Menniybe kerül a magániskola? Mikortól érdemes oda járatni a gyereket?
Úgy gondolom, talán alsóban még oké egy állami, de felsőben, középsuliban gondolkodom már magánban. Nincsenek tizensok millióink félretéve, de úgy gondolom, hogy ez az a dolog, amire kell áldozni. Most lesz elsős, még odébb a döntés, de már forog a fejemben, hogy a későbbiekben mi is lenne a jó.
Jelenleg dél-Dunántúlon lakunk de mindenhonnan jöhetnek válaszok, tapasztalatok, mert ki tudja addigra merre leszünk.
Attól függ, ahogy 11-es is írja. Egy olcsó(bb) alternatívba tuti nem íratnám, hogy utána még évekig finanszírozzam a magántanárokat, hogy normálisan le tudjon érettségizni. Mielőtt valaki belém áll, felsőoktatásban dolgozom és tapasztalat hogy egyes helyekről így érkeznek: ráhúznak 1-2 évet egy-egy nagyon "diákbarát" iskola után. Hát köszi, az állami oktatás mellett is tudok magántanárokra áldozni. Egy jobb, valódi teljesítményre lehetőséget adó iskola meg milliós költség lehet.
Pár hete körbejárta a médiát a hír egy srácról, akiért versengenek amerikai egyetemek. Nos, az ő iskolájának tandíja itt Magyarországon évi 20 ezer dollár (mintegy 7 millió forint).
És ahogy 11-es is írja, a magán elég tág fogalom, a célokat és a büdzsét kell elsősorban meghatározni, mert önmagában ez így kevés, hogy "csak ne állami".
A konkrét elképzelés hiányából lesz az, amit a lepontozott kommentelő amúgy teljesen jogosan felvett, hogy drágán meg lehet venni a sz...rt. Egy magánrendelés sem jelent a világon semmi garanciát, nyilván utána jár az ember, hogy milyen specialistához megy és mit vár el.
Változó árak vannak. Enyém a BBIS-be jár, konkrét árat nem mondhatok, de éves tandíj mindennel együtt 3-5 millió között mozog/semester.
Miben másabb mint egy állami? A környezet, a nyelvtanulás minősége, minőségi étkezés, cserediák programok stb.
Egyébként az magánban sem biztos hogy nem okoz gondot a tanárok pótlása, azért nem keresnek annyival többet mint államiban.
Az osztrakok tart karokkal varjak a magyar gyerekeket, van, ahol iskolabuszt is szerveznek, es viszik at a hatar melletti telepulesekrol az osztrak suliba, mert ott meg fogy a gyerek. En is ezt valasztanam a helyedben, vagy Budapesten van egy nagyon jo finnelmenyoktatason alapulo magansuli, 120 korul van asszem havonta. A nevet sajnos nem tudom, egyik ismerosomek gyereke jar oda, imadja.
Mi Becsbe koltoztunk, itt lett elsos a nagyobbik gyerekem, a kicsi ovis. Szuper a tanitonenije, van eleg tanar, es konnyen felvettek ebbe a suliba. Akinek nyelvi problemai vannak, vagy nem talaljak iskolaerettnek, azt beteszik elokeszitos osztalyba, ahol jatekosan tanulnak. A gyerekem egyik osztalytarsa is oda kerult at, szoval figyelnek erre.
Szuperul haladnak a tananyaggal, es ami a legfontosabb, nagyon szereti a gyerek.
Szerintem általános iskolánál felesleges magánba járatni.
Meg kell tanulnia írni, olvasni, alapvető matekot, meg egy idegen nyelvet, minden mást úgyis elölről kezdenek középiskolában. Ezeket meg bárhol meg lehet tanulni, és az sem baj, ha találkozik mindenféle társadalmi réteggel ebben a korban.
"egy kis titok"
Egyrészről semmi okod ilyen arrogánsan kommunikálni. Másrészről, akkor egy kis saját történet: volt egy barátnőm, a helyi gyűjtőbe járt (abba a szakmunkásképzőbe, ahova végül mindenkit felvettek, aki nem került be sehová), én egy elitgimibe. Totál vérig volt sértődve, hogy ő nem érti ezeket a különbségeket, mert végeredményben mindannyian ugyanazt az érettségit írjuk. Én leérettségiztem, felvettek egyetemre, azt el is végeztem, ő mikor megpróbálta az érettségit, matekból megbukott, 2x próbálta újra, egyszer sem sikerült. A szakmai vizsgáját sem sikerült végül lerakni. Nem egyedüliként, sok hasonló osztálytársa volt, aki végül ott állt 20 évesen érettségi és szakma nélkül. Hát ez volt a különbség a 2 iskola között. Engem felkészítettek az érettségire, őt még a szakmára sem. Lehet hasonló különbségek vannak bizonyos magán és állami iskolák között is. Lehet utólag senki nem nézi, hogy hova jártál, csak addig el is kell valahogy jutni.
18! Adok egy tanácsot: ha sokáig tetteted magad hülyének, akkor egy idő után tényleg hülyének fognak nézni.
Egyrészről olyan hú de sok embernek amúgy tényleg nincsen diplomája. Másrészről nem azt írtam, hogy aki ilyen középiskolába jár, az soha nem fog bekerülni például egyetemre, hanem azt, hogy míg én kisujjból kiráztam az ehhez szükséges vizsgákat (nyelvvizsgákat is beleértve), addig neki középiskola után évekig önállóan kell felkészülnie már a felvételire is, mert a középiskola erre nem készítette fel. Meg lehet azt is nézni, hogy miért volt sokáig probléma, hogy tömegek nem kaptak diplomát nyelvvizsga hiányában: azért, mert olyan iskolába járt, ahol az ehhez szükséges kompetenciákat és tudást nem kapta meg. Aki szerint nincsenek komoly különbségek az egyes iskolák között, az vagy trollkodik, vagy annyira gyenge képességű, hogy nem is szabadna ilyen kérdéskörökben véleményt alkotnia, örüljön, ha a budihoz odaengedik pucolni, mert ennyire képes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!