Szerintetek írassam át a másik iskolába?
Kislányom 7 éves,szeptemberben kezdi a sulit.
Felvették a város legjobb iskolájába,aminek nagyon örülünk, erős suli, sok jót hallottunk róla,és a nyíltnapon is meggyőzött minket.
Viszont,végre sikerült megtalálnunk álmaink családi házát (eddig panelban laktunk), de az egy kisvárossal odébb van, 20 km kb.
Ott is vannak jó iskolák, de közel se annyira,mint ez.
Ti hogy döntenétek? Behordanátok minden nap kocsival a szeretett iskolába,vagy inkább átíratnátok a helyi suliba?
Kiegészítésként hozzátenném,hogy mi is a városba dolgozunk,tehát be fogunk járni, de a munkahelyünk és a szeretett iskola a város két másik végébe van, tehát plusz idő lenne még oda elvinni.
Vélemények érdekelnének, hátha mondtok okosat!
Arra gondolj, hogy a gyerek 8 évig oda fog járni. 8 évig minden iskolanapon gondoskodni kell rola, hogy oda jussun es haza jöjjön...
Nekem esszerű lenne átíratni.
A gyereket kell megkérdezni, mit szeretne.
Nekem a gimnázium előtt kellett eldönteni, hogy a helyi gimibe megyek, vagy egy erős Budapesti suliba, végül a helyi mellett döntöttem, és nem bántam meg, a mindennapos utazás terhes tud lenni. Én személy szerint úgy gondolom, hogy egy kisebb, nem olyan híres-neves általános iskola tud megfelelő oktatás nyújtani.
Nagyon sokan hordják falvakból, kisebb településekről a közeli városok iskoláiba a gyerekeket. Ha tényleg jó a suli, a gyereknek is tetszik, és amúgy is minden nap mentek a városba, akkor én inkább vinném.
Amit végig kell gondolni, hogy a 20 km-t akkor is meg kell tenni vele a suliig, ha éppen szabadságon vagy, vagy beteg vagy, akkor is oda kell vinni. ha nulladik órája van, és akkor is haza kell hozni, ha vmi program miatt később végez, mint ti a munkahelyen.
De annak sincs semmi akadálya, hogy ha nem jön be, akkor 1-2 év múlva vagy akár év közben a közeli suliba átvidd. A kicsi iskolák mindig örülnek a plusz gyereknek, bmikor is érkezik.
Ha a helyi iskola is jó, akkor oda vinném.
Én spec nem a legközelebbi iskolába jártam általánosba és nagy szívás volt. Sosem tudtam részt venni a bandázásban, mert vagy a busz ment, vagy anyám úgy végzett a munkahelyén. Tehát nem volt az, hogy felsőben átjön a kispajtás. Eléggé kirekesztett is lettem. Szülőkön látszott, hogy nyűg az egész hurcibálás, így nem erőltettem. Mire hazaértem más már kész volt a leckével.
Én így jártam iskolába világéletemben. Ötödiktől már önállóan, busszal.
Az előny nyilván a szuper ház, nyugodt környezet.
Hátrányok: télen kimaradó buszok, zsúfoltság - nézzetek utána, milyen a tömegközlekedés.
Út minősége milyen, télen van-e olyan, hogy nem lehet bejutni a városba. Bár most amilyen enyhe telek vannak, ez se annyira szempont.
Amikor már nagy, nem tud akármeddig a városban maradni, mert utolsó busszal haza kell jönni. Én ezt nagyon utáltam őszintén szólva. De nyilván ez most nem szempont, csak mondom.
Mi 45kmre hordjuk minden nap a gyerekeket, 7-11 evesek. Az egyik ok, hogy a megye legjobb iskolaja es mar oviban is oda jartak. Termeszetes nekik, hogy bejarosak. De sok gyerek van igy.
A masik ok, hogy a helyi iskola ahol lakunk a varusunkban csak 1 van altalanos. Mindenki ismer mindenkit, szuloket is. A nagyobbik fiam itt kezdte az ovit, egy het utan el is hoztuk. Nem a gyerekek nevet mondta az ovono, hanem xy orvos kisfia, xy kepviselo kislanya. Na itt nekem ebbol elegem is lett. Az uj oviban nincs ilyen gond. Igaz utazni kell de igy is sok baratjuk van. A nagyobbik mar vonatozik is, ketten vannak mindig egy baratjaval.
Sokkal magabiztosabb mint paran, jo az idoerzeke is. Rengeteget onallosodott.
#7
Most kezdi a kérdező gyereke az iskolát. Nem "klasszikus" iskolaváltás, csak végül mehetne máshova is szeptembertől, mint ahova beiratták.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!