Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Innentől kezdve tényleg nem...

Innentől kezdve tényleg nem lehet bent a suliban telefon a gyerekeknél?

Figyelt kérdés

A fiunk most lesz nyolcadikos. Egy éve egyedül jár iskolába és meg volt a rendszerünk, hogy telefonált mikor elindult, beért, elmaradt órája, mikor hazaindult és hazaért, vezette rajta a napirendjét (szorongó autista). Most, az új szabályozás miatt tényleg le kell adnia a tanárnak nap elején és csak délután kapja vissza?

Nyugtassatok meg, hogy vannak kiskapuk. Nekünk az a rohadt telefon adta meg a részleges önállóság lehetősegét, így nem volt a napirendje miatt már céltábla, nem stresszelt folyamatosan, nem borult ki, mert tudta, hogy legrosszabb esetben minket bármikor el tud érni, erre most felvételik mellé még ez is...


aug. 9. 08:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%
Így is beszélgetnek, hidd el. A ciki képek megosztása valóban probléma, de ez nekem az a kategória kb, hogy a késsel ölni is lehet, ezért tiltsuk be, a rántott hús meg majd felszeleteli magát valahogy.
aug. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
71%
Ha a kérdező gyerekének megengedik, akkor a többi gyerek is jogosan teszi fel a kérdést, hogy nekik miért nem lehet? Pont ezzel kerül céltáblává a gyerek, mert ők úgy éreznék, hogy igazságtalan ami velük szemben van. 8. osztályosok tudnak már nagyon dúrvák lenni. Ők nem úgy fogják fel milyen egy betegség mint egy felnőtt.
aug. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
11 Kést se szeretném, hogy bevigyenek, de nem tudják ellenőrizni.
aug. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
87%

A fiam iskolájában már régóta így van. Nap elején beszedik a telefonokat, és beviszik a tanáriba. A fiam ezért el sem viszi, mert mi értelme lenne.

A lányoméknál is elvileg, de ott meg azt mondja, hogy sok gyereknek kettő is van,szóval egész órán a pad alatt telefonoznak, a tanárok meg látják, de már feladták, hogy foglalkozzanak vele.

Én magániskolában tanítottam, na, ott is mindenkinél ott volt a pad alatt. Én próbáltam, hogy beszedem a telefonokat, de az igazgató nem engedte, szóval a végén már engem sem érdekelt.

Szóval ez iskolától függ, hogy hol mennyire veszik komolyan.

A fiamnál amúgy van egy cukorbeteg kisfiú, akinek időre kell mérnie az inzulint, nála ott lehet a telefon. Szóval ha valami egészségügyi gond van, akkor biztos megengedik.

aug. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem a legtöbb helyen nem lesz ez ilyen szigorúan véve (legalábbis remélem).


Én iskolában dolgozom, szerintem nagy könnyebbséget ad a gyerekeknek, hogy rá tudnak nézni a krétára, hogy elmarad egy órájuk, vagy teremcsere lesz, ha valami van, (pl elfelejtették az ebédet befizetni), tudnak szólni a szülőnek, hogy vegyek fel kp-t, mert holnapra be kell hoznia. Így ez a folyamat lassulni fog. Illetve nálunk az órák többségén is használnak a gyerekek telefont, pl kahoot-tal ismétlik az előző óra anyagát.


De ez csak a kisebb probléma. Nemrég az öcsémék iskolájában esett össze és állt meg a szíve az egyik tanulónak, ha nem lett volna valamelyik gyereknél telefon az udvaron, jóval később tudtak volna csak mentőt hívni. Az első tanár vagy iskolaőr (nem tudom már pontosan melyikőjük ért oda hamarabb), 3(!) perc alatt ért oda. Ha a mentő csak ez után lett volna értesítve, akkor szerintem már a gyerek nem élne.

(Nyilván ilyen nem történik minden nap, elég egyedi eset, de ne ezen múljon már valakinek a biztonsága/ egészsége)

aug. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
24%
Basszus: A következő kérdés az lesz: Anyámat bevihetem érettségire? megígérem: nem fog súgni.
aug. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
23%
De most akkor el lett fogadva ez a rendelet, vagy nem?
aug. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg az a rendelet, hogy napközben csak tanári engedéllyel lehet a telefon a gyerekeknél. Minden iskola másképp értelmezi és tartatja be ezt rendeletet. Szerintem szinte lehetetlen lesz betartani egy 500+ fős középiskolában.
aug. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
25%
Rossz emberek szaporodnak rossz emberekkel. Itt az eredmény...
aug. 14. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!