Családi potléknak ugye köze nincs a munkaviszonyhoz. Tévedésböl kérik arrol az igazolást?
Ha megváltozik a jövedelem, ill ha az ember "ugrál" egyik munkahelyrol a másikra,azt ugye nem kell jelentgetni a mák-nál, vagy kormányablaknál a családtámogatási osztályon?
Kapom a magyar családi potlékot, nem emlékszem hogy eddig ilyet kértek volna a határozatban hogy jelentgetni kéne a jövedelmi adatok változását.
Az, hogy a családi potlék alanyi jogon jár és nem jövedelmi alapon, ugy tudom az nemzetközileg is igy van.
De igényeltem a német családi potlék különbözetet, és megitélték, de a végzés alján az áll, bármilyen változás lép fel a foglalkoztatottságomban, köteles vagyok jelenteni "postafordultával".
Azt sem értem mi a, hogy "postafordultával".és ha két honap, vagy egy év mulva lesz másik állásom? Jelentgessem ezt 18 éven át, mindig amikor váltok?
Külföldi esetén van hozzá köze, mert a folyósító állam attól függ, hogy van-e itthon keresőtevékenység.
Ha te otthon dolgozol, ez lesz az elsődleges állam, kintről csak különbözet lesz.
Ha te itthon nem dolgozol, a teljes összeg kintről jár.
Szépen le van írva a mák oldalán.
Dehát a német csal.potlék különbözet + a magyar csal. potlék = német teljes családipotlékkal. --- és, állított bárki bármi ezzel ellentéteset?
A gyerek apja után jár ráadásul, pláne nem értem mi köze az egészhez az én magyar munkaviszonyom. -- lásd fent.
NEm a gyerek apja után jár, hanem a gyerek(ek) után. HA több országban is jogosultak vagytok, akkor jogszabály határozza meg, melyik ország folyósít (kinek a zsebéből kapod a pénzt). Először mindig azt nézik, hogy hol van munkaviszony. Ha neked itt van, akkor te megkapod itt, ami jár, a párod kint a különbözetet.
HA te itthon nem dolgozol, akkor a másik ország lesz a folyósító állam, tehát a teljes összeg kintről jár.
Bonyolult, mi?
nem, te bejelented, hogy nem dolgozol, onnantól itthonról nem kapsz, a teljes összeg kintről jön...
Azt, hogy mely tagállamból részesül egy család ellátásban, jogszabály rendezi - közigazgatási eljárás keretében kerül meghatározásra az, hogy az adott tagállam joga alkalmazandó-e elsődlegesen a családi ellátások folyósítása tekintetében. Nem az ügyfél döntése határozza meg tehát azt, hogy mely tagállam folyósít ellátást a részére, hanem az uniós rendeletek jelölik ki azt - az ügyben érintett - tagállamot, amely a családi ellátásokat folyósítani köteles a saját, nemzeti jogszabályai alapján.
A családi ellátások tekintetében az adott ügyben érintett tagállamok közül az alábbi sorrendben előrébb lévő tagállam joga az elsődlegesen alkalmazandó:
kereső tevékenység helye szerinti tagállam,
nyugdíj folyósítása szerinti tagállam,
lakóhely szerinti tagállam.
HA mindketten dolgoztok, osztva kapjátok. HA egyik államban megszűnik a kersőtev (tehát te itthon nem dolgozol), a másik ország fizeti az egészet...
Az szép. Szoval ha megszünne a munkaviszonyom es csak egy honap mulva találok masikat, akkor jelentgessem összevissza (a németeknek, a magyar nemzetközi osztálynak) hogy itthon megszüntessék es kintröl utalják a teljeset, azután ha megint munkába állok, ismét fussam le ugyanezeket a köröket probaidö alatt, hogy itthonrol utalják, a különbözetet pedig Németo-bol.es ha probaidö alatt megszunik az uj munkaviszony?
Na ne
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!