Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mindennapos testnevelés...

Mindennapos testnevelés kérdés (?)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Valaki aki érti, homályosítson fel légyszi, mert én hülyének érzem magam.

Fiam sulijában nagy problémákat okoz a mindennapos tesivel kapcsolatos szigorítás. Nem tudják bezsúfolni a 8 osztályt az 1 darab tornaterembe napi szinten, a gyereknek is lesz olyan órája, amikor muszáj lesz udvarozniuk (hidegebb időben is) vagy a teremben maradniuk, mert máskülönben 3 osztály lenne a tornateremben egyszerre.

Most ott tartunk, hogy lehet hogy megszűnik a judoedzés, amire 3 éve jár, ez délután 16-17 óra között volt a tornateremben, azért, mert még 4 után is fognak végezni osztályok a tesiórájukkal.

Utánanéztem, el is mondták, tudom miről szól a jogszabály. Mégse világos, hogy tul.képp most mi változott? Eddig is minden nap volt tornaóra, nincs a világon olyan osztály, ahonnan mind a 20-30 gyerek "lóghatott", mert mind sportoló. Tehát komplett órák eddig sem maradhattak el. Akkor most miért van hirtelen több tornaóra mint eddig? Vagy eddig miért nem volt ez gond?



szept. 3. 19:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok

#10 Ez ott nagy baj, ahol arra vannak berendezkedve, hogy x időpontban a teljes évfolyamnak van akkor az órája. Ha egy osztálynyi gyerekre van egy tanár, akkor elvileg nem kéne nagy gondnak lennie szerintem.

Nálunk pl volt gyógytesi, de abból egy osztálynyi gyerek nem jött ki a teljes suliból, így az iskolai szinten minden érintettnek nulladik órába volt, azon kívül meg ketté volt szedve az évfolyam, ha évfolyamtesi volt. Egyik csoport fiú, másik lány. Ha a mindenféle random felmentést elfogad a suli, akkor évfolyamonként mindig olyan 40-60 gyerek marad, amit lazán ketté lehet venni, egy tanárra jut olyan 20-30 gyerek, legeslegrosszabb esetben 40, ha az arányokat nézem. Ha maradnia kell mindenkinek, aki nem versenysportoló, nem gyógytesis, akkor az kb 140 fő marad kettő tanárra. Nagyjából hetven fővel meg sehol nem lehet elférni a volt sulimban, max tóparti futás, vagy ide oda megy a sok diák, és a nagyját nem is figyeli a tanár, mert nem tudja.

szept. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Évnyitón mondta az igazgató, hogy egy káosz lesz, még ők sem tudják hogy fogják megoldani a heti ötöt, mert se kiváltani, se lógni nem lehet.
szept. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom nálatok mi változott, azt a suliban kéne megkérdezni. De nálunk is gond a minden napos testnevelés. Az egy darab tornaterembe nem tudnak ennyi órát tartani, így kint vannak az udvaron, meg közel van az uszoda, az egész alsó járt úszni, mondjuk ezt sem értem, mert az uszoda is nagyon zsúfolt. Télen korizni jártak. Ilyenkor egy óra oda az út, egy óra vissza, máris kipipálnak 3 db tesiórát, mert azért össze lehet ezeket vonni.
szept. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!