Hogy döntitek el hogy nyári (épphogy 6 éves) gyereketek menjen-e iskolába, vagy ne?
Most tekintsünk el attól, hogy az OH engedélyezni fogja-e vagy se... de mi alapján szeretnétek hogy maradjon-e még egy évet az oviban vagy ne? Nyilván vannak egyértelmű esetek, ahol valamilyen fejlesztésre szorul/jár a gyerek, koraszülött volt stb.
De egy átlagos gyerek ha nincs vele semmilyen nagyobb probléma (kivéve pl hogy rosszul fogja a ceruzát, idegen közösségbe félénk), sosem kellett semmilyen szakemberhez elvinni semmi miatt stb., az menjen épphogy 6 évesen? Nem lesz mindenképp hátrányba azokhoz képest, akik 7,5 évesen kezdik (és jó sok ilyen van)? Nyilván több területen nem fog tudni érdemben versenyezni a 1,5 évvel idősebbekkel.
Tudom hogy ilyen kérdésekhez sokan beírják h igen, nekik épphogy 6 évesen ment a gyerek, és kitűnő tanuló lett stb., de általánosságban elmondható, hogy 7 évesen minden gyerek jobban venné az akadályokat mint 6 évesen, nem? Könnyebb lenne neki (ha nem nyári lenne a gyerek hanem mondjuk téli vagy őszi, nem is gondolkodnék)
Egy régóta pályán lévő tanítónéni ismerősünk idén elsőt kapott, csupa 6 éves kisgyerek. Kínlódik velük, szó se lehet a 40 perces órákról, még így novemberben is max. 20-25 percet lehet velük dolgozni. Azt mondja, hogy sokkal éretlenebbek a mostani hatévesek, mint 30 évvel ez előtt. Kb. az akkori nagycsoportos óvodások szintjén vannak. Van olyan gyereke, aki abszolut nem érdeklődik a betűk iránt, pedig az iskola érettség egyik feltétele lenne.
Indokolt lenne egy előkészítő év, ha már kötelezővé tették a 6 évesek beiratását. Viszont ennek nem adottak a tárgyi feltételei szinte egyik iskolában sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!