Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez a mindennapos testnevelés?

Disi kérdése:

Ez a mindennapos testnevelés?

Figyelt kérdés
Elmentünk játszótérre a 14 hós babámmal kihasználva a jó időt míg van. Mire odaértünk ott állt egy felső tagozatos osztály 2 tanárnővel, széjjel engedték a gyerekeket és leültek egy padra beszélgetni. Így telt el az egész óra. Megmondom őszintén nagyon felhúztam magam. Ott ugráltak a kisebb babáknak épített játszókán, amiért rájuk szóltam, bár nem hiszem hogy az én dolgom let volna. Közben azt figyeltem hogy nehogy valamelyik ráugorjon vagy fellökje a babámat. De lehet még ez volt a jobbik fele, mert az osztály másik része leült valahová és lógatták a lábukat. Ilyet lehet csinálni? Nincs semmilyen tanrend vagy a tanárnak nincs semmi fantáziája hogy ha már minden nap órát kell tartania, akkor mit tudna velük kezdeni? Mindez persze úgy történt, hogy a játszótér mellett van egy körbekerített focipálya is, tehát ott akár kidobózhattak volna, vagy mit tudom én, amibe több gyereket be lehetne vonni, hogy mégis mozogjanak egy picit.

2012. szept. 6. 12:34
1 2
 11/11 anonim válasza:
Nos mi a gond ezzel a kérdéssel: A heti öt testnevelésórába bizony belefér, hogy kimenjünk a játszótérre. Hogy ott van valaki, aki nem csinál semmit? Hmm..nem baj, legalább szabad levegőn vannak. Hogy valaki rossz? Na arra rá kell szólni, ha zavarja a civileket, vagy rongál, ez egyértelmű. De azt tudjátok e, hogy milyen fegyelmezési eszközök vannak egy tanár kezében? Nem tesizik...Mit teszel? egyest adsz? nem érdekli. Megbuktatod? leszarja...Kirúgatni nem lehet, hiszen nincs még 16. Beírást adsz, a pofádba röhög. A tanár elég vékony lécen egyensúlyozik ám, és amikor a közvélemény kinyilvánít szinte minden apró tanári hibát, azzal a becsületesen dolgozó összes többi tanárnak olyan szinten árt, hogy el sem tudja képzelni. Ezzel persze közvetetten a saját gyerekét is szivatja...Sokszor eszköz lehet egy lustább osztálynál, hogy ha megcsinálják pl. a tornát becsülettel, akkor megengedem, hogy kisétáljunk a játszótérre, ahová kimenni kb. 10 perc. visszaút szintén. Egy általános iskolásnak ez a rövid séta egy nem túl aktív játszótéri foglalkozáshoz elég bemelegítés szokott lenni. Nagyobbaknak nyilván nem. NA persze nem voltam ott, nem tudom mi történt, lehet hogy a két tanár elfordult, és nem érdekelte, hogy a gyerekeik a civileket zavarják, ez hiba valóban, nem őket akarom megvédeni, csak azt utálom, hogy a rosszakat veszik észre mindig, azt nem látják, hogy előtte hogyan zajlott az óra. Ebből meg egyenesen következik a tanári pálya további degradálása, ami senkinek nem jó. Ha meg ott volt a két tanár, akkor oda kell menni hozzájuk, mert a gyerek egy idegennek még be is fog szólni, amit aztán megint a tanárra fognak kivetíteni a civilek...
2014. jún. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!