Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek jó lenne, ha az...

Szerintetek jó lenne, ha az alábbiak szerint lenne kiosztva az őszi/téli/tavaszi/nyári szünet alsó tagozatban az iskolákban?

Figyelt kérdés

A gondolatmenet előzménye: van a családunkban tanítónő, aki mesélte, hogy állítólag a jövő tanév június 15. helyett június 21. körül ér véget, és helyette a téli szünet lesz hosszabb megint.

Eddig ugye - az utóbbi évek Covid, és fűtésválság mizériáitól eltekintve - klasszikusan 9-10 nap (5 tanítási nap) volt őszi szünet, dec. 21.-től jan. 3-ig tartott a téli szünet, 6 nap (3 tanítási nap) tavaszi szünet, és június 15-től augusztus 31-ig pedig a nyári.


Na, és a kérdés innen jutott eszembe, hogy szerintetek jó lenne-e, ha ehelyett az alábbiak szerint lenne?

- Az őszi szünet maradna 1 hét

- A nyári szünet viszont rövidebb lenne (tekintve, hogy a mai kisgyerekek kb. szétunják magukat, és a szülőknek is gondot jelent a felügyelet), elég lenne csak 2 hónap, tehát július 1.-től augusztus 3-ig

- A felszabaduló 2 hetet a június második feléből hozzácsapnák a téli, és tavaszi szünetekhez. Így a téli szünet tartana január 3. helyett kb. január 10.-ig, a tavasziból pedig a húsvét előtti, és a húsvét utáni hetet (ez ugye 6 munkanap) is kiadnák, így lenne 2 hét tavaszi szünet is (aminek pozitívuma a szünidők jobb eloszlása, a gyerekek kevésbé lennének fárdatak).


Ti mit gondoltok erről az ötletről? Szerintetek jó lenne, ha így lenne? Ha nem, milyen hátrányai lennének? Elméleti ugye a kérdés, de kíváncsi vagyok a véleményekre.



2023. aug. 29. 20:46
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
26%

#18,19: Látom gyerekcsinálás megy, értő olvasás nem. A ugyanannyi tanítási nap, de minél hosszabb szünetek vannak, annál jobban kiesnek a megszokott rutinból, annál hosszabb ideig kezelhetetlenek a gyerekek a szünet után. Ami a tanulás rovására megy. Sehol nem írtam, hogy a tanítási napok száma kellene változzon. Egyébként persze, minden szülő a kivétel, mégis a többség olyan, amit írtam. Azt is ki kell fejteni, hogy minél hosszabb egy szünet, annál több szülő fogja egyszerre, ugyanarra az időszakra időzíteni a hosszabb szabadságokat? Vezesem tovább, hogy a munkaerőpiacon ez miért probléma, vagy az előző válaszommal együtt összeáll mostmár a kép?


Le lehet pontozni, de üdv a valóságban. Nem csak instamintaanyukákból meg családokból áll a világ, sőt nem azokból. Egy kicsit más a rögvalóság, mint a kifelé mutatott cukormáz.


#17

2023. aug. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
79%
“21: látom a sértegetés megy, az értő olvasás nem. Én megtapasztaltam mindkettőt (persze lepontoztak, de hogy lehet nem hasznos egy tapasztalat?) és azt tapasztaltuk, hogy a több évközi szünet jobb. Nem kezelhetetlenek a szünet után. Max pár napig nehezebben kelnek reggel.
2023. aug. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
74%
Egy csomó felesleges dolgokat is tanulnak az iskolába. Szerintem priorizálni kellene és csak azt tanítani, ami fontos, így le lehetne csökkenteni az óraszámokat kb a felére. Lehetne úgy hogy az év minden 2. hónapjában kellene suliba járni. Januárban és februárban is ugyanaz lenne az anyag, a diák választhatna hogy januárban megy be vagy februárba (a többi hónap is így lenne, nem kellene így szünet, de fél évig otthon lenne a gyerek évente) Ha buta a gyerek és nem tudja megtanulni, akkor megy a következő hónapba is, amikor ugyanaz az anyag és újra tanulhatja, amit nem sikerült, kevesebb év ismétlés lenne, max hóismétlés évveszteség nélkül.
2023. szept. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
89%

#22: Én nem az otthoni dolgokra írtam egyszer sem, hanem az iskolára. Minél hosszabb egy szünet annál tovább tart, hogy a gyerekek visszaálljanak az iskolai munkára, annál tovább tart, mire érdemi munkát lehet velük végezni.


#23: Aztán erre biztosíts szervezetet, infrastruktúrát, ami lekezeli, még forráshiányos állapot nélkül sem éppen lenne leányálom. De újra adott a kérdés. Mit csinál a szülő fél évig, amikor a többség 2 hétre nem tudja hova rakni a gyereket?


#21

2023. szept. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
69%
#24: A forrást meg kell oldani, ha akarja az ország, van forrás, csak jól kell elosztani. Aki nem tudja megoldani, annak lehetőség, hogy a gyerek önként meg a hóismétlésre annyi különbséggel, hogy az ismételt hónapon nem kötelező a dolgozat újramegírása (jegy javításnak meg írhatja), és az ismételt hónapra nem kötelező bejárni, csak ha bukás volt, magyarán ha van teljesített hónapja a ciklusban, akkor nem írják be hiányzónak.
2023. szept. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
77%
#25! Te valami gyerekgyűlölő vagy, vagy mi? Tehát a gyerek végig gürizte a hónapot, teljesítette, majd mivel a szülő nem tudja, hova rakni, megy szünet nélkül tovább, hogy végig unatkozzon újabb egy hónapot🤦🏽‍♀️
2023. szept. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
33%
#26: Nem kell végiggüriznie minden hónapot, csak akkor menne be a nem kötelező hónapra amikor nem tudja megoldani a szülő végképp, ilyenkor akár hó közbe is otthon maradhat, a szülőknek lehet nagy segítség, ha van mondjuk egy olyan hét, amikor se az apa se anya nem mehet szabadságra és home office nem opció, akkor egy hétre van gyerek felvigyázás, meg nem egyszerre jelentkezik a szabadságolás sem. Persze úgy osztani be, hogy amikor lehetséges, arra hónapra essen a gyerek szabi, amikor kisebb probléma (például, ha Karácsonykor nagy forgalom miatt nem díjazzák a szabadságot, akkor novemberben marad otthon a gyerek, decemberben megy suliba. A 2-szeri ugyanolyan tananyagot rendszer csak szélsőséges esetben és nem egész évben természetesen (a gyerekeseknek kicsit több szabadot is lehetne kötelezni törvényileg, hogy csökkentsük a problémázást.) Kb úgy lehetne elképzelni, mint az egyetemi tantárgy felvételt, hogy mindenki azt az időpontot válassza, ami neki jó.
2023. szept. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
#27! Nagyon nem dolgoztad te ki ezt.
2023. szept. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!