Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy van manapság a bizonyítvá...

Hogy van manapság a bizonyítványban?

Figyelt kérdés

Tehát van a jeles(akinek még ötös az átlaga, de nem teljesen kiemelkedő), van a kitűnő, akinek csak ötösei voltak, de kap még valaki dicséretet manapság?


20 éve még odaírták a kiemelkedő gyerekeknek “jegyzetbe” a bizibe, hogy x tantárgyból dicséretben részesítem, és kitűnő volt a jegye, vagy “5 d.” Volt odaírva.


Most a dicséretet csak a kitűnő jelenti?


jún. 25. 08:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
ma is beírják a szabadkezes részbe, ha külön dicséretben részesül. Aki kitűnő nem kell h dicséretet kapjon.
jún. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Most fejezte be a lányom a 3. osztályt. Sok olyan tantárgy volt, amiben egész évben csak ötösei voltak, de egyikhez sincs kitűnő írva, és megjegyzésben sem írtak semmit. Tavaly ugyanígy volt.
jún. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk a jeles mellé nem írnak D betűt, de a jegyzetbe be van írva a tantárgy, amiből dicséretben részesült.
jún. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Kitűnő a teljes bizonyítvány lehet, ha csak jeles van benne.

Dícséretet pedig adott tantárgyból lehet kapni a jeles mellé

jún. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint nagyon eltérnek az értékelések iskolánként. Tavaly minden dolgozata hibátlan volt egész évben, tanulmányi versenyen is jól szerepelt, minden jegye “csak” jeles lett, mert “kitűnő a bizonyítvány lehet csak” a tanára szerint, aki a legjobban tanuló, legokosabb gyereknek tartotta. Most vannak kitűnői is(amiből csak ötöse volt, azok lettek kitűnőek, de olyan is lett “csak jeles” amiből szintén csak ötöse volt egész évben. Nem indult minden tárgyból versenyen, amiből kitűnő lett. A krétában viszont dicséretes jelesek szerepelnek a kitűnőek helyén, de biztosan nem a kréta alakította így, mert az egyik tárgy, amiből szintén csak ötöse van, az nem dicséretes tárgy.


Az én időmben meg úgy volt, ahogy a kérdésnél írtam: jeles, kitűnő, dicséret meg a jegyzetekbe bizonyos kitűnők mellé. Megkérdeztem ismerősöket és náluk is megoszlanak a vélemények, van, ahol még írnak dicséretet a jegyzetekbe, van, ahol nincs kitűnő, hiába lett országos versenyen jólt teljesítő gyerek..


Nem tudok napirendre térni felette, hogy hivatalos iratokban ennyire nem tudják követni a tanárok a szabályokat, illetve nem egyezik a kréta sem a bizivel, mert a krétában ugye dicséretes tárgyak vannak. Valahogy egységesíteni kellene az értékelési rendszert, később ez hátrány lehet felvételinél(szóbelin nézik a bizit, krétamásolatot).

jún. 25. 10:04
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha csak ötöse volt abban az évben az adott tárgyból, tesznek mellé egy D betűt, és ha ilyen tárgyból van legalább 3, akkor a végére leírják, hogy tantestületi dicséretben részesül.
jún. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk a bizonyítványban jeles szerepel (tantárgyi kitűnő nincs), D sincs mellé írva, a tantárgyi/szaktanári dicséret a szöveges részben van feltüntetve. Krétában jeles - Dicséret (szerintem ez egységes).


Van olyan tantárgya is, amiből csak ötöse van, de nem dicséretes és van olyan, amiből volt 1 négyese (igaz nagyon sok, 30 feletti ötös mellett) és mégis dicséretet kapott.


Őszintén szólva, én nem gondolom, hogy ez számottevő előny/hátrány lenne a felvételin.

jún. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, a Kréta nem alakít semmit, az év végi jegyeket a tanár írja bele. Ő dönti el ad-e dicséretet az adott tantárgyból. (amilyen béna a Kréta, még akkor sem küld egy nyomorult figyelmeztetést, ha véletlenül mellé nyomok valamit és az átlag alá/fölé osztályzok)

A dicséreteket a mi sulinkban viszont be kell írni a jegyzetbe. Kitűnő a teljes bizonyítvány, ha csak ötös van benne, de ezt már írták.

jún. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Még mindig úgy látom, hogy egyénenként/sulinként változó..


“Kitűnő” szó szerepel 5x a biziben(fő tárgyak), minden más jeles. Semmilyen dicsérete nincs. Tavaly minden dolgozata hibátlan volt minden tárgyból és egy kitűnője sem volt(versenyek ellenére).


Engem zavar, pl ahogy látom tele lenne tantestületi dicsérettel tavaly meg idén is, de minimum tárgyanként lenne pár. Erre egy sincs. Pedig megérdemelné ugyanúgy, mint más, figyelmesebb ofővel, vagy más rendszerrel.


Szóbeli felvételinél ránèznek az oklevelekre, bizire, krétamásolatra. Hátránya lesz belőle, ha nála nem látszik, ami másnál igen, pedig ő is megérdemelné.


Sajnálom, hogy nem egységes, , mert a kommentből is látszik, hogy nem mindenhol van tantárgyi kitűnő, másnál meg dicséret nincs, másoknál meg csak úgy szórják. Legalább a Kréta egységes, de ugye azt nem látni, mert csak online szerepel és már vissza se tudom nézni a tavaly év végi jegyeket.

jún. 26. 19:49
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

"Szóbeli felvételinél ránèznek az oklevelekre, bizire, krétamásolatra. Hátránya lesz belőle, ha nála nem látszik, ami másnál igen, pedig ő is megérdemelné." a lőtéri kutyát nem érdekli, hogy x. osztályban mi van odaírva a bizonyítványba, hogy jeles/dicséretes/kitűnő. Szóbelin is le se tojják, hidd el nekem.


Szóbelin az adott feladatok teljesítményére, és a feltett kérdésekre adott válaszai alapján fog pontot kapni, az iskolai pontoknál pedig a jeles/dicséretes/kitűnő ugyanannyit jelent.


És nem, nem kell azért dicséretest kapnia, mert minden dolgozata ötös. Ez a tanár személyes, szubjektív elbírálása, hogy megadja-e a dicséretet - éppen ezért akként is kezelik --> lényegtelen.


De ha ennyire zavar, menj be fogadóórára.

jún. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!