Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Focizás kötelező az iskolákban...

Focizás kötelező az iskolákban lányoknak is?

Figyelt kérdés
2023. jún. 1. 13:27
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%
32 éves vagyok, nekünk is egy másik osztállyal közösen volt a tesi, fiú-lány bontásban. Mindig mi választottunk, mit szeretnénk - foci, röpi, kosár, néha métáztunk is. Akinek ahhoz nem volt kedve, az külön tornázott pl. a szertárban.
2023. jún. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

Én 41vagyok és nekünk egyben volt a fiúkkal, sőt, gimiben is. Sőt, főiskolán is😂

Én mondjuk minden mozgást szeretek,de a futást gyűlölöm. Senkit nem érdekelt. Szóval nem tudom, milyen mozgás megszerettetéséről beszélsz. Ez egy tantárgy, tartozik hozzá tananyag, nem kívánságműsor. Mindenki utál valamit, fura lenne, ha mindenki azt csinálna, amit akar.

2023. jún. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

Elsö 3 osztályban lányomék is mivel Magyarországon laktunk együtt voltak fiúk lányokal azóta elköltöztünk. Itt ahol most lakunk külön van tesi fiúknak lányoknak is. 2 osztály van együtt tartják sport órát csak külön fiúknak és külön a lányoknak és lányoknak itt nincs foci csak fiúknak

Ja és 2 tornatanár van egy fiúknak egy lányoknak.

2023. jún. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
23%

a legtöbb tesitanár azért lett tesitanár, mert a saját sportjában nem volt elég jó ahhoz, hogy edző legyen (vagy annyira nem ért a gyerekekhez, hogy a szövetség eltiltotta az edzősködéstől), ennélfogva mért vár el tőlük bárki is profizmust? igen, a tesiórán összezárnak egy osztálynyi gyereket egy alkalmatlan hlyével, és különböző mozgásformákra kényszerítik őket, ami az érdektelentől a károsig tartó skálán terjed.

nagyon hálás vagyok a gimnazista tesitanárnak, aki az első órán kérte, hogy aki bármit is sportol vagy zenél, az tegye fel a kezét, és innentől kezdve számára az adott napi hlyeség opcionális, mi ismerjük a testünket és a sportunkat, ha úgy érezzük az edzőnk nem értene egyet, akkor menjünk el a kis terembe, és végezzünk számunkra hasznos gyakorlatokat. (példa: a zongorista gyerek ne álljon be röplabdázni, már csak az hiányzik, hogy fellépés előtt két nappal eltörje az ujját)

2023. jún. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
23%

Torna órán tananyag?


Szóval valahol a gyakorlatban is megvalósult az, hogy az tornaórai gyakorlatok nem csak a tanár hatalom és kínzási vágyát (10 kör a pálya körül; sprintelések 100 m-en egymás után, az utolsó 2-nek meg 50 guggolás a következő előtt (ami direkt nem a hasznos, hanem a fájdalmas kézemeléses fajta)) vagy a nemtörődömségét (tessék egy labda, csináljatok, amit akartok) tükrözik?

2023. jún. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 harebell ***** válasza:
96%
#35 rossz, nemtörődöm vagy túlbuzgó tanár mindig lesz, de azért szerintem elég sok iskolában megvalósult már jobb tesioktatás annál, mint amit te írsz. Kislabda, medicinlabda, magasugrás, távolugrás, kötélmászás, szekrényugrás, tornagyakorlatok, ez mind tananyag, és a legtöbb helyen csinálják is. A csapatjáték is irányított, általánosban és gimiben is tanultunk pl kosár- és kézilabda lépéseket, dobásokat.
2023. jún. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim válasza:
90%

Nálunk ki is akadtak volna a lányok ha nem focizhatnak!

A gimiben volt külön lány foci szakkör is. Sőtt végül csak az volt, mert a lányok képesek voltak ezért külön bemenni nulladik órában, a fiúk nem.


Tehát nem olyan egyértelmű, hogy egy lány nem akar focizni. Nagyon sokan igenis akarnak.


A gerendán, a felemás korláton, és a gyűrűn kívül nincs fiús lányos sport manapság, amit a másik ne szokott volna űzni.


Ráadásul a fiúk közül is sokan nem szeretik a focit.


A foci is csak egy csapat játék, mint a röplabda, kosár, kézilabda, kidobós, partizán, fogócska stb.


Ezek a csapat játékok nagyon sok jó fejlesztő tulajdonsággal rendelkeznek. És mind a tanterv részei, így természetes hogy mindenkinek ki kell próbálnia legalább egy kis óraszámban.


Gimiben minden órán játszottunk valamit együtt fiúk lányok, ha csak egy 5 perces halász fogót, akkor is.

Szerintem fontos megtanulni oda figyelni a másik nemre, és hogy hogyan tudunk együtt játszani.


Egyáltalán nem értem miért kellene a fiuknak és a lányoknak külön lenni.

A szekrény ugrást úgyis mindenki utálta, a röplabdát meg nálunk majdnem mindenki szerette.

Persze mindig van aki húzza a száját az aktuális feladatra, de ez nem a nemtől függ. És a következő órán meg majd okán lesz amit ő szeret.

2023. jún. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
Kb 4. osztályig együtt voltunk, aztán felsőben és gimnáziumban külön. Kellett focizni, de nagyon durván csak az alapokat vettük (fejelés, hogy kell megrúgni a labdát), tehát haszna nem volt sok, de elmondhatjuk, hogy volt
2023. júl. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
Nálunk amíg a fiúk fociztak a lányok kéziztek.
2023. okt. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!