Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kérhetek-e kártérítést ebben...

Kérhetek-e kártérítést ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A történet a következő: Az augusztusi hónapban a számlámra érkező családi pótlék összeget megkaptam. A postai úton érkező,2 gyermek után járó GYES-t nem küldték meg! Hívtam a Kincstárat,a helyi Postát. A Kincstár azt állította,hogy sikeresen elutalta a pénzt, a Posta viszont nem látott a rendszerbe utalást a lakcímemre. Vártam aug.11.-éig,majd megírtam a panaszlevelet a Kincstárnak,viszont annyi volt a válaszuk,hogy megvárják,míg a Posta visszautal, ami 25-26.-dika. a Posta javasolta,kérjek a Kincstártól kódot,amellyel le tudják ellenőrizni,hol akadt el a pénz,de kódot nem adtak. 26.-a van,és még most sem kaptam meg a pénzemet. Ebben az esetben jár valamilyen kártérítés?
2016. aug. 26. 08:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó vicc! Nálam az OEP szúrt el valamit, nekem kellett ötvenszer berohangálnom, és még örülhetek, hogy "baromi jófejek" es nem büntetnek meg a saját hibájuk miatt ... Ilyen király a rendszer. Örülj neki, ha megkapod a pénzed nemhogy kártérítés...
2016. aug. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kizártnak tartom.

Nekem a sz.számomat írták el, aztán mire letelefonálgattam nem kevés idő ment el, aztán egy elnézést mondtak, plusz kaptam egy levelet, ami arról szólt, hogy én (??) új sz.számot adtam meg, ezért módosítják az utalást. Magyarul a levéllel lefedték magukat, holott nem új sz.számot adtam meg, csak ők ütöttek el egy számot, az eredeti papíromon az a sz.szám volt megadva, amit ők "új"-nak írtak...

2016. aug. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
Én ilyen esetben a munkahelyem munkaügyiséhez mennék be, hogy mit tegyek. Mert nálunk ők közvetlen telefonkapcsolatban állnak a Kincstárasokkal. Akkor is bemennék, ha már csak GYES-t kapnék.
2016. aug. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, fájdalomdíjat meg egy tunéziai nyaralást, hogy kiheverd a traumát. :)))))


Esetleg kérheted tőlük késedelmi kamatként a január elsején érvényes jegybanki alapkamatát (éves 1% körül). Szóval fogjuk a 25 ezer forintot, megnézzük ennek az 1%-át, ez 250 forint. Ennyi az éves kamat. A napi késedelmi kamat összegének kiszámításához ezt elosztjuk 365-tel, az annyi mint 0,68 forint. Vagyis jogosult vagy napi 68 fillér késedelmi kamatra szorozva annyival, ahány napot késnek, na ezt lehet majd rajtuk követelni.


Abszurd, de sajnos ez van...

2016. aug. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Húh de mocskok,már elnézést! Jó,hogy Ők mindent megtehetnek,és nincs következménye. Nem gondolnak bele,hogy van aki pl. egyedül neveli a gyerekét, nekik mekkora kiesés. Persze ha az ő fizetésük fele tűnne el...
2016. aug. 26. 09:22
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk férjem jött el gyedre több mint két éve. Nem gyed extra, nem dolgozott mellette. Én visszamondtam a gyedet, én dolgoztam. Májusban kezdett.,minden papírt be is adtunk egyszerre. Augusztusban kapott előszor pár tízezer forintot. Volt olyan ügyintéző, aki azt mondta, hogy így jár, aki karrierista, nem gondoljuk, hogy majd a kismamák ügye azért fog állni mert egy apuka bohóckodni akar. Nah itt aztán szakadt a cérna nálam, kő kövön nem maradt, leordítottam a nő haját. Egy hét múlva megjott minden pénz. Kamatot nem kértünk, mert nevetséges összeg lett volna, de az ügyintézőt bepanaszoltuk.
2016. aug. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én most hívtam Őket. Azt mondták hogy bár 22.-én megkapták a levelem, de még folyik a kivizsgálás,várjak türelemmel.,esetleg jövőhét szerdán megkapom...
2016. aug. 26. 09:57
 8/14 anonim ***** válasza:
45%
kártérítés??? én 3 éve várok 10 hónapnyi családi pótlékra, csak mert hiányzik egy igazolás, amit hivatalból kellene megkérniük.
2016. aug. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

nekem közel fél millióval tartozik az oep... meg a terhesség alatti tp-emet se kaptam meg, szülés előtt 28 nappal igényeltem a csedet, azóta megszületett már a baba, leadtuk az anyaságit és a csp, de semmi. valami gubanc van a gépezetben, senki nem tud semmit... az első 2 heti tp már megjött 2 hónapja, szóval elméletileg nagy baj nem lehet.

25E-nél nem bántásból, de a kártérítési összeget ha lefelé kerekítik 0 lesz :/ szerintem örülj majd ha megjön, tényleg bármit megtehetnek. főleg ha a posta keverte el a pénzt, akkor tényleg nincs is miért a mákot okolni

2016. aug. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Értem én,de ha a posta lenne a hibás, akkor nem mondta volna,hogy kérjek kódot,és meg tudják nézni hol akadt el. Az a baj,hogy egyik sem válalja a felelősséget ha hibázik :(
2016. aug. 26. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!