Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Második babánál jár a GYED,...

Beatrix25 kérdése:

Második babánál jár a GYED, ha megszületik? (mert GYES-en vagyok itthon a nagyobbal)

Figyelt kérdés
Gyes-en vagyok itthon a kisfiammal,és ha megszületik a második baba utána GYED-et fogok kapni,vagy meg kell várni,amég lejár a GYES a nagyobbik után?Vagy hogy van ez?Vagy le kell mondani születése előtt a GYES-t?Nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal.Köszönöm a segítséget!
2013. okt. 14. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Él a munkaviszonyod? Ha igen, akkor tgyás, majd gyed a kicsivel, és természetesen a nagy utáni gyest le kell mondani. Ha nem él, akkor a kicsire is csak gyes fog járni.
2013. okt. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen,van munkaviszonyom.Akkor mikor kell lemondanom a GYES-t?Mielőtt megszületik a pici,vagy előtte?És,ha megszületik akkor igényelnem kell a TGYÁS-t a munkahelyemen,és ha lejár GYED ugye?
2013. okt. 15. 09:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Még szülés előtt igényeld a TGYÁS-t, akkor mond le a GYES-t. A GYED-ed viszont csak minimálbérből fogják számolni, mivel már GYES-en vagy. Kell legyen egy évre visszamenőleg 180 bérezett napod, hogy az alapján számolják a GYED-et, ha nincs akkor a minimálbérből számolnak. De hát az is jobb, mint a GYES.
2013. okt. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló: ez egyáltalán nem biztos! " Kell legyen egy évre visszamenőleg 180 bérezett napod, hogy az alapján számolják a GYED-et, ha nincs akkor a minimálbérből számolnak." KIVÉVE: ha nagyobbrészt gyedben, tgyásban, táppénzben részesült. Ha 3 hónapja van gyesen pl. akkor sem a minimálbér lesz az alap. Sőt, ha 8 hónapot van gyesen, majd elmegy 6 hónapra táppénzre, akkor sem a minimálbér lesz az alap. Kérdező, mikorra várod a kicsit, és mikortól vagy gyesen?
2013. okt. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!