Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Év végi bizinél elképzelhető,...

Év végi bizinél elképzelhető, hogy ,75 tized alatt nem adják meg a jobb jegyet? Félévi bizinél még megkapta 4,6 felett az 5öst, most azt mondták gyerekeknek, hogy 4,75 felett lehet csak év végén 5-ös bizi. Nekem ez elég igazságtalannak tűnik.

Figyelt kérdés

Több tárgyból javult is az átlaga, mégis rosszabb lesz a bizije, mint a félévi?

Nem rossz tanuló, de pár tárgyból 4-5 között áll.

Azt is mondták nekik, hogy nem elég csak a jegyek, hogy kiderüljön, hogy ki hányast érdemel. Eszem megáll, hogy tíz hónapig osztályozták őket, ráadásul súlyozott jegyekkel és az sem elég.

Általános iskola - 6.osztály



#iskola #Év végi értékelés
máj. 30. 15:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
,75 század
máj. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk x,65 felett már nem nagyon agyalnak, x,70 felett már a jobb jegy jár.

X,50 és 65 között a tanár dönt.

Tavaly 4,55re nem kapta meg az ötöst, pedig ezen kívül mindenből ötös lett volna.(kivéve technika, de azt hagyjuk, papír virágot hajtogatnak) határesetnél számít a szorgalom is.

Negyedikes fiú.

máj. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, ha pl. a témazárók 3-4-esre sikerülnek, és van mellette óraimunkára/kiselőadásra stb. több ötöse, akkor nem csak álagot fognak nézni.
máj. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

Mit kell ezen rugózni ált. 6.-ban? Nem az egyetemi felvételi múlik rajta.

Inkább örülj neki, hogy javult az átlaga félévihez képest, reméljük marad ez a tendencia és akkor jövőre már év elejétől odateszi magát és nem kell majd év végén kepeszteni az ötösért.

máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Utolsó azért rugózom rajta egyrészt, mert igazságtalannak tartom..

Másodsorban tíz hónapig dolgozott ezen, állandó leckék, beadandók tarkították a hétvégéket.

Kéttannyelvű suli, több tárgyat idegen nyelven tanulnak, szóval van ebben munka bőven.

Harmadsorban van ahol továbbtanulásnál már számít a jegy. 1-1 pont mínusz ha jól sejtem.

És szerintem ettől csak még jobban elmegy a kedve a tanulástól. Eddig kitűnő volt, ezt most már el kell engedni, de szerintem,aki 4,6 felett teljesít egy tantárgyból, az bizony megérdemli az ötöst.

A TZ meg amúgy is 2xes jegyet ér, szóval azon is kár rugózni, ha azok nem jól sikerülnek, nincs az a sok 50%-os 5ös, ami ellensúlyozná. Még ha nem súlyoznák a jegyeket.

máj. 30. 15:51
 6/23 A kérdező kommentje:

Nem egyetemi felvételi múlhat rajta :-D csak a középiskolai, de nem gáz, ha majd csak az elit tanulhat tovább jó sok pénzért, a pórnép meg mehet az akkugyárba.

Mondjuk szomorú lesz a gyerek egy kicsit,az most jobban izgat.

máj. 30. 15:54
 7/23 anonim ***** válasza:
35%

#6 én is rugózom ezen, abszolút átérzem,mert ugyanígy jártunk.

Nem azért tanul a gyerek 4ig, aztán még hétvégén és este is, hogy aztán egy 4.7re 4est kapjon. Bosszantó.

Ha hármas lesz egy témazáró ott már nem lesz 4.75 átlag, a kisötös nem húzza fel,tehát tanul a gyerek.

Egyébként egy jobb középiskolában vagy 6 osztályos gimiben az egész felső tagozatot nézik.

Kapja meg, ha tanult érte.

máj. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%
Én a helyedben bemennék panaszkodni az igazgatónak. 🤯🤡
máj. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Úgy látom itt csak a7es válaszoló érzi át a gondomat.

Érdekelne, hogy egy tanár, hogy gondolja ezt a dolgot, régen elég volt a 4,6 tized, most miért támasztanak ekkora elvárásokat a gyerekekkel szemben.

Igen, ha lenne erre valami szabály, akkor lehet mennék is a fenntartóhoz panaszkodni,de úgy tűnik bármit megtehetnek a suliban, csak a normális oktatáshoz és tananyaghoz nincs már szerencsénk.

Sajnos lenne mire panaszkodni, de az igazgatónak felesleges. Fejétől bűzlik..

máj. 30. 17:47
 10/23 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is hülyeség csak a "tökéletes" teljesítményre adni az év végi 5-öst. Mindenkinek lehet rossz napja, most ha becsúszik egy rossz jegy, akkor onnantól adja fel? Ez szerintem nem szolgálja a gyerekek érdekét. Minden gyerekből ki kéne hozni a maximumot amire ő képes, mindig elétenni a következő lépcsőfokot, ehelyett inkább csak bekategorizáljuk őket. Egyetemen oké, elmegy, nade ez egy általános iskola. Az eszem megáll.


Ha nem tudsz hatni a tanárra, akkor a gyerekbe ültesd el, hogy ez az egész nem olyan fontos. Az életbeli beválás más képességeken múlik. A továbbtanulás össze fog jönni, nyugi, persze fáj az az egy pont, de nem valószínű hogy pont ezen múlna.

máj. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!