Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mindennapos testnevelés...

Mindennapos testnevelés kérdés (?)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Valaki aki érti, homályosítson fel légyszi, mert én hülyének érzem magam.

Fiam sulijában nagy problémákat okoz a mindennapos tesivel kapcsolatos szigorítás. Nem tudják bezsúfolni a 8 osztályt az 1 darab tornaterembe napi szinten, a gyereknek is lesz olyan órája, amikor muszáj lesz udvarozniuk (hidegebb időben is) vagy a teremben maradniuk, mert máskülönben 3 osztály lenne a tornateremben egyszerre.

Most ott tartunk, hogy lehet hogy megszűnik a judoedzés, amire 3 éve jár, ez délután 16-17 óra között volt a tornateremben, azért, mert még 4 után is fognak végezni osztályok a tesiórájukkal.

Utánanéztem, el is mondták, tudom miről szól a jogszabály. Mégse világos, hogy tul.képp most mi változott? Eddig is minden nap volt tornaóra, nincs a világon olyan osztály, ahonnan mind a 20-30 gyerek "lóghatott", mert mind sportoló. Tehát komplett órák eddig sem maradhattak el. Akkor most miért van hirtelen több tornaóra mint eddig? Vagy eddig miért nem volt ez gond?



szept. 3. 19:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Ez úgy van, hogy volt heti 5 tesi, és ebből 2 kiváltható volt egyéb edzésre, amire jelentkezni kellet. Nálunk kempo, karate meg valami lányos volt. De ez megszűnt, mert egyesületet kirakták a suliból, így bem lehet kiváltani.

De nem tudják hova rakni azt a két tesi órát, marad délután.

szept. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1

Ez oké, de nem jár az összes gyerek sportolni egyik osztályból sem. Tehát attól, hogy 5-6-x gyerek eddig heti két tesiórát "ellóghatott" az edzése miatt, a többi gyereknek, aki nem (vagy nem abban az időpontban) sportol külön, még ugyanúgy kellett hogy legyen órája.

szept. 3. 20:19
 3/13 A kérdező kommentje:
Amúgy rosszul írtam a kérdésben, nem 8 osztályt, hanem 8 évfolyamot természetesen.
szept. 3. 20:21
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk egy kis létszámú osztályt szoktak összerakni tesire és elválasztják padokkal a termet
szept. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
A lányomék sulijában (gimnázium) 22 osztály van 1 teremre. Minden évben mondták, hogy aki tud, szerezzen igazolást, mert több osztály össze van vonva délutáni tesin,nem tudják másképp megoldani. Az ő osztályukból is kb az osztály 2/3-a igazolta,hogy jár sportolni. Versenysportoló viszont csak 1 van a 30 gyerekből, így már esélytelen, hogy összevonjanak osztályokat. Így pénteken fél 5ig tesióra van (amin valahol a szabadban lesznek, mert a terem foglalt). Éljenek az átgondolt törvények...
szept. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk eddig úgy volt, ha egyik sport sem jött be, lehetett választani mást, művészeti fakultációt is tesi helyett.

"már nincs lógás tesiről, a külön órák megszünnek, a sportegyesülethez kell járni suli után, aki folytatni akarja" hogy idézzem az igazgatót.

#1

szept. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekünk úgy volt eddig, hogy heti egyszer van a tornateremben tesi minden osztálynak, egyszer az aulában, egyszer "elmélet", amikor egy teremben vannak és sportról beszélgetnek, kétszer meg udvar. Csak a tornatermi meg aulás tesihez kell átöltözni, mert az öltözők is tele vannak :/
szept. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk gimnáziumban úgy volt(három éve végeztem), hogy volt minden osztálynak volt három órányi tesije, amin csak az osztály volt, meg egy délutáni duplatesi évfolyamonként. Na egy évfolyamon volt három darab negyven fős osztály, meg egy 25-30 fős. Ami akárhogy is számolom, alsó hangon 145 fő. És van egy darab tesiterem, ahová egy negyven fős osztály nem fér be kényelmesen, van egy konditerem, ami kb max tíz fővel kényelmes, van udvar, van folyóparton futás, vagy az iskola épületében a lépcsőkön fel-le rohangálás.

Az elég sokat számított férőhelyben, hogy nem csak a versenysportoló skippelheti az évfolyamtesit. Például az Arany János tehetséggondozó program diákjai kötelezően kolisok, ami egy 25 fős osztályt jelentett. A kolis diákok igazolhatták az évfolyamtesit kollégiumi sportfoglalkozással, amivel élt is mindenki. Tehát egy teljes osztálynyi diák máris nem járt évfolyamtesire, plusz még az az 1-5 kolis az évfolyamról.

És akkor elfogadott volt az is, ha edzőterem igazolta, hogy váltottál bérletet, ha sulis sport szakkörre jártál, ha a falusi foci/franc tudja milyen csapatba jártál /vagy legalább aláírta az edző, hogy jársz/. Az a kb 140 fő egy időpontra helyzet máris leredukalódott 40-60 főre.

szept. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%
Legyen heti 5 tesi óra de a feltételek megteremtésére már nem jutott lóvé,ez a röhej. Ki kell menni a stadionba tesizni,ott van elég hely. 😡 Nem is fogok egyet sem szülni hitelre, csokra. Majd ha ti is gondoskodtok a jövőjükről, tornatermek építésével pl. Böszme banda.
szept. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat, most már kicsit közelebb kerültem, meg vannak sejtéseim, de azért még így se teljesen tiszta számomra. Amiket írtatok, azért elég speckó dolgok (pl 8-as), nálunk nincs ilyesmi. Ez egy általános iskola, 8 évfolyammal, évfolyamonként 3 osztállyal. Nyilván vannak sportolók, vannak igazolt sportolók is, de azért nem minden osztálynak a kétharmada, hanem osztályonként mondjuk 10 gyerek. És még abból a 10-ből se "lógott" eddig mind, mert pl a fiam is sportol, de csak 4-től van (volt?) edzése, ami nem ütközött a sulival. Ezért nem értem, hogy miért lett most ilyen drasztikusan sz.r a helyzet. Igen, tavaly is volt olyan, hogy nem volt hely a tornateremben, ezért udvaroztak, illetve a heti 5 tesiből 2 néptánc volt nekik, amit az ebédlőben tartanak. De ez idén is pont ugyanígy van.

A judo, amiről írtam, huszonéve megy a suliban, nagyon sokan járnak rá és szép eredményeik vannak. 10+ éve van már mindennapos testnevelés, és eddig mégse volt olyan probléma, hogy délután 4-től 5-ig ne tudott volna edzést tartani a judooktatónk helyhiány miatt. Ezért magas ez nekem.

szept. 4. 09:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!