Folyamatos munkaviszonynál 365 bérezett napból számolnak tgyást, nem folyamatosnál meg az utolsó 180 napból? és ha az utolsó 180 nap sem folyamatos - több munkahely-akkor csak az utolsó munkahely szerinti jövedelmet veszik alapul?
most kezdek munkaviszonyt, eddig több éve nem volt.
még nem vagyok terhes.
melyik esetben miből számolják a tgyást?
"A"
ha fél évig 4 órában vagyok bejelentve utána félévig 8 órában, ha a kettő között van egy hónap szünet, akkor csak az utolsó fél évből számolják a tgyást?
"B"
és ha ez folyamatos munkaviszony lenne: a 4 órás félév és a 8 órás II. félév, akkor az egész évből számolnák a tgyást?
"C"
de ha mondjuk a legutolsó munkahelyemen 3 hónapot dolgoztam akkor csak ez utolsó 3 hónap átlagbéréből számítják?
köszi
a lényeg, ha megvan nemhogy 180 nap, hanem egy év munkaviszony, akkor a kérdés, hogy egy év munkaviszonyból számolnak, vagy az utolsó fél évből???
Normál esetben az igénylés előtti év átlagéréből számolnak. Viszont ha közben munkahelyváltás volt, akkor csak az utolsó munkahely átlagbéréből, akkor is ha az mondjuk pl. csak 3 hónap.
Annyit viszont megjegyeznék, hogy érdemesebb legalább 1,5 év biztosított időt összeszedned, mert akkor a gyeddel is kihúznád 2 éves koráig, ha csak egy évnyi munkaviszonyod van, akkor a gyedet is csak 1 évig kapod, az tgyás idejével együtt kb. csak 1,5 éves koráig elég.
köszi eddig is
és ha mondjuk a m.viszony 2015 febr végén megszűnne, de még bizt alatt igényelném a tgyást, és benne vagyok a 42 napban akkor ?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!