Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 9 ÉS fél hónap munkaviszonyom...

9 ÉS fél hónap munkaviszonyom van, így ját a gyes és mennyi?

Figyelt kérdés
Sajnos januártól munkanélküli leszek.Úgy néz ki jön a baba.Ilyenkor,hogy van a gyes,mert pontosan nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal.Előre is köszönöm a válaszokat.
2010. dec. 30. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:
gyes alanyi jogon jár, gyedet kapsz akkor, ha az elmúlt 2 évben van 365 nap munkaviszonyod
2010. dec. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Korábban sem volt munkaviszonyod?

Ha az elmúlt 4 évben volt legalább még ezen kívül 3 hónapod, akkor elmehetsz álláskeresési támogatásra, és ha annak a fennállása alatt szülsz, akkor még a tgyás, és esetleg a gyed is járni fog.

Ha van ennyi munkaviszonyod pluszban, akkor csináld azt, hogy amint megszűnik januárban, másnaptól menj el passzív táppénzre, aztán igényeld az álláskeresésit.

Munkaügyi központ el tudja mondani, hogy mennyi napra vagy jogosult.

Miért leszel munkanélküli?

Ha nem azért, mert eljár a határozott idejű szerződésed, vagy mert megszűnik a cég, akkor nem rúghatnak ki, mert védett vagy a vélelmezett fogantatás időpontjától.

Ha közös megegyezéssel akarnak kirúgni, semmit ne írj alá, inkább menj táppénzre.

2010. dec. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azért leszek munkanélküli,mert én közcélként dolgoztam egy iskolában.Na és most ez az egész rendszer változik mindenkinek megszűnik a munkaviszonya.Hogy tovább hogyan ki tudja.
2010. dec. 30. 14:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!