Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy van manapság a bizonyítvá...

Hogy van manapság a bizonyítványban?

Figyelt kérdés

Tehát van a jeles(akinek még ötös az átlaga, de nem teljesen kiemelkedő), van a kitűnő, akinek csak ötösei voltak, de kap még valaki dicséretet manapság?


20 éve még odaírták a kiemelkedő gyerekeknek “jegyzetbe” a bizibe, hogy x tantárgyból dicséretben részesítem, és kitűnő volt a jegye, vagy “5 d.” Volt odaírva.


Most a dicséretet csak a kitűnő jelenti?


jún. 25. 08:45
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

És a versenyeredmények? Kinek jár, ha nem neki?


Meg látod, más iskolájában 3 csupaötös tárgy már tantestületi dicséret, jár mindenkinek, aki elérte. Nálunk nem, nálatok sem. Más kitűnő értékelést sem kap ugyanerre, csak jelest, nem, hogy dicséretet. Iszonyú igazságtalan.


Nyilván nem nézik mindenhol, de én a top 50 gimi közül nézek neki, ott igenis számít. Le van írva, hogy megdicsérik a dicséretes gyerekeket, okleveleket megnéznek ezt azt, ez is számit. Nem magában, de ez IS.

jún. 27. 05:50
 12/15 anonim ***** válasza:
Hányadikas a gyerek, hogy már a gimi a téma?
jún. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Igazad van, minden suliban máshogy van. Nálunk másodikos volt a kicsi. Csak magatartasból lett "jó". Kitűnő a bizije, ezt mondták be a jutalomkönyvek átadásánál. Viszont csak kettő olyan tantárgy volt, a rajz és a technika, amiből csak ötösei voltak év közben. Rajzból kapott dicseretet a bizibe és irodalomból. Irodalomból 3-asai is voltak, de év végére meglett a 4,6 és nálunk ,6-tól adják meg a jobb jegyet. Tehát abból is 5-ös lett év végére. Miért kapott dicséretet egy olyan tantárgyból, amiből nem is csak csupa 5-ös volt? Én arra gondoltam, mert olvasópályázaton első lett. Illetve rajzversenyeken nyert többször. Ezért kapott ebből a kettőből dicsértet. Technikából is csak 5-ösei voltak, mégsem kapott. Olyan versenyen nem indult. Nálunk így van. Fölsős a nagyobbik. Ő 4 tantárgyból lett dicseretes, amiből csak ötösei voltak. De nála is van még 3 tantárgy, amiből csak 5-ösei voltak, de mégsem kapott. Tanár dönti el, amelyik ad, az ad, amelyik nem, az nem. Nálunk ez volt a helyzet. Tavaly, elsőben jutalomkönyvet a kitűnők kaptak. Volt 5 jeles az osztályban, abból az a kettő kapott, aki versenyen helyezett lett. A másik 3 nem.
jún. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
És én a Krétát ki szoktam nyomtatni év végén. A jegyeit. Beragasztom az üzenőjébe, és elteszem emlékbe. Ott ott van a jegyek mellett, hogy mire kapta, hányas. Pont azért, mert szeptemberben már nem látszik az előző év. De így meg tudom nézni, ha valami miatt kellene. Meg amikor szaktanári vagy bármilyen dicseretet kap, azt is leképernyőfotózom a telóval, és kinyomtatom. Biztos jó lesz visszanézni nagykorában. Mert az is törlődik következő tanévre...nem azért kapta, hogy csak úgy törlődjön....
jún. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs olyan, hogy "kitűnő". Hatodikban az egész osztály bizije csupa áthúzkodás volt, mert az ofő kitűnőket írt az ötös tantárgyakhoz, és leb@szták, hogy az jeles. Még az sem számít kitűnőnek, ha adott tárgyból csak 5-ös jegyei voltak. Szépen néz ki a bizink!
jún. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!