Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők, mi a véleményetek a...

Szülők, mi a véleményetek a karácsonyi névhúzogatós ajándékozós mizériáról?

Figyelt kérdés
Mikor a gyerekek kihúzzák egymás nevét, és ajándékot kell a másiknak adni. Szerintem akkora egy ordas baromság mint a ház. Gondolkodni rajta hogy mit szeret az a gyerek, kérdezgetni barátait, szülőjét, de 1000-1200Ft-ból még valami személyes is legyen benne. Aztán meg mikor mindenki átadja mindenkinek, fintorog rá az összes gyerek, hogy a másik jobbat kapott meg mit tudom én. Plusz felesleges pénz kidobás. Nem tudom miért vannak annyira megb*aszva ezzel az osztályfőnökök...
2013. dec. 18. 17:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem szeretem. A vége az, hogy az ember kényszeredetten rohan venni valami vacakot, kap valami vacakot aminek nem is örül. Az egész csak a pénzköltésről szól. Ennyi erővel jobb lenne, ha mindenki beadna a közösbe valami pici összeget, azon valaki venne pár szendvicset/rágcsát/üdítőt, a gyerekek a teremben összeülnének, eszegetnek, táncolnak, játszanak.
2013. dec. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
100%
Szerintem is baromság. Óvodában, általános iskola alsó tagozatában aranyos, ha a gyerekek egymásnak saját készítésű ajándékkal készülnek pl. rajzzal, verssel, stb. De az, hogy elvárják, hogy a gyerek vegyen ajándékot az osztálytársának 1000Ft értékben, nagy hülyeség. Nem nagy összeg, de nem mindenki engedheti meg magának (főként karácsony környékén). Én így gondolom. Persze, nálunk is volt mindig, nem akadtam ki rajta, vettünk pár csokit, cukrot, de a véleményem azóta se változott..
2013. dec. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Szülővé válástól még messze vagyok, de hatalmas hülyeségnek tartom. Sokszor olyan személyt húz az ember akit nem bír vagy egyáltalán nem ismer, az 1000-1500ft-os kategória pedig furcsa határon van. Mert kapni érte normális ajándékot, de ahhoz le kell járni a lábad, ami egyáltalán nem éri meg már ha olyan osztálytársról van szó akivel nem is szoktál beszélni. S ekkor jönnek a sablon dolgok, bögre, plüss és egy tábla milka.

Én lányként mindig magamnak intéztem a dolgot, öcsém már kihasználja férfiúi létét és a húzás délutánján úgy jön haza, hogy "Anya! Julcsit híztam, vegyél neki valamit!"

Egyébként ez is iszonyat gyakori jelenség, hallani ahogy a fiúk beszélik, hogy elküldték az anyjukat vásárolni...


Személy szerint nagyon hálás voltam osztályfőnöknek amikor 12.-ben úgy döntött, hogy nem játszunk ilyet.


18/l

2013. dec. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amúgy nem vagyok szülő, csak néhai gyerekkorom meg most húgom példáján öltött fel bennem a kérdés.
2013. dec. 21. 09:13
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem, mert nálunk az ajándékozás mindig vicces hangulatban történik, plusz az osztályközösségünk is elég jó, tehát nem okoz nagy gondot az ajándékozás. Bár a nevek cserélgetése nálunk is megy, ha olyasvalakit húzunk, akit annyira nem ismerünk.

17/L

2013. dec. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szülő, de én sem szeretem ezt a dolgot. Amikor gyerek voltam, már akkor sem szerettem, mert mindig az lett a vége, hogy versenyeztek a gyerekek, hogy kinek az ajándéka jobb és akié nem volt annyira jó, az szégyenben maradt. Ráadásul majdnem mindig olyan nevét húztam, akivel még csak beszélő viszonyban sem voltam, tehát fogalmam nem volt róla, hogy minek örülne. Aztán egy évben végre a legjobb barátom nevét húztam ki és annyira megörültem, hogy kicsit átléptem az összegkeretet és drágább ajándékot kapott, amiért a végén még engem szidott le az osztályfőnök!! De az ellenkezője is előfordult mással: az egyik fiú mindössze két szem diót meg virgácsot hozott a lánynak, akit húzott, az meg elkezdett sírni, mert mindenki más normális ajándékot kapott. Az osztályfőnök leszidta a fiút és mondta neki, hogy jövőhéten hoznia kell új ajándékot a lánynak és mindenki előtt kell odaadnia neki, hogy mi is lássuk. Ennek így semmi értelme, a végén csak rosszul érzik a gyerekek magukat.
2013. dec. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Utálom az egészet. Lázasan be kellett vinnem az ajándékot, mert nincs autónk, kellett vmi saját készítésűt csinálnom olyasvalakinek, aki 3 éven keresztül piszkált, most meg csak azért nem, mert fél, hogy megverné a barátom. Csináltam neki marcipánt, megvettem a legolcsóbb aldis csokit, szaloncukrot tettem bele, + mandarin. Angolon pedig egy olyan csajt húztam, akivel 3 és fél év alatt egy mondatot nem beszéltünk. Neki is csak betettem pár alapdolgot. Én mondjuk jó cuccokat kaptam, de ezt a közvetlenségemnek köszönhetem. Rajzkellékeket kaptam és egy cicás dobozt. A barátom egy olyan csajt húzott, aki szereti a mandarint, így vett neki 2 kg mandarint erre a dologra. Majd adok én annak ajándékot, akinek szeretnék.
2013. dec. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
81%
Záròjelben megjegyzem,hogy legtöbb helyen az osztàly igényli a hùzàst, és a normálisabb osztályfőnök megkérdezi,hogy ki nem szeretne benne részt venni.
2013. dec. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
76%
Kedves valaki! Ha azok a gyerekek csak fintorognak, akkor nem érdemlik meg, hogy egyáltalán egy kicsit is gondolkodjunk az ajándékon. Amúgy ez az osztályközösséget javítaná, hogy közelebb kerüljünk olyanokhoz, akikkel eddig nem is nagyon beszéltünk. Nem értitek ennek a lényegét! A karácsony NEM AZ AJÁNDÉKOKRÓL SZÓL hanem hogy együtt lehetünk!
2013. dec. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
19: Épp ezért bőven elég lenne egy délutáni bulit csapni, azon a pénzen amit ajándékra szánnak vihetnének valami rágcsát is üdítőt, majd közösen szórakozhatnának. Nem minden család engedheti meg magának azt, hogy pénzt áldozzon egy ajándékra. Van akinek meg nem a pénzzel van baja, hanem az idővel. Én pl. elvált anya vagyok, épp elég egyedül végigcsinálni az egész mizériát, pedig mi családon belül nem is csinálunk belőle nagy ügyet. De azért mégis 3-4 napra be kell vásárolni, a családi vacsorára csinálni valamit, kitakarítani, ez meg az... és akkor rohangásszunk, hogy a Nagy Pistikének és a Kovács Julikának ajándékot keressünk, persze a megadott értékhatáron belül és legyen még ötletes is... Akiket persze a gyerekek nem is ismernek olyan jól, és ilyenkor általában nem az szokott lenni, hogy találjuk ki mit szeretne, hanem hogy legyünk túl minél előbb ezen az egészen. Az ilyen akkor jó, ha mindenki örömmel vesz benne részt és mostanában azt látom, hogy sokaknak inkább nyűg vagy anyagi okok miatt, vagy ötlet és időhiány miatt.
2013. dec. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!