Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hallottam, hogy jövőre bevezet...

Hallottam, hogy jövőre bevezetik a mindennapos testnevelés órákat. Ez milyen évfolyamokra igaz?

Figyelt kérdés

Szóval úgyértem, ha valaki mondjuk jövőre megy első osztályba, nekik nyilván lesz. De akik jövőre mondjuk nem elsőbe mennek, hanem más évfolyamra, akkor nekik is be lesz vezetve?

Tehát elsősöktől kezdik, vagy minden jelenlegi évfolyamon is be lesz vezetve?



2012. aug. 6. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Mivel én nyolcadikos leszek... nem, nem hiszem hogy van akkora szerencsém... én maximálisan ELLENNE vagyok. Amikor meghallottam épp vécére indultam és egy hülye reklám végén ezt bemondták bele rugtam az ajtóba azt üvöltöttem hogy MI???!!! és félóráig mocskoltam Orbánt.. az olimpia megnyitóján...
2012. aug. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Először belőlem is hasonló reakciókat váltott ki, de aztán belegondoltam, hogy ez nekünk igazából csak jó, mert egészséges. Nekem eddig egy héten két tesim volt (11.-es voltam)és mind a kettőben fociztunk és nagyon ritkán futottunk, mert arra adott osztályzatot. Ha most ez megváltozik, és mondjuk nem úgy megy el a hét, hogy minden nap focizunk, akkor szerintem még jó is lehet. Bár ez inkább tanárfüggő, nekünk szerencsénk van. Viszont szerintem úgy fogják csak bevezetni, hogy először csak az elsősök, és a kilencedikesek. Nem hiszem, hogy a nagyobbakat ezzel fogják még terhelni.
2012. aug. 6. 23:04
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Első, ahhoz képest, hogy nyolcadikos leszel, tehát fingod sincs semmiről, főleg nem az oktatási rendszerről, elég bizarr, hogy Orbánt mocskolod... :) Ha meg ennyire hiperaktív vagy, akkor rád is fér a mindennapi tesi. Ahogy mindenkire. Nagyon egészséges, nem lesz annyi dagadt, lusta majom, meg nem törik le a hátatok meg a lábatok az egész napos széken gubbasztástól. Nem értem, miért kell ezen hisztériázni. :)

A kérdésre pedig: "A tavaly decemberben elfogadott nemzeti köznevelési törvény szerint az általános és középiskolákban 2012. szeptember 1-jétől az első, ötödik és kilencedik osztályokban heti öt testnevelésórát kell tartani, majd 2013-tól a teljes alsó tagozaton, illetve felmenő rendszerben a többi évfolyamon is - áll az Emberi Erőforrások Minisztériumának keddi közleményében."

2012. aug. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Miért kell beskatulyázni a fiatalokat???! Miből gondolod hogy nem tudok semmit semmiről? Sokkal tájékozottabb vagyoo mint azt hinnéd.... Azért mocskoltam Orbánt mert biztos vagyok benne hogy egy olyan ember találta ezt ki két zsíros hamburger között aki valószínű jól táplált és a legtöbb mozgás az neki hogy ki és beszáll a Bmw-jébe. Egyébként nagyon vékony vagyok és nem hiperaktív, ráadásul nálunk van aki kövér de ő nem is tesizhet, tehát neki mindegy... Amúgy szeretek mozogni , úszni ( több kilométert úsztam tegnap) de sztem fogalmad sincs róla milyen egy tesi óra nálunk.... egy pszihopata a tanárunk. 4.5- re álltam, minden másból 5-ös és képes lett volna elrontani a bizimet bakker, és azért kaptam meg a jobb jegyet mert azt mondták neki...
2012. aug. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a tanárral nem is gyakorolnátok más sportot. Bár, ha beveszik kötelezően az úszást vagy lovaglást, akkor ez nem maradna annyiban.

Az első, az ötödik és a kilencedik osztályban, és onnan felmenő rendszerben vezetik be. Vagyis neked majd a középiskolában lesz minden napos a testnevelés. Közben arra is rájöhetsz, hogy ez nem is olyan rossz, bár ez inkább tanárfüggő.

2012. aug. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Most olvastam el a cikket, most szeptember elsejétől az 1., az 5. és a 9. osztályban lesz hetente ötször testnevelés, 2013tól pedig minden osztályban. Az én személyes véleményem erről az, hogy ez nem volt annyira nagyon okos döntés, mert aki eleve sokat sportol, vagy már így is kevés ideje van, azzal kicsesznek, aki pedig eddig kövr volt, az úgyis az lesz továbbra is, mert szerez egy aszmássági igazolást és úgyse sportol. Szóval már megint a normális emberekkel csesznek ki. Egyébként is, elvileg mindenkinek annyit kéne sportolni, amennyit akar, meg akkor mire való a tesitagozat? Ha valaki mindennap akar tesit, menjen oda. Szóval én nem értem hogy ez mire jó (persze, egészség, de azt az egy órát magától kellene végigsportolnia mindennap, nem azért mert belekényszeríték, különben is a aszülő felelős a gyerekért.)
2012. aug. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
ez nagyon rossz dontes vagy tobb orank lesz 3mal minden heten csak mert 5 tesi kell h legyen vagy a tobbi fontos tantargybol vonjak le(mondjuk ezt nem hiszem szal marad az elso) es en is jarnek sportolni de idom? az mikor lesz? mert van 1 hulye tesi tanarunk es 1 oran keresztul minden szart csinalunk csak azt nem amit kene es en 1 adott sportot uznek de ha mindennap 5 tesi lesz akkor errol lemondok mar most+mire jo(nallunk van) tesis osztaly? en nyelvet tanulni mentem abba a suliba es nem tesi tanarnak (mert ugye semmi konkret sportot nem uzunk csak altalanos mozgast) ez az en velemenyem es adhatjatok a piros jelet de nem erdekel sztem igy van
2012. aug. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

Na, látjátok/láthatjuk hogy hogy megjártuk. Mi értelme? Aki akar sportolni fog otthon is, aki nem, az meg szarik a tesire. Megcsinálja 2-re és kész. Mert miért kell ez? Már olyan, mint ha a parlamenti képviselőknek napi egy órát kéne futni. Vezessék be ott is, és az alapján kalják a fizetést, mint mi a jegyet. Szégyen! Még ha normális tanárok lennének. De hülyék mellett?!

Én szerzek felmentést, nem fogok ott naponta sz.pni a tanár miatt. Eü problémám is van, ami pont kapóra jön.

2012. szept. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó teljes mértékben igazad van. Én most mentem középsuliba, megkaptuk az órarendet 7-8 óra minden nap, természetesen minden nap van tesi :D Nekem a hátgerinc ferdülés miatt van "részleges felmentésem" ami annyit takar, hogy nem szabad talaj tornáznom, labdajátékokat játszani pl. kosár, rögbi :D
2015. szept. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!