Okos dolog szánt szándékkal visszatartani a gyereket óvodában?
Rokoni körben van egy kisfiú, augusztus első napjaiban született.
Idén szeptemberben mennie kellett volna iskolába az életkora alapján, de a szülők minden követ megmozgattak, hogy maradhasson.
Ők azzal érveltek, hogy nagyon “játékos” még, illetve hogy ő lenne a legkisebb az osztályban.
Ez utóbbi csak életkorra igaz, kifejezetten jól termett kisfiú.
Értelmes, kedves, én nem látom egyáltalán “játékosabbnak”, mint egy átlagos, iskola előtt álló gyereket.
Az óvoda véleménye alapján mehetett volna, de a szülők több szakemberhez is elvitték, és valahogy elérték, hogy maradjon.
A kisfiú, legalábbis amikor én beszéltem vele, nem örült neki, mert az összes barátja megy.
Jó dolog így tartani még egy évet óvodában a gyereket, ha nincs egyértelmű indoka?
#6 Szerintem de. Vagy az oviban megtanul írni-olvasni év végére?
Azok a gyerekek, akik egy évvel később kerülnek suliba, hány éves korukra érik be azokat, akik egy évvel korábban mentek? És hány éves korra hagyják le őket?
Ha SNI-s, akkor indokolt lehet, de az unokahúgomon láttam, hogy eleinte sokkal gyorsabban fejlődött, mint a férjem unokahúga vagy unokaöccse (korábban járt, korábban beszélt, egész elképesztő szókincse volt két és fél évesen pl. tudott olyan szavakat, hogy megrendül, elbóbiskol, ájtatos), mindent előbb csinált, mint az átlag. Aztán őt tovább otthontartották és nem ment oviba (hivatalosan nem, de a nővérem nagyon félt a covidtól ezért játszira és közösségbe is ritkán jártak), mint a másik két gyereket. Azóta meg fejlesztésre járnak, ahol kb. ugyanazt kell csinálniuk, mint amit az oviban csinált a másik két gyerek. Mert lemaradt hozzájuk képest. Persze, a következő korcsoportban több sikerélménye lesz vagy jobb jegyeket fog kapni, de a saját korcsoportjához képest lemarad.
Majd térjünk vissza erre a kérdésre, ha a te gyereked elkezdi éppen betöltött 6 évesen a sulit, és már a tanév végén jártok.
A mai iskolarendszer AGYRÉM. Leterhelt gyerekek, leterhelt, hiányos tantestület (a mi sulinkban félévig nem volt egy tanító, így a szülőknek kellett otthon bepótolni a tanító tantárgyait)
Nem elég a 8 óra a tananyag elsajátítására, hanem még hétvégén is órákat kell gyakorolni egy 6-7 évesnek is.
Azt gondolom, minden gyerek csakis jól járhat, ha egy évvel később kezdi ezt a poklot. Semmi, de semmi hátránya!
8as, ez igaz, 1,5 éves különbség is lehet a gyerekek között. 6 év egy napos meg 7, 5 éves.
De egy 7,5 éves már biztosan iskola érett míg egy 6 éves nem biztos. Én megfordítanám a kérdésed, hogy miért a többi gyerek lassuljon le egy még éretlen 6 éves szintkére. Fejlődjön nyugodtan az oviba, és ha már nem fogja lehúzni a csoportot akkor menjen suliba
Szerintem jó dolog lehet visszartani. Még az én gyermekkoromban élvezetes is lett volna. Így most ő lesz a legfiatalabb, akár 1 évvel idősebbek is lehetnek az osztályban.
Amit idehaza az elsősöktől várnak, az amúgy is sok még a 7 éveseknek is, nemhogy aki 2 hete 6 éves.
17-es. Pontosan ez van az én gyerekemnél is. Ő júniusi, szeptemberben kezdte a sulit, van olyan osztálytársa aki 19 hónappal idősebb nála. Agyrém.
Az enyém a legkisebb meg a legfiatalabb az osztályban, de még sose kellett vele fél óránál többet foglalkozni vele otthon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!