Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők, mi a véleményetek a...

Szülők, mi a véleményetek a karácsonyi névhúzogatós ajándékozós mizériáról?

Figyelt kérdés
Mikor a gyerekek kihúzzák egymás nevét, és ajándékot kell a másiknak adni. Szerintem akkora egy ordas baromság mint a ház. Gondolkodni rajta hogy mit szeret az a gyerek, kérdezgetni barátait, szülőjét, de 1000-1200Ft-ból még valami személyes is legyen benne. Aztán meg mikor mindenki átadja mindenkinek, fintorog rá az összes gyerek, hogy a másik jobbat kapott meg mit tudom én. Plusz felesleges pénz kidobás. Nem tudom miért vannak annyira megb*aszva ezzel az osztályfőnökök...
2013. dec. 18. 17:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Semmi, lehet ennyi pénzért is jó dolgot venni. Huszonéves vagyok, de nálunk is mindig volt ilyen, ennyire nem kell rajta kiakadni.
2013. dec. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Remélem a gyereked előtt nem használsz ilyen trágár kifejezéseket
2013. dec. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
a te gyerekkorodban nálatok nem volt? Nálunk mindig volt... Szeritnem nincs ezzel semmi gond. sok suliban egyébként csak kézzel készitett dolgot lehet adni. Pl otthon sütött sütit stb.
2013. dec. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
69%

Én is baromságnak tartom,nálunk is volt annak idején de soha senkinek nem tetszett valójában amit kapott de ki nem mondta mert nem akarta megbántani azt akitől kapta.

Ha valaki akar venni valamelyik osztálytársának vegyen,de muszájból ajándékozni szánalmas!

2013. dec. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%
Én butaságnak tartom, főleg azért, mert senki nem tartja be ezeket az összegeket. Emlékszem, mi mindig tök normális csomagot csináltuk anno, az én szemem meg kiszúrták egy vacak kis semmivel, amiben volt egy darab mikulás, egy coki meg három szaloncukor. Komolyan, megalázó volt.
2013. dec. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk is volt annó, gyerekként én szerettem, még gimiben is csináltunk, és ott már tök ötletes dolgokat adtunk-kaptunk.
2013. dec. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 9.-10.-11.osztályban volt ilyen.Akkor is mindig cserélgettük a neveket.Ezért most 12.-ben úgy határoztunk,hogy semmiféle ajándékozás nem lesz.És én ennek nagyon örülök,mert én úgy megutáltam az osztályom álszentségét,hogy az hihetetlen.
2013. dec. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Nádszálkisasszony ***** válasza:
92%
Leendő tanító néni vagyok. Úgy gondolom ha az osztályfőnök kialakít egy jó közösséget a gyerekek és a szülők körében is jó dolog. Ha viszont ez sikerül valamilyen oknál fogva valóban felesleges pénzkidobás. Mondjuk, ha egyszer kapok egy osztályt biztos saját kézzel készített ajándékokat szeretném, ha adnának egymásnak. Ez a szülőnek se teher és munka is van benne.
2013. dec. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%

Én most vagyok kilencedikes,és nálunk az osztályfőnök nagyon lehúzta a karácsonyi ajándékozást,merthogy mi még nem ismerjük egymást,és így felesleges olyan dolgot venni,aminek nem tudjuk,hogy örülne-e a másik.Plusz mesélte,hogy egy régi osztályába irtó rosszul sült el az egész,mert valaki vett valakinek valami poénos ajándékot,amin a csaj nagyon megbántódott,és nem kicsit volt kínos szituáció.Általánosban meg nem volt meglepetés,mert kb. mindenki el mondta mindenkinek.És én is tapasztaltam,hogy amíg én gondosan kiválogatom az ajándékot az illetőnek,ő ad nekem egy rajzot,amin egy pálcikaember van.

Ennek ellenére szerintem van hangulata ennek a húzásnak,nem lennék ellene,ha jövőre lenne nálunk is.

2013. dec. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szerettem ezt az ajándékozást. Egyrészt volt, hogy egy olyan embert húztam, akivel nagyon nem volt jó kapcsolatom, egy szemét álnok kígyó volt, de hát valamit muszáj volt venni neki.

A másik, hogy míg egyesek próbáltak normális csomagot összeállítani, addig volt aki nagy ívben tett az egészre, és hozott egy koszos!, használt kis játékot meg egy tábla csokit.

Sőt olyan is volt, hogy valaki elfelejtette a dolgot és nem vett semmit vagy egyszerűen hetekig hiányzott betegség miatt és 1-2 ember így mindig ajándék nélkül maradt.

Úgyhogy nem tartom jó ötletnek. Inkább annak látnám értelmét, hogy mindenki vigyen valamilyen üdítőt, házilag készített süteményt vagy vegyenek egy picike (mű)fenyőt és ünnepeljenek az osztályban.

2013. dec. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!