Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Innentől kezdve tényleg nem...

Innentől kezdve tényleg nem lehet bent a suliban telefon a gyerekeknél?

Figyelt kérdés

A fiunk most lesz nyolcadikos. Egy éve egyedül jár iskolába és meg volt a rendszerünk, hogy telefonált mikor elindult, beért, elmaradt órája, mikor hazaindult és hazaért, vezette rajta a napirendjét (szorongó autista). Most, az új szabályozás miatt tényleg le kell adnia a tanárnak nap elején és csak délután kapja vissza?

Nyugtassatok meg, hogy vannak kiskapuk. Nekünk az a rohadt telefon adta meg a részleges önállóság lehetősegét, így nem volt a napirendje miatt már céltábla, nem stresszelt folyamatosan, nem borult ki, mert tudta, hogy legrosszabb esetben minket bármikor el tud érni, erre most felvételik mellé még ez is...


aug. 9. 08:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%

Telefonal amikor elindul illetve amikor haza es majd otthon.

Ennyi miert nem eleg? Miert kell minden egyes masodpercrol beszamolni? Elmarad egy oraja napkozben? Akkor gondolom vagy a suliban marad (minek telefonalni?) vagy hazaindul, ha ez a nap vegen tortenik. Ha hazamegy, akkor megkapja a telefonjat.

aug. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
23%
Tanulj már meg egy kicsit leválni a gyerekedről. Igen fog telefonálni amikor elindul az iskolába meg amikor hazaér. Komolyan minden percéről bekell számolnia? Legalább a gyerekek odafigyelnek az órán és nem a telefont nyomkodják.
aug. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
Autista gyerekről van szó, akit zaklattak, piszkáltak az osztálytársai. Gondolom van róla papírja. Ha másképp nem oldható meg (papír füzetbe is vezetheti amit akar, de azzal nem fog tudni elérni amikor kell) próbáljatok külön engedélyt kérni. Érdemes lehet hozzá a pszichológusától vagy pszichiáterétől is egy papírt kérni hogy javasolja.
aug. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Én is beszélnék a tanárral hogy ilyen esetben az autizmus miatt lehet-e kivételt tenni akár orvosi papírral.
aug. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
legtöbb helyen leszrják majd ezt a butaságot, csak pár iskola fogja erőltetni.
aug. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
65%

Totálisan önálló neurotipikus kamaszok szülőjeként sem örülök ennek a faszányos ötletnek.

A lányaim rendszeresen küldtek nekem üzeneteket szünetekben. Én is nekik. Megírták, hogy hurrá, ötös lett a matekdoga, befotózták, ha rossz lett és itthon átnéztük, meg tudtam kérdezni, kérnek-e kiflit, mert épp a boltban vagyok, és tudtam szólni, ha programváltozás van délután, és nem utolsó pillanatban látta meg, hogy sietnie kéne haza.

Oltári szar boomer ötletnek tartom 2024-ben, hogy tiltsuk el őket a telefontól órákra.

aug. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
5%
"A fiunk most lesz nyolcadikos. Egy éve egyedül jár iskolába" Az enyéim 5 éves korukban lettek önállóak, egyedül hazamentek az oviból csak ne kelljen ott aludni. Olyanról akkor nem is hallottunk hogy mobiltelefon. A tiednek már nem hogy egyedül kellene suliba járni hanem lányok után kellene kacsingatni! 😀
aug. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

Itt egyébként egyesek el sem olvassák a kérdét vagy értelmezni nem tudnak? Leírta a Kérdező, hogy autista a gyerek és miért fontos a telefon számukra, csak figyelni kellene.

Kérdező, szerintem beszélj az igazgatóval, hogy ilyen esetben mi a teendő.

aug. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
13%

"Most, az új szabályozás miatt tényleg le kell adnia a tanárnak nap elején és csak délután kapja vissza?"


Ha tényleg így is lesz, akkor lead egy régebbi telefont - gondolom 8.-nyolcadikosként nem az első van neki - , az aktuális pedig ugyanúgy nála marad. Nesze, már meg is kerültétek a szabályozást.

aug. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
26%
Én örülök az ötletnek, nem kell minden szünetben írogatni, legalább megpróbálnak beszélgetni egymással. Plusz nem tudják majd egymást fotózni és ciki képet megosztani egymásról. Nem tudom egy autista gyereknek miért lenne jobban szüksége telefonra, ír ha odaért és ír ha kijött a suliból.
aug. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!