Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez a mindennapos testnevelés?

Disi kérdése:

Ez a mindennapos testnevelés?

Figyelt kérdés
Elmentünk játszótérre a 14 hós babámmal kihasználva a jó időt míg van. Mire odaértünk ott állt egy felső tagozatos osztály 2 tanárnővel, széjjel engedték a gyerekeket és leültek egy padra beszélgetni. Így telt el az egész óra. Megmondom őszintén nagyon felhúztam magam. Ott ugráltak a kisebb babáknak épített játszókán, amiért rájuk szóltam, bár nem hiszem hogy az én dolgom let volna. Közben azt figyeltem hogy nehogy valamelyik ráugorjon vagy fellökje a babámat. De lehet még ez volt a jobbik fele, mert az osztály másik része leült valahová és lógatták a lábukat. Ilyet lehet csinálni? Nincs semmilyen tanrend vagy a tanárnak nincs semmi fantáziája hogy ha már minden nap órát kell tartania, akkor mit tudna velük kezdeni? Mindez persze úgy történt, hogy a játszótér mellett van egy körbekerített focipálya is, tehát ott akár kidobózhattak volna, vagy mit tudom én, amibe több gyereket be lehetne vonni, hogy mégis mozogjanak egy picit.

2012. szept. 6. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%

> amiért rájuk szóltam, bár nem hiszem


Ezzel egyetértek.


Egyébként ha tesitanár lennék, szétszivatnám a nebulókat. A testnevelés az valóban testnevelés lenne.

2012. szept. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Hát ha ez tényleg testnevelés óra volt, akkor tényleg szánalmas.

Emlékszem nekünk is volt, főleg év elején meg év végén hogy nem a kimondott 10 kör futás, gimnasztika volt az órán, hanem ahogy írod fociztunk vagy kidobóztunk, vagy szabad foglalkozás, de a suli focipályáján.


Osztályfőnöki óra keretében volt hogy elhagytuk a sulit és tényleg mindenki azt csinált amit akart, de akkor sem egy játszótérre mentünk, hanem a parkba.


Szólnod kellet volna a tanárnak, hogy vagy állítsa le az osztályt vagy hagyják el a helyet, elvégre a játszótér a kis gyerekeknek készül és nem osztály terem.

2012. szept. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

> Mindez persze úgy történt, hogy a játszótér mellett van

> egy körbekerített focipálya is, tehát ott akár

> kidobózhattak volna, vagy mit tudom én, amibe több

> gyereket be lehetne vonni, hogy mégis mozogjanak egy picit.

Hát ez elég érdekes.

Tornatanárnak kinéző ember volt egyáltalán látótávolságon belül?

Egy kis mozgáshoz amúgy nincs szükség semmiféle pályára.

Nálunk a lakótelepen minden nap körbefutják tízszer-hússzor az iskola épületét...

2012. szept. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tornatanár volt velük, mert hallottuk volt egy kis eligazítás mielőtt bementek a játszótérre. Sőt még sípja is volt... egyszer használta is :S Persze játsszanak, nincs nekem azzal semmi bajom, legyen szabadfoglalkozás, de tényleg az a 10 kör futás legalább, nem? És így bízd rájuk a gyerekedet... persze nem akarok általánosítani, de nálunk ha lazább is volt a tesióra, akkor is volt előtte egy kis bemelegítés, futás, ugrálás, akármi. Esküszöm az agyamat eldobtam, mikor megláttam.
2012. szept. 6. 12:58
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

a mindennapos tesivel az a gond h az iskolák nincsenek felkészülve erre


gondold végig és számolj

mondjuk van egy suli 8 osztályos minden évfolyamból van 2 osztály

szal napi szinten 1 tornateremben + 1 pályán kellene 16 tesi órát megtartani

nem lehet mert nincs annyi órájuk még a 7-8 osztályban sem

a kicsiknek meg csak 4-5 órájuk van egy nap

a mi iskolánkban is küzdenek ezzel

jó időben még ki tudnak menni a pályára pl focizni kézilabdázni stb..

de télen a 10cm hóban esélytelen

és az h mindig iskolaköröket fussanak ....hát elég unalmas lenne a tesi akkor és nem is erről szól a tanterv

nálunk úgy oldották meg h délután van edzés a focis osztályoknak na nekik az a tornaóra és így a többi osztály mehet a terembe vagy a pályára délelőtt bár ez nem volt éppen legális megoldás de máshogy nem megy sajnos


de ha mondjuk már 3 osztály van egy évfolyamban akkor 1 torna terem és 1 pálya napi 24 tornaóra ??????


mondjuk az nekem sem tetszik h ha a játszóra mentek ki a nagyok

de 1-4 osztályban még okés a dolog

akkor még eléggé kicsik hozzá, normálisan játszanak a játszón

2012. szept. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Persze kedves Claritasa, neked is igazad van. Egyértelmű, hogy "odafenn" nem igazán gondolták ezt át, hogy működjön is. Csak azért voltam mérges, mert direkt olyan játszótérre szoktunk menni, ahol az egyik fele kisebbeknek való a másik fele pedig nagyobb gyerkőcöknek hogy ebből se legyen gond, mikor az én 14 hósom szórja, dobálja mondjuk a homokot, mikor egy 4-5 éves már tudja hogy nem szabad és nem csinálja. És ilyenkor nem arra számít az ember, hogy az egészet ellepi kb 25 hetedikes gyerek.
2012. szept. 6. 13:57
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Azért tornaterem nélkül is lehet tornát tartani, gondoljunk pl. az aerobicra, gyakorlatilag mindened megmozgatja, erősít testileg-lelkileg úgy, hogy egy helyben állsz, csak ugrálsz :)

A sulinkban anno nem volt tornaterem, nyáron az udvaron voltunk, vagy lementünk a közeli parkba, ahol sorverseny, fekvő, guggolás stb. volt, télen meg az osztályban tornáztunk, székek-padok gyorsan ki a folyosóra, és zenére, mint az aerobikon.


Csak akarni kell... :)

2012. szept. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

hűű nálunk nem lehet megoldani mert akkor nem lehet eljárni a folyóson :-)

az aerobik meg nem gyerekeknek való legalábbis nem alsósoknak


de tény h fantázia kérdése is

nálunk még a alsósok sokszor mennek sétálni a környéken levelet gesztenyét gyűjteni stb....

de ezt nem lehet tesi címszó alatt osztályozni sajna :-)))

2012. szept. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

> az aerobik meg nem gyerekeknek

Nem azt mondtam, hogy aerobikozzanak.


Hanem pontosan arra gondoltam, amit írtál: fantázia (és akarat) kérdése. De lehet, hogy a tesitanárok is eltunyultak.

2012. szept. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Itt a gond az hogy sajnos sok helyen nincs megfelelő hely arra hogy biztosítsák a megfelelő körülményeket ezért vannak kint a diákok. Az azért nem gond ha tanárifelügyelet alatt voltak, de én a tanárokkal beszélném meg a dolgot legközelebb mert azért ők fegyelmezik őket. Sajnos igen ez a mindennapi testnevelés. Elég sz..rul rakták össze, megkell mondjam.
2012. szept. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!