Mennyi járna nekem?
Még lehetsz jogosult csedre és gyedre, lényeg, hogy ne menj táppénzre.
Fontos, hogy ne diákmunkán legyél, hanem rendes bejelentett munka legyen.
Ha nappalin tanulsz, akkor onnan beleszámít 180 nap, akkor is ha középiskola. Ez mellé kell 185 biztosított nap munkahelyen (alkalmi munka, diákmunka nem jó). Tehát dolgozz, ha a szerződésed határozatlan és nem vagy próbaidős, akkor nem rúghat ki, védett vagy. Kérj könnyített munkát (ha már van szívhangja a babának, akkor élő terhesség, orvosi papírral tudod a főnöködnek igazolni, ha akadékoskodna.). Ha nem kapsz könnyített munkát és az orvos veszélyesnek ítéli meg a munkát a babára nézve, akkor ne táppénzre menj, mert jelenleg csak 2 hónap táppénzre mehetnél, hanem a munkáltatónak ebben az esetben köteles távolléti díjat fizetnie.
Ha próbaidős vagy, akkor sajnos kirúghat.
Tehát 180 nap már megvan a tanulmányok idejéből, még jó fél évet tudsz dolgozni, hogy meglegyen a 365 nap, vagyis bő 4 hónap kell, mivel 2 hónapja már dolgozol. Táppénzre semmiképp, mert nem tart ki csed igénylésig, hiába biztosított idő a táppénzen töltött idő is.
Tehát vagy dolgozol, köteles könnyített munkát adni, ha nem, akkor távolléti díjat kell fizessen, míg nem dolgozol, mivel ő nem tud könnyebb munkát adni. Normál esetben a terhes nők ilyenkor táppénzre mennek, de neked nem jó ötlet, mert ha nincs 2 év folyamatos munkaviszonyod, akkor annyi táppénz jár, amennyi időt dolgoztál.
Ne mondj le a csedről és gyedről, mert járhat. Persze védettséget csak akkor élvezel, ha a szerződésed határozatlan és nem vagy próbaidős.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!