Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Aki 5 orara vagy korabban...

Aki 5 orara vagy korabban megy dolgozni hogy viszi oviba suliba a gyereket? Idaig szerencsenk volt mert az ovi 5:30tol bevette a gyerekeket de az iskola nem.

Figyelt kérdés

Ma evnyiton derult ki, hogy 7:00 elott nem lehet a gyereket suliba vinni es 17:00ig el kell vinni. Igy mi meg dolgozni ne tudunk menni, idoben beerni. A fonokunk nem enged el minket, igy eselytelen mi kesobb erjunk be, a fiunkat korabban sem vihetjuk. Nagyszulok rokonok nem tudnak segiteni.

A ferjemmel 12 oraban dolgozunk, egyikunk sem tud valtani.

A jovo hetre vettem ki szabit de utana nem tudjuk hogy legyen.


2019. aug. 30. 17:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%
Nekünk is úgy van mint a 9es válaszolónál.igaz van egy óra amit még kell oldani de egy ekkora gyerek olyankor úgy is alszik reggel,max a szomszéddal megbeszéled nézzen rá.
2019. aug. 31. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Andi80018 ***** válasza:
85%
Fél hatra bevitted az oviba a gyereket? Atyaég! Szegény. :-( Egyébként már akkor kellett volna munkahelyet váltani, nem most kapdosni. És hogy gondoltad, ott lenne a suliban hajnaltól délután négyig? Ezt a kínzást, nem is értem, hogy gondolhatod ezt. Teljesen abszurd. Gondolj már bele, az a szerencsétlen gyerek milyen állapotban lesz pár óra múlva, milyen teljesítményt nyújtana. Ott már figyelni kell, nem alhat délben, plusz a sportok. És mikor fekszik le, hétkor? Ez az egész agyrém, ne haragudj. Hozzánk fel se vették azokat a tanulókat, akik minimum hétre nem tudták behozni, és négykor nem vitték el a gyerekeket, vagy háromnegyed nyolcra hozzák, és maximum ötkor elvitték. Meg szegény mit csinálna ott egyedül, amikor más gyerek meg sokkal később megy, biztos jót tenne a lelki világának.
2019. aug. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Andi80018 ***** válasza:
83%
Egyébként ha úgy látják, hogy sok a gyereknek a suliban töltött idő, akkor fognak szólni. Főleg, ha azt látják, hogy fáradt. Oviban még lehet, hogy működött, mert elvolt, de itt nem fog. Nálunk nagyon odafigyelnek, ha a gyerek fáradt, előveszik a szülőt!
2019. aug. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg munkanélküli vagyok, ahogy több ismerős családnál is így van. A munkahelyek többsége nem épp családbarát. Míg dolgoztam 7:30-16-ig, ami elvileg jó munkaidő, de 3 átszállással már nem, pláne, hogy az iskola 7-kor nyit, 1 évig minden reggelem rohanás volt, így se sikerült beérni, min. negyed órás késéssel, tavaly nyáron lejárt a szerződésem, nem hosszabbítottak. Azóta se sikerült megfelelő munkaidős munkát találni :( 1-2 év és egyedül is tud járni, akkor talán nekem is könnyebb lesz munkát találni.
2019. aug. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
A városunkban több gyár is van ahova 5 kell menni dolgozni. Minden reggel más gondozónő vagy dajka volt a bölcsiben 4:30-tól. Oviban úgy szintén. És mivel sokan dolgoznak a gyárakban általában a négy bölcsis csoportból reggel 5-ig szokott lenni kb 10-12 gyerek.
2019. aug. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
23%

Ez azért durva utolsó.

Alapjáraton nem hiszem el, hogy nem találna valamelyikőtök egy jobb időbeosztású állást, vagy ne lehetne megbeszélni a munkáltatóval.

A párom 6.50re jár dolgozni délelőtt, és 13.50re délután, én 5.15re jártam de., és 11.30ra du. Mi váltott műszakban voltunk.

Most van kistesó, akit 8 előtt nem lehet felébreszteni, így 1 hétig 6.30ra jár oviba a nagy, de alap 6kor kel mindig és ebéd után elhozom a kicsivel, aki kb 1kor alszik delután.

Ha nem igy lenne, akkor én kerestem volna új melohelyet az fix.

2019. aug. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló volt a helyzet nálunk is évekig. A férjem 12 órában, 6-18-ig. Én helyben nem találtam munkát. A közeli nagyvárosban lett volna, de oda ugye 6 után már el kellett volna indulni, hogy a távolsági busszal és a helyi közlekedéssel beérjek 7:30-ra. Suli csak 7 órától nyitott. Ideiglenes megoldásként vállaltam helyben egy melót semmi fizetésért, közmunka programban (irodai munka volt ugyan, de a fizu mélyen a végzettségem alatt). Amint a gyerek felsős lett és már képes volt megbízhatóan egyedül is bezárni a lakást elmentem én is normálisabb helyre dolgozni. Kb. ennyi. Sajnos valamilyen lemondással minden megoldás jár.
2019. aug. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
85%
Az iskolában fél7 de inkább 7 től van ügyelet ,és kb 5 ig úgyhogy ha főnök nem engedi hogy később járj akkor keresni kell egy másik munkahelyet ,ami jobb időbeosztás jár.most szeptembertől én se tudok olyan helyre menni ami tejes munkaidőben és korán mert nincs ki hozza vigye 9 éves lányom.gyerek alkalmanként le mondásal jár.
2019. szept. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!