Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha visszamegyek dolgozni Gyes...

Ha visszamegyek dolgozni Gyes mellett, akkor védett vagyok, míg kapom a Gyes-t?

Figyelt kérdés
2014. jan. 22. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már nem felmondási tilalom, csak felmondási védelem alatt fogsz állni, amit az jelenti, hogy a gyerek 3 éves koráig csak meghatározott indokkal (magatartás, súlyos kötelezettségszegés) bocsáthatnak el.
2014. jan. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
semennyire nem leszel védett
2014. jan. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

no para, védett leszel, itt a törvény.


Az anya vagy a gyermekét egyedül nevelő apa munkaviszonyának felmondással történő megszüntetése esetén a gyermek hároméves koráig a (4)-(5) bekezdésben foglaltakat kell alkalmazni, ha a munkavállaló szülési vagy a gyermek gondozása céljából fizetés nélküli szabadságot (128. §) nem vesz igénybe.


és itt van, hogy mi a kivétel: 78. § (1) A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél

a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy

b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.


ne válaszoljon, aki 1. hülye hozzá, 2. csak szemétkedni akar.

2014. jan. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jan. 22. 11:01
 5/9 anonim ***** válasza:
21%
OKOS SEGÍTŐ: hol a 4-es, 5-ös bekezdés? NEM védett a munkavállaló!
2014. jan. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

tessék.

(4) A munkáltató a nyugdíjasnak nem minősülő munkavállaló határozatlan tartamú munkaviszonyát a munkavállalóra irányadó öregségi nyugdíjkorhatár betöltését megelőző öt éven belül a munkavállaló munkaviszonnyal kapcsolatos magatartásával indokolt felmondással a 78. § (1) bekezdésében meghatározott okból szüntetheti meg.

(5) A (4) bekezdésben meghatározott munkavállaló munkaviszonya a munkavállaló képességével vagy a munkáltató működésével összefüggő okból akkor szüntethető meg, ha a munkáltatónál a 45. § (3) bekezdése szerinti munkahelyen nincs a munkavállaló által betöltött munkakörhöz szükséges képességnek, végzettségnek, gyakorlatnak megfelelő betöltetlen másik munkakör vagy a munkavállaló az e munkakörben való foglalkoztatásra irányuló ajánlatot elutasítja.


ezért nem ezt másoltam be, mert a 78-ra zasvar, amit betettem.


agyrém, mennyi hozzá nem értő osztja az észt.

Én belefáradtam, 5 év alatt rengeteg anyukának segytettem, elég volt, meguntam, hogy megkérdőjelezik azt, amihez értek, amiben soha nem adtam rossz tanácsot és soha nem adtam rossz információt. Innentől mindenki oldja meg maga. LEgalább nem jön napi 10 privi, megleszek nélküle. Ha nektek rossz infó kell, hát csak hajrá.

2014. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
hagyd már a személyeskedést okostojás pofázó
2014. jan. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
24%
különben meg a szart nem érdekel a te személyes sérelmed. Ebben az országban az összes létező munkahely simán kirakja a kisgyerekes szülőt közös megegyezéssel. Ettől mást lerínod enyhén szólva is az igazság torzítása
2014. jan. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az utolsónak írnám,hogy nem az összes melóhely rakja ki a kisgyermekes szülőt.

Erre a legjobb példa én vagyok,ugyanis felvettek új munkahelyre,úgy,hogy 2 éves volt a lányom akkor,ráadásul ez egy munkaközvetítő cég,sőt van olyan munkatársam,aki 3 kicsit nevel és ő is dolgozik azóta is(6 hónapja).


Kérdező,bocs az off miatt.

2014. jan. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!