Májusig gyeden voltam. Úgy terveztem, visszamegyek dolgozni Gyes mellett, nem vettek vissza. Felmondtam, elmentem máshova dolgozni, viszont 2,5 hónap után megszűnt a munkaviszonyom. Munkanélkülire mentem. Ha terhes lennék, gyest kapnék?
hát jó nagy hülye voltál
1 olyan nincs, hogy nem vesznek vissza, ha nem tud foglalkoztatni, akkor állásidőt kell fizessen
2 baromira nem értem miért mondtál fel, hiszen vállalhattál volna a munkaviszonyod megtartása mellett is másik munkát
3 igen csak gyest kapnál
4 máskor előbb kérdezni, aztán nem hülyeséget csinálni
Nem tudtam,hogy a munkahelyem megtartása mellett is vállalhattam volna másik munkát.
Bárkit kérdeztem,mindenki mást mondott,de erről senki nem beszélt.
Már késő,sajna így jártam!:(
Kedves első, a stílusodon talán nem ártana csiszolni:S Szegény kérdezőnek gondolod, hogy erre van szüksége?
Amúgy tévedsz is, ugyanis a munkáltatónak NINCS foglalkoztatási kötelezettsége gyes alatt, még állásidő fizetésére sem kötelezhető. Viszont abban igazad van, hogy fizetés nélküli szabi alatt el lehet menni máshová dolgozni.
Kedves kérdező, ha az álláskeresési támogatás fennállása alatt szülsz (ennek ideje max 270 nap, tehát kell még hozzá három hónap munkaviszony a szülést megelőzően két éven belül), akkor biztosítottnak számítasz, így járni fog mind a tgyás, mind pedig majd a gyed. Érdemes így kalkulálnod. Ha nem fér bele, akkor marad a gyes:(
hát nem tévedek, és nem is foglalkoztatási kötelezettségről beszéltem....
a gyes fizetés nélküli szabadság, amit a munkavállaló bármikor megszakíthat, ehhez elég annyi, hogy lehetőleg írásban bejelenti, hogy x nappal megszakítja a fizetés nélküli szabadságát és visszamegy dolgozni. x napon megjelenik a munkahelyén munkára készen...a munkáltatónak ekkor több lehetősége van:
1 munkát biztosít neki, az eredeti munkakörében
2 munkát ajánl fel azonos fizetéssel más munkakörben
3 nem tud munkát biztosítani és állásidőt fizet
4 közös megegyezéssel megszüntetik a munkaviszonyt, ha a munkavállaló ebbe belemegy (néha megéri, ha meg tudnak egyezni az anyagiakban)
5 kirúghatja a munkavállalót, aki röhögve nyeri majd a munkaügyi pert
foglalkoztatási kötelezettsége tényleg nincs, de mivel ki nem rúghatja a felmondási védelem alatt állót ezért vagy ad munkát és fizetést vagy nem ad munkát és állásidőt fizet ;)
sajnos, sokan nincsenek tisztában a jogaikkal és marhaságokat csinálnak....de ez jó lecke lesz arra, hogy soha nem döntünk ügyvéd nélkül, ha nem vagyunk biztosak a jogi háttérben ;)
ez különben borzasztó, hogy hányszor meglépik ezt a munkáltatók, hogy - gyakorlatilag - jól átverik az anyukákat.. Ezért ELENGEDHETETLEN, hogy ismerjék a kismamák a jogaikat...
A Kismamatitkok oldal tudomásom szerint az egyetlen amúgy, ahol egy csomó cikk szól ezekről a kérdésekről (karrier, kismamák munkajogi védelme) érdemes böngészni
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!