nem túl divatos mostanság.

Nyugodtan szidjad az osztályfőnököt és a többi tanárt is a gyerek előtt. Az jót tesz neki.

2014. jan. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
na igen előző, csak vedd számításba hogy az osztályfőnök is egy kivénhett sárkány aztán ha kiszivárog hogy nevet cserélgetnek, vagy elmondják egymásnak hogy ki kit húzott akkor már fúú az a gyerek elásta magát az osztályfőnök előtt. Szóval szerintem szánalmas az egész dolog. mellesleg még egyszer elmondom se szülő se gyermek nem vagyok. :D
2014. jan. 2. 17:08
 23/24 anonim ***** válasza:
nekem az alapötlet tetszik (mindenki kap valami aranyos/vicces apróságot, akit húzol azt jobban meg kell ismerned stb) nálunk idén (9.) ott kezdődött a baj, h az ofő megkérdezte hogy ő is benne legyen-e. Igazából senki nem akarta,, de az egyik (enyhén...) túlubuzgó srác beordította hogy persze. És ki az a szerencsés aki kihúzza? Hát persze hogy én. Egymást még csak-csak megismerjük, én is az egyik barátnőmtől egy pár személyes apróságot kaptam, nagyon figyelmes volt, imádtam amiket adott, látszott hogy foglalkozott vele, volt mögötte gondolat. De mit vegyen egy 15 éves lány a 45-50 éves ofőnek, akivel még egy közös táborunk se volt, csak a heti 2 kémia+ 1 ofői órát töltjük vele. Így meg nem igazán leket személyes ajándékot adni, mara a sablon bögre-karácsonyfadísz/hógömb/téli mikulásos akármi-csoki háromszög. Nem túl jó, nekem se tetszett hogy ennyire személytelen ajándékot kap, de hogy lehet egy tanárral személyes kapcsolatot kialakítani szeptembertől decemberig?
2014. jan. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

23. vagyok, még annyi kiegészítés hogy főleg ha nagyon csoportookra szakad az osztály, a barátok egymásnak úgyis vesznek/csinálnak tehát egy nem túl összetartó osztályban tényleg csak a szülő pénzét költi az ofő ezzel.


Ja és valaki írta hogy az alsós gyerekek kézi készítésű ajándékával nincs dolga a szülőnek...Jó tudni...

2014. jan. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!