Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan és mennyi kártérítést...

Hogyan és mennyi kártérítést kérhetek kényszerértékesített (végrehajtás) lakás késedelmes birtokba adása miatt?

Figyelt kérdés
A szerződésben nincs külön kártérítésre, kötbérre vonatkozó kitétel, a Ptk. az irányadó. Lassan 1,5-2 hónapja csúszik minden, állítólag kívülálló okok, állami intézmények miatt. Engem viszont egyre nagyobb vagyoni hátrány és nem vagyoni kár (megaláztatás, hülyének nézés stb.) ér emiatt. Mit tehetek? Vagyoni kár, pl. útiköltség, adott városban nem tudok lakni, késedelmes munkavállalás, késik a felújítás. Mekkora kártérítést kérhetek reálisan? Mindenről számlát kéne kérnem (én nevemre vagy a hibás cégére?), vagy ez hogy zajlik?

2016. máj. 17. 10:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy általad reálisnak ítélt összeget kérj.

Én a számlákat gyűjtögetném, ami a saját nevemre állítódna ki. Ráadásul ügyvéd, vagy jogász segítségét kérném, mégis csak több rutinjuk lehet ebben.


Részemről erkölcsi kártérítési igény volt a bíróságon a volt munkáltatómmal szemben. Az ügyvédem a végkielégítésemnek megfelelő összeget tartott reálisnak, amit meg is kaptam. Nem kellett bizonygatnom semmit, elég volt, hogy kiskorút nevelek, korom miatt az elhelyezkedésem nehézkes a munkaerőpiacon. A bíróság elfogadta, az összeget is.

2016. máj. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!