Magániskolában többet törődnek a tanárok velük ezért kevesebb a szekálás?
Persze, ha megteheted, írasd magániskolába. De szerintem csodát nem kell ott sem várni ezen a téren.
Igen, tudjuk, hogy sok gyerek lesz öngyilkos, és tényleg sokkal jobban oda kéne figyelnie a tanároknak is az iskolai zaklatásokra. De mivel ezek egy jó része online térben zajlik, oda a tanár keze sem ér el, akkor sem, ha amúgy odafigyel.
Azt nem akarod láthatóan megérteni, hogy a gyerekeddel kell kezdeni valamit, szakembert felkeresni, hogy amellett, hogy alapvetően érzékeny fajta, ami alaptulajdonsága is lehet, de a szorongás az kezelhető lenne.
És akármit csinálsz, nem tudod a világot megváltoztatni, hogy sehol ne érhesse bullying, neki kell felvérteznie magát ezek ellen.
Ehhez kell szakember segítségét kérni, függetlenül attól, hova íratod be iskolába.
A magániskolákban is nagyon sok a problémás gyerek. A zaklatást ott sem tudják kiküszöbölni. Már csak azért sem, mert többnyire ezek eléggé rafináltan és csendben történnek. Hiába fizetsz, nem fog kitüntetett figyelmet kapni, mert más is fizet.
A gyerekednek azért nincs önbizalma, mert nektek viszont több van a kelleténél és ez a viselkedéseteken is érződhet.
Én ismerek pár olyan fiatalt aki magániskolából jött.Hát semmivel sem különbek, mit az állami iskolából valók, max meg van tanítva nekik, hogy hogyan hazudják magukat értelmesebbnek, kedvesebbnek, eladhatóbbnak. Komolyan.(akinek nem inge ne vegye magára)
Ugyanúgy vannak ott is klikkesedések, ott is van Marcsi, akinek a te lányod majd valamiért nem fog tetszeni.
Igaza van az előttem szólóknak.Ha életre akarod nevelni a gyerekedet, akkor arra kell megtanítani, hogy hogyan lássa meg a SAJÁT értékeit, hogyan tudja magában helyre tenni a kritikát, rosszindulatot vagy bármit ami amúgy kellemetlen érzést kelt benne.A munkahelyén (majd ha lesz)ha kritikát kap mit csinálsz? Bemész a főnöknek pampogni?
Nálunk a magánsuliban az egyik tanár gyerekének kellett iskolát váltania bullying miatt.
Ami előny, hogy a tanárok nem szívatják a gyerekeket, viszont nálunk általánosban igaz volt, hogy a jó tanulókat nem bàntották.
Magánsuliban, meg pont a nagyon jó tanulók voltak kiközösítve.
Kérdező, te valamiféle csodaszerként tekintesz erre a csapatépítésre, de ez nagyon nem így működik. Introvertáltabb személyként én mondjuk kifejezetten gyűlölöm, amikor kötelező jópofizás van és az extrovertáltak kötelességüknek érzik, hogy minél több ilyenen szaron lehessen szórakozni. Én meg csak annyit kérnék, hogy hagyjanak békén és végezze mindenki a dolgát. Ez nem csodaszer, láttam már elég csapatépítőn puszilkodó "barátot" simán hátba döfni a másikat, ha az érdeke úgy kívánta. A legszebb az volt, amikor már a hazautazáson összevesztek. A valamirevaló munkahelyeken pedig nem rugdossák ki az embereket, ha belegázolnak a másik piciny lelki világába, mert nincs elég szakember. Láttam már párat, mindenhol voltak szarkeverők. Magánórán és tanfolyamon is vettem már részt, soha sehol nem kellett aláírni, hogy kirakhatnak, ha konfliktust generálok. (el szoktam olvasni a felnőttképzési szerződéseket, ez egyben se volt benne) Szóval igencsak valószínű, hogy a gyereked előbb vagy utóbb találkozni fog beszólogatós, hátba döfős emberekkel, tehát a legrosszabb megoldás, ha burokban neveled és nem tanulja meg megvédeni magát.
Sulira visszatérve, a magániskola semmire nem garancia. A te szempontjaid szerint sokszor még az államinál is rosszabb. Egy része méregdrága és a gazdag szülők elkényeztetett csemetéivel van tele. Na azok közzé tuti nem raknák egy érzékeny lelkű gyereket. Más részük meg tele van magatartás problémás gyerekkel, akik persze a szülők szerint csak meg nem értett zsenik. Ezeken semmiféle csoportterápia nem fog segíteni.
Nem tudom,nálunk a sulis táborok teljesen összekovácsolták a társaságot. Az okj-n nálunk benne volt a szerződésben egy ilyen rész és fel is hivták rá a figyelmünket mikor volt az órán egy összeszólalkozás.
Waldorfban gondolkodom még,de arról meg eleve para dolgokat hallottam.
Az a legnagyobb baj, hogy ettől még a gyermeked nem fogja tudni megvédeni magát.
A gyereket nem agyon védeni kell, hanem eszközt adni a kezébe. Jelen esetben megtanítani, hogyan tegyen ellene, hogyan védje meg önmagát, és nem utolsó sorban edzeni a lelkét, pszichológussal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!