Magániskolában többet törődnek a tanárok velük ezért kevesebb a szekálás?
Az, hogy milyen a suli, nem határozza meg, hogy kik jának oda. Ráadásul gondolj bele, ha valami fizetős, akkor onnan igazából senkit nem lehet kirakni, míg az államinál el tudják intézni. Az unokatesóm járt 2 évig magániskolába, de átvitték a zuglói altalánosba, mert a magánsuliban lett két hatalmas darab kisfiú, akik folyamatosan bomlasztottak és verekedtek, és hát nyilván azért vitték oda a gazdag szülők őket, mert az államiból szépen el lettek tanácsolva. Azóta semmi gond.
A tanító személye eleg fontos, de nem garancia. Tényleg a lányod önbizalmának erősítésére kellene koncentrálni. Ha nektek óriási önbizalmatok van, akkor lehet, hogy ti nyomjátok el. Egy-két családterápiás ülésen fényt lehet erre deríteni
Normálisak vagytok? Vigye be olyan közösségbe, ahol majd esélyes, hogy zaklatni fogják, majd utána kölcsön arra, hogy a pszichológus helyrehozza?
Teljesen természetes, hogy meg akarod óvni a gyerekedet az iskolai zaklatástól.
Aki úgy gondolja, hogy a zaklatás normális, és az a feladata a szülőnek, hogy erre felkészítse pszichológussal, annak a gondolkodásával van nagy hiba.
Szerintem a legtöbb válaszadóból az irigység beszél, hogy van aki megengedheti magának a magániskolát.
Hogy a kérdésre is válaszoljak, a magániskolában annyival jobb a helyzet, hogy a pedagógusok között nincsenek olyanok, akik az állami oktatásban a tanárhiány vagy nemtörődöm hozzáállás miatt bent maradhatnak.
Tehát a gyerek megfélemlítő, nemtörődöm egyéb okokból alkalmatlan nevelők nem rontják a levegőt.
Államiban is vannak szuper, elhivatott pedagógusok, jobbak, mint magániskolában (az elhivatottság miatt), de lutri, hogy melyik tanítja majd a gyereked, vagy mikor helyettesíti egy gyerekgyűlölő, vagy megy szülni, és váltás van.
A magániskolában elég gyakori, hogy összegyűlnek azok a gyerekek, akiknek a szülei nem szeretnének hivatalos diagnózist arról, hogy gyermekükkel súlyos probléma van.
Az állami iskolában rossz jegyek, intők, nevelési tanácsadó, majd végül egy SNI diagnózis lenne a történet.
Felvételin ezek a jól szituált, kulturált szülők az eget is lehazudják arról, hogy mennyire okos és szuper a gyerek.
Aztán az osztályban indul a rock and roll.
Mivel diagnózis hiányában nem tud érvényesülni a szabály, hogy osztályonként maximum két problémás gyerek lehet, és a diagnózissal rendelkező gyerekek mellé szükséges egy külön pedagógus, aki folyamatosan jelen van és csak a problémás gyerekkel foglalkozik, elég gyakran az a helyzet áll elő, hogy a pedagógusok kizárólag az agresszív vagy folyamatosan beszélő gyerekekkel törődnek.
Magániskola lévén nagy a nyomás a tanáron, az iskolának sem érdeke, hogy diagnózis szülessen, hiszen akkor plusz költséget jelent a pedagógiai asszisztens.
Erről úgy tudsz tájékozódni, hogy amikor beszélsz az intézményvezetővel megkérdezed, hogy hogyan szűrnek erre, van-e most SNI gyerek, illetve megkérdezed azt is, hogy az elmúlt években hány gyereket tanácsolták el.
Ha mindenkit felvesznek és mindenkit megtartanak, akkor az ott agresszív, izgága gyerekek gyűjtő iskolája.
A bullying a tanárok felelőssége. Ha jó a tanár, és van lehetősége, ideje odafigyelni, hogy mi történik, még államiban sincs zaklatás.
Gondolom, most is jár közösségbe a kicsi.
Nem írt olyat a kérdező, hogy a lánya normális gyerekek között ne boldogulna.
A zaklatástól félti.
És, ha egy rosszindulatú vicc rosszul esik, akkor jogában áll a kislánynak, hogy rosszul érezze magát.
Egy jó pedagógus nem engedi a csúfolódást sem.
Ezekről közösen beszélgethetnek, hogyan kell kezelni, mit kell mondani.
És lefektetni a viccelődés szabályait.
Az nem vicces, és nem bolondozás, ha valakit megbántunk.
Az ágyaz meg a komolyabb zaklatásnak, ha a pedagógus ezt ártalmatlannak gondolja. Akkor a gyerekek megtanulják, hogy ezt szabad.
Sőt. Úgy lehet megelőzni, hogy engem bántsanak, ha...
Ugye egyértelmű a csoportdinamikai folyamat?
És nem az a hibás (meg "folyton bőgős" meg "penészvirág") aki megsértődik a bántáson.
Hanem az, aki bántó.
Meg a tanár, aki nem kapcsol, csak amikor már eldurvul az osztály.
Bocs, de magániskolába nem használják a fb-t vagy mi?
Erősítsd a bizalmát feléd/felétek.Normális családban ahol nem sérültek a családi kapcsolatok ott azért szólnak a szülőknek ha piszkálják őket.TE magad se hiszel a gyerekedbe, sem a vele kialakított kapcsolatban?!
A legtöbb családban képes a gyerek segítséget kérni a szüleitől!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!