Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek írassam át a...

Szerintetek írassam át a másik iskolába?

Figyelt kérdés

Kislányom 7 éves,szeptemberben kezdi a sulit.

Felvették a város legjobb iskolájába,aminek nagyon örülünk, erős suli, sok jót hallottunk róla,és a nyíltnapon is meggyőzött minket.

Viszont,végre sikerült megtalálnunk álmaink családi házát (eddig panelban laktunk), de az egy kisvárossal odébb van, 20 km kb.

Ott is vannak jó iskolák, de közel se annyira,mint ez.

Ti hogy döntenétek? Behordanátok minden nap kocsival a szeretett iskolába,vagy inkább átíratnátok a helyi suliba?

Kiegészítésként hozzátenném,hogy mi is a városba dolgozunk,tehát be fogunk járni, de a munkahelyünk és a szeretett iskola a város két másik végébe van, tehát plusz idő lenne még oda elvinni.

Vélemények érdekelnének, hátha mondtok okosat!



2020. máj. 26. 09:00
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
84%
De a közeli iskola is csak akkor áldás, ha a szülő is helyben van. Számtalanszor kellett ugranom elsőben munkából a gyerekért, mert fáj a feje, lázas, akármi gond van... Jobb, ha ez egy településen belül van a munkahellyel.
2020. máj. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
74%

Egyébként hadd kérdezzem meg azokat, akik a versenyistállók mellett van, hogy szerintetek ez milyen pluszt ad a gyereknek?

Hogy van ezer különórája, meg sokkal több tudásanyagot próbálnak a fejébe tömni? És neki attól jobb lesz? Az emberek az iskolában tanult ismeretek 80 %-át az életben nem használják.

Ha valaki egy erős iskolában 3 tanuló, akkor azzal a bizonyítványával elveszítette az esélyét, hogy egy jobb középiskolába felvegyék, holott lehet, hogy több a tudása, mint egy lazább suliban az ötösnek. De a jegyeket nézik. A felvételi vizsgának meg köze nincs az iskolai tananyaghoz, arra mindenkinek külön kell felkészülni. Középiskolában ugyanez, semmi értelme annak, hogy minden nap este 10-ig tanuljon a gyerek egy négyes bizonyítványért. Abból a 2 tantárgyból kell nagyon tanulni, amivel tovább akar tanulni, a többiből meg az a lényeg, ha lazán megvan a jó jegy.

Véleményem szerint az ilyen versenyistállók csak elveszik a gyerek gyermekkorát, szorongóak, versengőek lesznek ezek a gyerekek. Azt lesik, hogy kinek jobb a bizonyítványa, ki lett az első a versenyen. Aztán meg a munkahelyen az állásinterjún az lesz az első kérdés, hogy hogy tudsz csapatban együtt dolgozni. Sehogy. Mert az iskolában azt tanultad meg, hogy mindenkit félrelökve neked kell az elsőnek lenni.

Szerintem az a lényeg alsóban, hogy a gyerek szeressen iskolába járni, és ne utáltassák meg vele a tanulást. Szerintem erre akármelyik vidéki általános iskola képes. Sőt, mivel ott kevesebb a gyerek, a tanárnak több ideje van az egyes gyerekekkel foglalkozni, talán még jobb is.

2020. máj. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: nagyon jó szempontokat ír.


Pedig nem értek vele egyet, sokban másképp gondolkodom.


Legírom a “versenyistállós vonal” másik oldalát.


A gyerekem alsós (vége felé).

Versenyistállós, amiért mèg fizetek is :)


Folyékonyan beszél angolul (nem, nem makog meg I do meg He do színvonal- anyanyelvi tanárokkal van fél nap).

Igaz, hogy a fővárosban, de bizony nálunk is 10+ km a suli/otthon és plusz még a belvárosi munkahely.


Fontos a közösség persze, alsós korban a barátság alapja is sokszor az együtt töltött idő.


DE: az iskolát azért választottuk, azért fizetem, mert elsősorban tudás átadást, tanulást-tanítást várok az iskolától, nem haverokat :D

Nem meglepő módon a nem iskolás alapú gyerekbarátságok ebben a rendkívüli időben is bőven lekörözték a sulis társakat... abban a pillanatban, hogy home schooling lett, ez utóbbiak vesztettek a jelentőségükből.


Nyeri a tanulmányi és nyelvi versenyeket, az iskolába kitelepült szakokkal rendelkezik az ország egyik legszínvonalasabb zeneiskolája is, igenis van “hírértéke” már most annak, hogy oda jár a gyerek, ahová.

Rendszeresen, versenyszerűen sportol- külföldön társalog emberekkel, a gépen magyaráz a pilótának, ha beengedik a kabinba...


Olyan színvonalon tanul (digitális tábla, tankonyha angolul meg ilyenek) amit a falusi iskola sajnos nem tudna hozni... komolyan sportol olyan környezetben, ahol rendes tárgyi feltételei vannak ennek... nyilván tehetség is kell ehhez is, de sokkal nehezebb lenne a falusi dohos alagsori tesiteremből EB-re kvalifikálni.


Igenis megéri az áldozat.

Mondom ezt anyaként, aki annak idején ugyancsak egy igen jó iskolában tanulhatott (anno - fővárosi egyetemek gyakorlógimijei voltak hasonlók pl).


Nekem ennyi “áldozatot” még a fővárosi dugóban is megér a gyerekem jövője (ja és nincs minden alátolva- képes alsósként!!! nagyobb edzőtárssal pár megállót busszal menni az esti edzésekre)


...és van gyerekkora. Komolyan.

2020. jún. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!